KÁVA-urychlovac/spalovac?

kavazdravia

Dobrý večer

dovolte mi Vám dať do pozornosti nasledovné stránky: kaffakava.ganodermakava.sk alebo -odkaz odstránený-

priaznivci kvalitnej a zdravej kávy určite prídete na svoje :D

RNG

skodlivost kavy je hlavne v spalenine=dechtoch. Zelena kava a jej supka su vyborne zdroje antioxidantov, jemnym prazenim (160 stupnov celzia 1 hodina) kava len velmi jemne zhnedne, , tazko sa melie ale vyvar z nez je ovela zdravsi a tak isto plny kofeinu na povzbudenie a zrychlenie metabolizmu.
Nema ale typicku chut kavy,skor ako caj.
Ja si vyrabam aj vyluh, kde takuto rozdrvenu polozelenu kavu dam do uzatvorenej flasi a zalejem vodkou, a toto potom pouzivam na robenie tureckej kavy=zalievanej, lebo polozelena sa neda mliet na jemno, len na hrubo rozdrtit, takze luhovanie pomoze uvolnit antioxidanty a kofein. Ked to zalejes horucou vodou, ta troska alkoholu sa viacmenej vypari

loplko

mám rada kávu, konzumujem 3-4 -mávam nízky tlak. U mňa vak podporuje chuť do jedla /snáď kvôli žaludočnej kyseline, ak pijem kávu musím niečo suché zjesť/

babenka1

Káva obsahuje kofeín a ten vraj pomáha schudnúť. Ale určite nie tak, že ju piješ s dvoma kockami cukru a smotanou :)

niki 20

Kava je vyborny zazitok ...ranna kava na terase pred tym ako idem do skoly je nieco uzasne....jasne,ze skodi ako sa tu pise,ale skodi iba vo velkom mnozstve tak ako VSETKO!!!! Je vynikajuca pred behanim,aerobnym cvicenim ....napomaha pri väcsom vydaji energie,neznamena to vsak,ze s kavou sa Tvoj vykon zvysi o 200 %,ale urcite je plusom !!! Ci uz ako gastronomicky zazitok,alebo digestiv pri pomoci travenia po vydatnom jedle,ci ako nieco pozitivne pri treningu :)