Preco zeny myslia len na peniaze?

Príspevok v téme: Preco zeny myslia len na peniaze?
michal88

Zaujimal by ma vas nazor alebo skor skusenosti,a tyka sa to skor chlapov,ako zien.Pracujem viacmenej v zenskom kolektive,takze mam vela moznosti zistovat a spoznavat,o com zeny premyslaju a hovoria.Vela veci sa snazim tolerovat,ale jednu vec nechapem:Preco stale myslia len na peniaze a hovoria o tom,kto je ako bohaty a kto kolko ma,a preco stale chodia len po obchodoch a nakupuju stale nove a nove oblecenie a na zaklade tychto shoping vyletov potom posudzuju druhych,ako sa obliekaju.Preco muzov posudzuju nie podla ich vlastnosti,ale podla vysky ich zarobku a spolocenskeho postavenia.Mozno je to len v mojom okoli,ale mam pocit,aj na zaklade medii,ze je to velmi rozsirena vlastnost.Som z toho znechuteny,lebo takto sa vsetky hodnoty stracaju v jedinej-materialnej.

ShaulaThalit

pretože je to akoby jedna prirodzená vlastnosť žien... A dalo by sa to porovnať napríklad so záletníctvom, ktoré je zase prirodzenejšie pre mužov...Ale nie všetkých. A to platí aj o tomto...

mia90

môj oco tiez nema vysku, mama tak isto, a ako som pisala nemame sa ako v bavlnke, a pritom dobre viem o com pises,jasne ze rodicia alebo ludia celko nemôzu ze za ich pracu im zaplatia mizerne peniaze, pretoze aby sa ti nad nimi riadne nabalili.za to nik nemoze.ale ty si sa pytal preco su zeny na peniaze.odpoved je preto, lebo sa chcu mat v zivote lepsie, a nechu dat svojim detom to co mali v detstve oni.aj ked nie kazda tak rozmysla pozor!!!!a pritom svojim rodicom nevykrikovali si neschopny lebo zarabas len tolko.a ti rodicia za to nemôzu,a zvast ti starsi ktory teraz prisli o pracu.teraz to uz nie je ani o vyske, ako o znamostiach.a nehadz vsetky zeny do jedneho vreca.je rozdiel ked zena hlada muza ktory jej kupi nove auto, postavi dom, kupi drahe sperky, a je rozdiel ked zena chce zabezpeceny zivot a nebat sa ze zajtra mozno nebudem mat co dat detom jest, a nebudem mat strechu nad hlavou.

michal88

To,co hovorite o tych,ktori nemaju vysku,ci sa nesnazili v zivote atd.povedzte do oci otcom rodin,ktori prisli o pracu a nemaju sancu si ju ani v regione,kde byvaju najst,povedzte to do oci tym,ktori vam robia rozne sluzby,z ktorych aj vy zijete,ale firmy,pre ktore pracuju,im nevedia za ich pracu dostojne zaplatit,povedzte to do oci ucitelom,ktori studovali na VS tak ako vy,ale spolocnost ich po revolucii degradovala na,podla vasich kriterii,neshopnych sa o seba a o svoje rodiny postarat.
Ono,dobre sa posudzuju ini vtedy,ked nie ste v situacii,v ktorej su aj ostatni,resp.mnohi.Ja si o sebe nemyslim,ze som sa v zivote flakal,ze som zbieral jahody namiesto toho,aby som chodil do skoly(to adresujem waldezovi ako aj to,ze predstav si to,waldez,ze aj ja mam VS skolu ako ty,ale nevystatujem sa tym na rozdiel od teba).
A rovnako si nemyslim,ze vsetci ti zivitelia rodin,ktori pod vplyvom roznych objektivnych podmienok maju nizke platy,su nejaki povalaci alebo ludia,ktori sa predtym v zivote flakali a na sebe nepracovali.Z takych reci sa mi chce fakt zvracat.
Trochu otvorte oci a pozrite si,ako ziju ludia na SLovensku a nie len ako zijete vy,alebo vasi blizki ci priatelia!

mia90

je jasne ze nie kazdy ma na to aby vystudoval vysku.ale ked sa o to nik nepokusi, tak nech nehovori ze robi tu pracu za 15 000, aj to je praca, dakto by dal za tu hocico.sak nikto takych neodsudzuje, a nikto tu ani nehovori ze ty co zarabaju ten priemer, su neschoopny, ale pre rodinu je to malo.ani na dedine sa s tym obcas neda vyzit, sama som z dediny, nemame doma prijem 50 000,a tiez obcas zijeme z vyplaty do vyplty, ale nestazujem si.ale pre svoje deti by som to tak nechcela,preto sa clovek snazi aby v zivote nieco dosiahol,a urobil pre svoju rodinu co najviac.a nie byt cely zivot zavysli na rodicoch.

sunie

neviem preco zase skacete do blavakov. ano zarabame tu viac ako zvysok slovenska ale mame aj vacsie naklady!!!!prenajom bytu pod 12000sk nezozenies, plus strava, doprava, a to nemam este deti. ja neviem co si vsetci myslia, jasne ze dnes ludia pozeraju na peniaze,vobec sa necudujem ved z niecoho treba zit. tiez tu maju ludia aj 2 roboty aby vyzili,na dedine si mozes aspon nieco dopestovat a usetrit.

musska

michal, nebud taky vztahovacny, myslela som tym, ze na dedine su nizsie naklady a nizsie ceny, v meste ti treba ovela viac financii na najom, na benzin, na potraviny atd. Ja som tiez vyrastala na dedine.

waldez

sklamem ta michal, ale som zo sniny, z uplnej prdele slovenska. Zil som s rodicmi, s ktorymi to bolo dost zle. Otec dominantny alkoholik a matka submisivna osoba, ktora sa o nic nestarala. Ja som peniaze nezdedil,ale makal som na sebe. Ak si spokojny tak ako na tom si teraz, tak preco tu strkas do ludi. Kazdy si je strojcom svojho stastia. Ak sa niekto flakal ked sa mal ucit a miesto vysky siel zbierat jahody, jeho problem. Sam som si zarobil na skolu a na vsetko co mam a staram sa aj o rodinu a manzelka je tiez sikulka.

mia90

michal88 ty sa trochu vzi aj do situacie zeny na materskej,predpokladam ze rodinu este nemas, ale ked si ju zalozis a budete mat prijem 20 000,a mas zaplatit byt, elektriku, vodu, nieco na stravu, cestovne, pre dieta, tak si este budete musiet pozicat, vy chlpy vsetko vidite len to ze zeny su na chlapov ktori maju miliony, tak na takych maju stastie len tie nase "celebritky" a myslim ze ani normalna zena by nechcela milionara, ktory pravdepodobne prisiel k tym peniazem ilegalne.ale to ze zena chce chlapa ktory zarobi tak aby sa mali dobre,aby nemuseli zit z vyplaty do vyplaty, aby dali svojim detom to co potrebuju (nemyslim tym ze 4rocne bude mat mobil atd),tak uz je z nej zlatokopka ktorej ide len o prachy.ale zase ked zena zarobi viac ako chlap, tak chuda manzel sa ide cely pototo ze zena je na tom lepsie ako on a ze on nemôze rodiu tak zabezpecit ako mozno ona.ale ked chce zena od muza trochu viac, uz je s nim len kvoly tomu.raz by som priala vam chlapom prezit tyzden v zenskom tele,ktora prave preziva svoje dni v najhorsich bolestiach.musi varit, starat sa o decko a vecer pocuvat este svojho chlapa kolko toho minula a nic neurobila

michal88

pre waldez:"Diky" za moralnu podporu,trufnem si typnut,ze si asi z Bratislavy.Ak je to pravda,vobec ma neprekvapuje,ze nevies,kolko zarabaju ludia v inych krajoch SLovenska.