Preco zeny myslia len na peniaze?

Príspevok v téme: Preco zeny myslia len na peniaze?
michal88

Zaujimal by ma vas nazor alebo skor skusenosti,a tyka sa to skor chlapov,ako zien.Pracujem viacmenej v zenskom kolektive,takze mam vela moznosti zistovat a spoznavat,o com zeny premyslaju a hovoria.Vela veci sa snazim tolerovat,ale jednu vec nechapem:Preco stale myslia len na peniaze a hovoria o tom,kto je ako bohaty a kto kolko ma,a preco stale chodia len po obchodoch a nakupuju stale nove a nove oblecenie a na zaklade tychto shoping vyletov potom posudzuju druhych,ako sa obliekaju.Preco muzov posudzuju nie podla ich vlastnosti,ale podla vysky ich zarobku a spolocenskeho postavenia.Mozno je to len v mojom okoli,ale mam pocit,aj na zaklade medii,ze je to velmi rozsirena vlastnost.Som z toho znechuteny,lebo takto sa vsetky hodnoty stracaju v jedinej-materialnej.

michal88

pre musska:Neurazaj tych,ktori ziju na dedine,ale este viac svojimi hlaskami tych,ktori sa staraju o svoje rodiny a musia vyzit aj z takych platov.Zijes v predstave,ze v mestach ludia zarabaju fantasticke peniaze a ze zo zarobkov ako su tie PRIEMERNE (cize kazda 2 rodina),ziju hadam len Romovia alebo nejaki povalaci.Skus niekedy nazriet aj do novin alebo televizie,pripadne sa poobzeraj okolo seba a porozpravaj sa s tymi obycanymi ludmi,ktori ziju,ako hovoris,od vyplaty k vyplate.A povedz im do oci svoju filozofiu konciacu tezou- Ste neschopni.

waldez

Tiez nemam rad pekne, ale dute babiky s nizkym IQ dobrym akurat tak na klebety a nakupy, ale michal, nehnevaj sa, v dnesnej dobe, keby som zarabal 15-18 tis by som sa citil asi trocha trapne, s tym sa vyzit neda. Tolko som zarabal mozno hned po skole ked som mal nieco cez 20, ale na rodinu to nestaci, to mi ver

michal88

pre mia90:Tych dobre zabezpecenych muzov je asi tak vela ako safranu,na jedneho pripadne mozno aj 20 zien,ked nie este viac,mysliet si,ze vecsina muzov dobre zaraba,len ten moj partner ci manzel je neschopny,je naivne a zle.A este vecsou naivitou je mysliet si,ze si miesto neho najdete ineho a lepsie situovaneho,"urcite" je takych plno a behaju len tak po ulici a ponukaju sa do manzelstiev.

musska

(zase mi blbne net,neviem ci mi to neposle viackrat)

mia, podla mna si to odhadla uplne presne, snad najkonstruktivnejsi nazor vecera :))

mia90

kazdy ma na to svoj nazor, ale chlapy sa nevedia vzit do jedneho: co robi zena na materskej.jedine co vedia povedat je, JA zarabam, nosim ti domov peniaze, JA zivim rodinu, a ty nic nerobis.jedine co je tvojou povinnostou je starat sa o dieta, ale chcela by som vidiet nejakeho chlapa ktory je tri roky pri dietati,je s nim non stop,musi upratovat, ked pride domov musi mat navarene,ak nie tak ma neschopnu zenu.a zena z toho vide aj tak ta najhorsia ktora cele dni nic nerobi.a ked chce ist obcas s kamaratkami von na kavu,tak jej povie ci si doma dost neodychne. ja nevravim ze peniaze nie su dôlezite,ale treba uvazovat do buducna,uz len stredna skola stoji dost korun,a nie to vysoka.a tie vase deti tiez raz vyrastu,a chcete pre ne len to dobre.kazdy chlap si povie ze zene ide len o peniaze.ale ked raz pride k najhorsiemu,tie deti ostanu zene a nie chlapovi,je ich malo ktory si ich k sebe zobere,ved naco radsej posle mizernych 1000 korun mesacne,nie je to take nakladne ako ich zivit kazdy den.a zena mysli trochu viac do buducna.treba predsa niekde byvat.ak ste nezdedili byt ci dom,tak si musite zobrat pozicku.jej mesacna splatka je najmenej 10 000, chlap zarobi 15 zena dostane 5 a minimalne trojclenna rodina ma vyzit z 10 000???myslim ze je to nerealne.a preto si zeny hladaju viac zabezpecenych muzov.!!!!!!

technécium

o rovnosti platov tu nebudem hovoriť- to je čistý feminizmus, a načo si kuva zakladáte rodiny keď nemáte čím živiť seba nieto ešte deti- toto je choré potom je tu samý vagabund a povalač

bonita33

michal je to tak ako píšeš, ženy sú posadnuté nakupovaním stále nových šiat, lebo sa chcú páčiť a pekná žena si skôr odchytí nejakého boháča, ktorý jej potom bude všetko platiť. Netvrdím, že tak rozmýšľajú všetky, ale musíš uznať, že ženy sú ešte stále horšie platené ako muži a stále majú predstavu, že muž musí zarábať viac ako ony.

musska

to nebola urazka, len konstatovanie. Ale ako som povedala, 15000 staci...niekde na dedine. A ja velmi dobre viem,co je zivit rodinu, starat sa, prave preto driem, studujem, aby som sa mohla starat. To o co sa snazime ja a moj partner je priemerny spokojny zivot. Nemame vysoke naroky, len nechceme zit z ruky do ust, chceme pre nase deti aj pre nas aj nieco usetrit a nezit na pozickach. Ja nevravim,ze sa z 15000 neda vyzit, ale zit z vyplaty do vyplaty podla mna nema velky zmysel. Nikdy nevies co sa moze stat, nehoda, choroba, jeden pride o pracu..treba mysliet na buducnost a na rezervy.

michal88

pre musska:To,co si napisala o tych komplexoch nebudem komentovat,lebo mi za to tvoje urazky nestoja,ale poradim ti,aby si tie slova povedala do oci vsetkym zivitelom rodin,vsetkym tym muzom,ktori sice nerobia 7 dni v tyzdni ako tvoja polovicka(dufam,ze este viete,ako vyzerate,ked sa vlastne ani nemate cas vidiet),ale poctivo makaju,nepovaluju sa v posteli,ale zarabaju PRIEMERNE,cize tak,ako vecsina muzov na Slovensku.Ak mas vysoke naroky na zivot a partnerov,musis lovit v inych vodach...just think

musska

michal, zhlboka dychaj a nebres tolko a my sme tvoje statisticke vypocty pochopili. Ano, su aj take zeny - zlatokopky, ale priemer (zacnem aj ja statistikou, aby si ma chapal) je taky, ze zeny si podvedome hladaju muzov co vedia zarabat, na to, aby zabezpecili rodinu, pricom aj tie zeny pracuju. Naklady na domacnost su velmi velke, a na dieta ani nehovorim. Ak chce clovek zit aspon priemernym standardom (nezit na sucharoch a spavat v kabate, lebo setri na kureni, ci zrusit splachovacie wecko) tak proste musi urobit co sa da. 15000 pla je malo, aspon teda v meste. Moj priatel ma dve zamestnania, robi 7 dni v tyzdni a ma vysoku skolu. Ja externe studujem a makam tiez kazdy bozi den a predstav si,ze setrime kde sa da. Urcite by som nechcela typka co zakotvi v orvej druhotriednej firmicke a vobec sa nesnazi o ako taky profesionalny postup. Alebo nejakeho povalaca. Ja som ochotna makat,ale nech maka aj ten druhy. Nieje vsetko o peniazoch,ale keby si mal deti,vedel by si, ake to je robit vsetko preto,aby si to dieta zabezpecil, zaplatil mu skolu. ALe ty mas asi nejaky komplex.,.pravdepodobne ta odmietaju zeny a ty to zvalujes na ne,lebo su to hrozne sliepky,co su len na prachy..a ty prachy nemas tak len preto ta nechcu. .. ..just think