Domácie liečenie

Príspevok v téme: Domácie liečenie
nelly15

Ahojte určite ma tu poznáte.Ak nie mám 15 výška 168cm a váha 64-70 kg.Váha sa dosť často pohybuje hore dolu mám teraz problémy s bulímiou bola som cca mesiac a niečo čistá a teraz sa to opať začalo a to ja nechcem.Takže som sa rozhodla písať sem jedálničky a váhu.

Váha dnes je 69,5 kg ! čo je hrozné, mám v sebe 5 tabletiek fenolaxu ale viem že to nič nevyrieši tak dúfam že na wc ani nepojdem.

Od zajtra chcem do svojho jedálnička naspať zaradiť zeleninku a ovocie.

Uvažujem aj o pridaní masa aj keď som už asi 5-7 mesiacov vegetarianka a maso som nejako v láske nikdy nemala.

Ešte len tolko teraz som sa začala prejedať kvoli priatelovi,teraz už ex priatelovi a chcem sa opať smiať zbaviť sa depresií a sebapoškodzovania !

nelly15

pre boze moj:
to je tiez tak ja som začala chudnút hlavne pre to lebo moji kamaráti chceli len 40 kilové babenky a ja som bola ich dvojnásobok

nelly15

bozemoj:prepáč ale poruchy príjmu potravy niesu len problémov žien ! aj muži nimi trpia....

...a asi si som tna tvoj názor reagovala tak že asi moc nevieš aké to je žiť s tým..aká to je prehra sama nad sebou.ja som pekne chudla z 88 kg zdravou cestou a zratzu nastavi dni keď som denne cvičila 7 hodín na orbitreku,stále chodila na kúpaliská dala si 60 bazénou a na druhý deň znova.a ani som si to neuvedomila a bola so v anorexii až po uši a kedže som nechcela pribrať tak som to musela robiť znova a znova.bulimiou sa to u mna začalo tak že som bola u babky a neišla som na wc ale 8 dní a ona mi dala fenolax.tak som išla na wc a zistila že moja váha klesla...a bulimia bola vo mne...

nelly15

ninnkka: aj moja mamka je aj ona mi hovori že jem malo ale vies ked boli časy ked som nejedla nič 5-6 dní tak zjest okolo 65000 Kj za den je na mna ozaj vela,už som to skušala teraz denne zjem tak od 4000 Kj a som sýta.viem že by om mala viac uvedomujem si to ale on to nejde tak preto beriem ešte az rôzne vitamíny aby som to aspon trocha nimi nahrádzala

bozemoj

boze moj, tieto zenske problemy. Najprv jete vela, potom to vyvraciate, potom zase hladujete, tie umele problemy ako bulimia a anorexia co si samy vyvolavate, to sa fakt neda citat! To naozaj nemate mozog (alebo len polovicny), ked si toto robite?

Zvlastne, ze chlapi podobny problem nemaju. Potom sa necudujte, ze casto chlapi pokladaju zeny za menejcenne alebo sliepky...Toto je napriklad jeden z dovodov.

hviezdickazh

AHOJTE.....no..musim sa priznat, aj ja mam bulimiu..zacalo sa to anorexiou..ze, schudnut...zdvihnut si sebavedomie..vzdy som bola pekne dievca, za ktorym sa nejeden chalan otacal..a co je zo mna dnes? zena, co zavidi kazdej krajsej kocke, nie je spokojna sama so sebou...napchavam sa sladkostami, pre kratkodoby pozitok, ktory potom vyvraciam...priatela nemam..ale chyba mi..preto sa chcem postavit na nohy a zacat znovu...prosim, ak ste tu niektora taka, ktorej sa to podarilo, pomozte prosim najst silu a odvahu..
vzdy som bola perfekcionistka a snazila som sa dosiahnut maximum...ale spokojnost mi to neprinieslo..... dodajte mi pokoj prosim...

ninnkka

ano ked sa chce tak to ide, ale nie zdravou vyzivou!!!

sama hovoris ze nikdy nebudes jest ako normalny clovek... a je to tak lebo normalny clovek s normalnou stravou by nesiel na tak malo.

a to uz je tvoja vec si si s tym suhlasis alebo nie, ja sa ta nepytam, ja ti to hovorim... som lekarka a zivim sa tymito vecami

amparanoia85

ahoj nataša,vidím,že trpiš poruchou vela rokov ako ja. Presne i ja som v tom štádiu,že s tym seknem, miestami darí, ale vždy do toho padnu. Ja si uvedomujem v čom je moj hlavny problem, ktorý si myslím, že mám niekedy pod kontrolou, ale pravda je ina. On ma pod kontrolou mna. Niekedy si vravim, že je len otazkou času kedy pride koniec, miestami tak vytúžený, kedy si moje telo povie dosť, ale pride chvila ked znova niečo pekne, to ti dodá dočasne chuť znova s tym niečo robiť. Avšak teraz som v zlom, veľmi zlom štádiu i ja, premýšlala som i nad preliečením, ale dostala som sa hore a teraz zas mam nechať vše?viem zdravie je prvorade,ale keď sa strati všetka motivacia, hlavne vnutorna, čo pak?preto chcem i tie osobne stretnutia, bo vychádzam z vlastnej skusenosti, že pritomnosť a podpora "spolutrpiteliek" je veľmi nápomocná.

nelly15

ninnkka:nemylím si...je pravda že telo v určitom čase povie stop ale keď sa chce všetko ide...a ja sa snažím ale viem že nikdy nebudem jesť ako ormálny človek...a povedala by som že pejm zdravo ovocie/zelenina/jogurty/sacharidy

som vegetarianka takže maso neprichadza do uvahy..fuj

ninnkka

ano ale maximalne ako bulimicka... nie ako zdravo sa stravujuci clovek

zdravou stravu by si sa nedostala na taku nezdravu vahu