18-rocna a uz sa vyda

martinulinka

na tvojom mieste by som este pockala. ty musis citit na sto percent ze je to ten pravy. asi si aj nabozensky zalozena tak predpokladam ze vies o tom ze cirkev nepripusta rozvod. neuznavam to ze mat sex az po svadbe, moze to byt velka chyba. ak sa chces naozaj vrhnut do manzelstva odporucam spolocne byvanie a vela sexu. aby ste potom nekukali po inych...alebo aby si v svadobnu noc neobjavila 10 cm trpaslika

lenuliatko

manzelstvo nie je len o laske.je to aj o respekte a hlavne trpezlivosti.prides nato ze na vsojom partnerovi nemas nieco rada.ja som napriklad neznasala ked manzel nechal zatvorene okno po sprche a nevyvetral a vseetko bolo zarosene.alebo ked sa vyzliekol vecer kde prislo a siel do postele.to su veci tkore sa zdaju trapne malichernosti ale to pride ze ta to v jeden den fakt nastve.
a nato sa treba pripravit.vela chlapov sa po svadbe zmenilo urobili si zo zien len otrokyne ktore im varia peru a zehlia.este ze nie som toho priklad.ja som mala to stastie ze som sa zalubila a vzali sme sa ale poznali sme sa dlhsie ako vy.porozmyslaj nadtym.nemas sa preco ponahlat.casu dost :)

suns

noo presne o tom hovorim, baby.. 1.rok je kritický, druhý už je to lepšie, a ďalej sa to buď pokazí, rozpadne, alebo zlepší a potrvá:) 1,5 roka je STRAŠNE málo, a 18 rokov tiež... keby som bola v tvojej situacii nikaa, hmm.. pockala by som.. kam sa ponahlate? (btw, duplujem otazku - je este panic? ) A ty si katolíčka, keď máš taký názor na sex?

lenuliatko

dlzka vzathu je dolezita.podla man teda urcite.ak by som svojho manzela nepoznala viac ako rok nevydala by som sa zanho.urcite nie.to by som si nezvykla na veci ktore nemam nanom moc rada a on by si nezvykol na moje zlozvyky.treba nechat tomu cas.je to skoro.ale zasnubena mozes byt aj 2 roky.nemusis sa vydat za mesiac.

krisha

je to spravne, ak to pokladas za spravne TY. Vies si predstavit, ze odteraz budes patrit na cely zivot len jednemu muzovi? Ze si zalozite rodinu, budete mat deti? Ze budes na nom isty cas zavisla, pretoze on pracuje a ty studujes?
Skuste najprv spolu dlhsiu dobu byvat a potom uvidis, ci si rozumiete a chcete spolu stravit aj zvysok zivota. Ste spolu velmi kratko...
A v tom je aj rozdiel medzi tebou a Lenuliatkom. Ona bola s teraz uz manzelom od svojich 14, takze boli na seba zvyknuty a rozhodli sa, ze chcu byt spolu navzdy, co je kraasne, pretoze som bola na tom tak isto, ako Lenuliatko,ale moj vztah sa neskoncil happyendom

lenuliatko

nemyslim ze niekto kto sa vyda v takom veku si pokazi zivot.ja som si ho nepokazila.ale ked spolu chodia len rok tak je to malo.

suns

podla mna pre niku je motivom aj ten sex. Nemyslim to v zlom! Ked ste si obaja isti a nerobite to len pre ten sex, tak sa zoberte! My s priatelom by sme sa tiez zobrali, ale nie sme absolutne zabezpeceni! On pracuje, ja studujem, nemame byt, auto, nic.. mame ale jeden druheho uz 3 krasne roky, takze uz len vyhrat loto a ide sa:P