Skleróza multiplex

Príspevok v téme: Skleróza multiplex
ladislav forgon

Diagnostikovali mi SM 6. 11. 2008 ako relapsoremitujúcu. Nechápem viac vecí. Tvrdí sa že príznaky /u mňa akurát tak zápaly dutín, striedavo trojkanného nervu a stredného ucha/ pri tejto nemoci vyvoláva vraj vplyv tepla, prípadne ich zosilňuje. V horúčavách sa cítim super, no keď sa na jeseň ochladí, začína moje trápenie...diagnostikovali ma vôbec správne? Nemám žiadne iné príznaky ani ťažkosti, len v r. 1994 som mal zápal očného nervu, kt. sa úplne vyliečil. Prosím niekoho, kto má podobné príznaky, nech mi napíše, čo si o tom myslieť a čo mám ďalej očakávať.

martin82

Ahoj Musala, si si ista ze to suvisi s SM? Preco si musela vystupit, prislo ti zle? Ja lietam v pohode...zatial. Rozsiahlejsie info o SM je tu: www.zdravie.sk

Musala

Dobrý deň. Mám už diagnostikovanú SM. Ke´d som bola na lodi stačilo malé zakývanie a ja som musela vystúpiť. Preto sa bojím prípadných turbulencií v lietadle. Neviete niekto či môžem letieť 1 až 2 hodiny?? Ďakujem

jaja123

chcem sa spytat, pokial je urobene vysetrenie na likvor a vysledok je pozitivna skladba oligoprotilatok, ale ostatne vysetrenia ako MR mozgu, chrbta, evokovane potencionaly su OK tak na zaklade toho vysetrenia likvoru bude diagnostikovana SM?

tina78

ved sm neni smrtelna, daju mu vhodnu liecbu a bude si muset davat pozor
ak dostane atak tak pojde na infuzie
su aj horsie choroby

a v dnesnej dobe uz nepoznam zdraveho cloveka... ale to je touto umelou dobou..
sami si za to mozeme...

matka S

Dobrý deň. Môjmu synovi diagnostikovali SM pred 3-dňami. On o tom ešte nevie. Mal dvojité videnie a má 35 postihnutých buniek na mozgu. Neviem čo máme robiť ako sa s tým vysporiada syn pretože je náchylný na depresiu. Kde sa to lieči v Bratislave? Kto je dobrý odborník? Ako postupovať. Hovorili nám že sa bude hlásiť v centre pre SM v Ružinove. Poradte prosím!

gabci

Dobry den vsetkym, ja som nikdy necitala podobne prispevky, ani sa nesnazila kontaktovat ludi s tymto ochorenim. Vzdy som mala pocit, ze som v tych najlepsich rukach. Mam, podla mojho nazoru, najlepsieho neurologa na Slovensku a zatial s mi nezmienil o nejakej inej liecbe ako tej co mam, ci uz interferon, alebo Copaxon, resp. nejake B vitaminy alebo lieky vhodne na prekrvenie mozgu. Mam 23 rokov, co chvila 24 a moj prvy priznak SM som mala uz na zakladnej skole (cca 14 rokov). Preto by bol asi aj cas vyskusat nieco z toho co si pochvalujete, nejaku liecbu zalozenu na prirodnej baze. Zrejme si netrufnem zrusit to co mam, ale velmi rada by som okusila aj nieco z vasich navrhov. Inak sa velmi zaujimavo citaju vase charakteristiky, je to pre mna nieco nove a vystihujú moje priznaky ochorenia. A este nieco na margo toho, ze na diagnostikovanie staci vek a MR. Asi nie, lebo ten moj vek nijako nepotvrdzuje vznik SM a hoci z mojej MR bolo jasne, ze SM mam, napriek tomu mi brali aj likvor, bolo mi to odovodnene, ze si to vyzaduje zdrav. poistovna, pretoze len ten 100% potrdzuje ochorenie.

gabci

Dobry den vsetkym, ja som nikdy necitala podobne prispevky, ani sa nesnazila kontaktovat ludi s tymto ochorenim. Vzdy som mala pocit, ze som v tych najlepsich rukach. Mam, podla mojho nazoru, najlepsieho neurologa na Slovensku a zatial s mi nezmienil o nejakej inej liecbe ako tej co mam, ci uz interferon, alebo Copaxon, resp. nejake B vitaminy alebo lieky vhodne na prekrvenie mozgu. Mam 23 rokov, co chvila 24 a moj prvy priznak SM som mala uz na zakladnej skole (cca 14 rokov). Preto by bol asi aj cas vyskusat nieco z toho co si pochvalujete, nejaku liecbu zalozenu na prirodnej baze. Zrejme si netrufnem zrusit to co mam, ale velmi rada by som okusila aj nieco z vasich navrhov. Inak sa velmi zaujimavo citaju vase charakteristiky, je to pre mna nieco nove a vystihujú moje priznaky ochorenia. A este nieco na margo toho, ze na diagnostikovanie staci vek a MR. Asi nie, lebo ten moj vek nijako nepotvrdzuje vznik SM a hoci z mojej MR bolo jasne, ze SM mam, napriek tomu mi brali aj likvor, bolo mi to odovodnene, ze si to vyzaduje zdrav. poistovna, pretoze len ten 100% potrdzuje ochorenie.

evina

Jajka,moj manžel má SM už 3 a pol roka,nezačal vôbec chemickú liečbu,len prírodné produkty užíva po celý čas a za tie roky mu na mozgu nepribudli žiadne zápalové ložiská,má sa dobre.Jedná sa o aloe vera,ktorá má imunomodulačné a protizápalové účinky.Okrem toho užíva dalšie výživové doplnky.Ak máte záujem,napíšte na meil,radi informujeme bližšie.

jajka

ahojte chcela by som sa poradiť a poprosiť o pomoc.Sestre diagnostikovali SM je tomu 3 roky.Najprv brala betaferon ten jej robil zle teraz jej dali druhú liečbu a tieš nič moc. Jej skleroza je progresívna a chcela by som vedieť niečo o tych prirodných produktoch ako sa volajú aby to vyskušala ďakujem

damian

...a ak predsa len ide o SM, samozrejme, nie je autoimunna, potom plati:

V podstate, SM a ani ine tzv autoimunne ochorenia sa v prirodnej, vratane metabolickej (vyzivovej) medicine nepovazuju za autoimunne a prirodna medicina takyto pojem ani neuznava. Totiz, ludske telo nie je tak "hlupe", zeby len tak z nicoho nic napadalo svoje vlastne bunky (v tom pripade myelin).

Je zistene, ze imunita napada myelin hlavne preto, lebo su na nom usadene latentne (zakuklene, skryte) a tazko diagnostikovatelne (kedze su latentne) parazity, hlavne plesnove infekcie alebo virusy. Kedze tieto si ukrute v hrubom bielkovinovom obale (tak, ako kazda patogena bunka v tele je), imunita nedokaze parazita znicit a tak trpi skor myelin a to zapalmi a napokon rozpadom. Casto ide o chlamydie, kandidu albikans a pod. Pacienti maju zvycajne uz pred chorobou dlhodobo znizenu imunitu, brali casto antibiotika, boli postihnuti infekciami (zle liecenymi), su nadmerne vystaveni zvieratam (nosicom parazitov, hlavne toxoplazmozy) a pod. Samozrejme, velku rolu zohrava strava a dusevna pohoda, ktora vplyva na imunitny system.

Konvencna medicina, namiesto toho, aby sa sustredila na zistenie, co SM sposobuje a na liecenie zakuklenych parazitov, snazi sa znizit zapaly (jedovatym kortikoidmi a protizapalovymi analgetikami ako brufen) a znizit imunitu (Prednisonom), co nielenze brani znuceniu parazitov, ale pomalemu sireniu choroby.

Teda, vsetky alternativne mediciny (Cinska tradicna medicina, indicka Ayurveda, Ruska, a vseobecna vyzivova medicina) liecia podobne:

- Detoxikacia organizmu, hlavne protikvasinkovou dietou a protiplesnovymi doplnkami

- znicenie bielkovin chraniacej parazity (silne enzymy, na SK pouzivaju niektori lekari wobenzym, avsak ten je slaby a drahy)

- dodanie silnych vitaminov, antioxidantov, mineralov, aminokyselin, mastnych kyselin (rybie oloeje a pod)

- vysoke davky vapnika, vitaminu C (na znizenie zapalov)

- pohyb a prijem cistej vody, aspon 2 a pol litra (okyslicovanie tela)

- odstrananie potencialnych rizikovych faktorov (plomby, zvierata v domacnosti, chemicka kozmetika a pod)

Ayurveda a Ruska medicina maju VYNIKAJUCE vysledky z urinoterapiou (liecbou mocom), co by som velmi kazdemu odporucal.