vztah s vazne chorym clovekom

andy

Baby, nevykresľujte tu katastrofálne scenáre, píše sa tu o niečom inom ako o tom, či by ste s partnerom ostali aj v chorobe, ktorá by prišla. Mňa by zaujímalo, ako sa vôbec zoznámili, ako sa dali dokopy. Zrejme na to mal nejaký dôvod, keď s ňou začal chodiť, je to ťažké posudzovať, nemôžeš chcieť od neho, aby ju opustil, keď to sám nechce

sjuzka

viem co si napisala,keby sa mi stala nehoda, dala by so m svojmu priatelovi/manzelovi volnost. Naco by som zbytocne niekoho zatazovala?

majka_

sjuzi... ja som to pochopila velmi dobre. ja viem, ze ta holka nehodu nemala. ale ty si poriadne precitaj, co som ti napisala. bol to priklad s tou nehodou, KTORA SA TI MOZE STAT. co si nesmrtelna ci co?

sjuzka

ty mi asi nerozumies, ona nemala ziadnu nehodu, ona tou chorobou trpi od narodenia a ta choroba je nevyliecitelna. On jej ziadnu lasku nedava, akurat sa jej venuje ze je sem-tam zoberie niekam vonku, ked su spolu tak sa ani nerozpravaju, pretoze si nerozumeju, pisu si len cez pocitac. Myslis, ze takyto vztah by niekoho naplnal?ze s nou zdravy clovek vydrzi? dost o tom pochybujem, je to moj nazor nehanbim sa zan. Ani ja by som nechcela byt pre niekoho bremeno a obmedzovat ho v normalnom zivote

for_4

ja by som si vztah s takymto clovekom nezacala. Asi by som s nim bola naozaj len z lutosti, no nemohla by som sa pozerat na neho ako na potencionalneho manzela, partnera. Teraz tak pisem, mozno keby som bola starsia pisala by som inak.
Majka:
Sjuzi sa pyta na vztah dvoch ludi, na zaklade ich sympatii atd, teda dobrovolny vztah. Ty jej davas za priklad tzv. nedobrovolny vztah, ved dieta si nemoze vybrat rodicov a rodicia si nemozu vybrat deti

majka_

cize medzi seberovnymi... to znamena, ako som pochopila, zeby si sa mu odplatila zato, ze ti daval vsetko, co mohol, za vsetku tu lasku a starostlivost (pred nehodou) a opustila by si ho a hladala dalsieho "seberovneho"? no kebyze mne pride takyto partner pod ruku, v zivote by som si s nim vztah nezacala.

ale povedzme, ze pretocime situaciu a na mieste toho partnera po nehode si ty. takze chces povedat, zeby si si hladala "seberovneho", vstala s hadickami, s plienkami a neviem s cim este (co je samozrejme nemozne) a hladala by si si partnera? prepac, ale rozmyslas, co pises? je to chore... pises veci, ktore su nemozne. ako moze smrtelne chory clovek (mam namysli partnera po vaznej autonehode) si hladat hoc i cez zoznamku noveho partnera, lebo ten dalsi (v nasom pripade ty) ho opusti, lebo nechce zit s nim len z lutosti...

sjuzka

ako by som sa zachovala ja? urcite by som si hladala partnera medzi seberovnymi a nechcela by som aby som zatazovala zdraveho cloveka, na ktorom vidiet ze ma len lutuje

majka_

sjuzka... to si uz skopirovala, co si napisala. ale nevyjadrila si sa k tomu, co som ti napisala. ako by si sa zachovala k tejto situacii, ktoru som ti opisala a ako u kazdeho cloveka je dost mozna? ty si druhe ja toho dievcata alebo co? prepac, ze to tak poviem, ale mi pripada, ako by si sa snazila presvedcit o svojich mienkach aj inych ludi a chcela by si najst niekoho, kto ti povie, ze mas zarucene pravdu... ale z toho, co tu citam tu takych nenajdes

sjuzka

ale jej to vadi, ked sla vonku tak po chvili odisla lebo jej bolo neprijemne. nechce nikam chodit pretoze sa hanbi