pre vsetky ktore si zistuju PLOD/NEPLOD dni

Príspevok v téme: pre vsetky ktore si zistuju PLOD/NEPLOD dni
muskatovyoriesok

awojte babenky, viete mi poradit, pocula som o moznosti zistovania plodnych a neplodnych dni pomocou ovulacnych pasikov alebo ako sa to vola, proste sa to ocika a ukaze sa ci ma zena plodne/neplodne dni. Vraj sa to da kupit v lekarni a je to najspolahlivejsi sposob zistenia p/n dni. Nie ze by som to chcela praktizovat, pouzivame kondom, ale chceme mat v kazdom pripade sex s kondomom len pocas neplod.dni aby ked sa naaahodou kondom pretrhol, ze je mensia sanca otehotniet (resp. ziadna) ... ma s tymi pasikmi niektora skusenost? dakujem za odpovede :)

alica7

1) je to veeelmi drahe - 5ks 500-800 Sk .. preto skor vhodne pre zeny, ktore sa snazia zistit plodne dni kvoli otehotneniu .. cize normalne nepouzitelne
2) preto radsej by som skusila symptotermalnu metodu (meranie teploty + sledovanie hlienu) na to na co to potrebujes (teda zvysenie bezpecnosti pouzivania kondomu) ... treba vsak merat a pozorovat niekolko cyklov kym to bude ako-tak spolahlive .. urcite vsak nie podla kalendara, to je blbost
3)pri tychto metodach to vychadza v priemere 14 dni ktore su potencialne plodne .. k tomu este takmer tyzden menstruacia .. takze casu v mesiaci vela neostane :(
4) alebo sa nebat a risknut pripadne mamickovstvo .. pri spravnom pouziti to nie je zas tak katastrofalny risk ...