strach z otehotnenia

Príspevok v téme: strach z otehotnenia
bojko1984

mam 24rokov a aj napriek tomu, ze beriem antikoncepciu (vzdy pravidelne), bojim sa otehotnenia... ani ja ani partner neplanujeme zatial dieta, no moje neustale obavy sposobuju moju nervozitu a hadky... je mozne otehotniet aj popri uzivani HAK? som z toho zufala, kazdy mesiac tesne pred menzesom trpnem, kazdu mensiu slabost (z unavy - som praovne vytazena ci z nizkeho tlaku) pripisujem moznej gravidite, zmocnuje sa ma vtedy strach a uzkost, namyslam si dalsie priznaky... ako tuto barieru, strach odstranit a verit HAK?

bojko1984

som tu uz dnes. v piatok som mala dostat menzes s tym, ze od stredy mi ma zacat 7dnova pauza v uzivani HAK. lenze cosi ako menzes som dostala uz dnes... HAK beriem 3.mesiac, som uz z toho celkom zmatena, neviem , co je normalne a kedy sa mam bat... mam aj bolesti v podbrusku ako pri menzese. ale pokial beriem HAK, nemal by sa spustit, ci hej?

bojko1984

okej, dakujem za rady a skusenosti, som pokojnejsia. snad sa konecne prestanem bat a znervoznovat tym seba aj moju polovicku.

liula

men raz meskala 1 den tak som mala take stresy,ze co ak ju vobec nedostanem ale nastastie vsetko ok.no to neviem ale podla mna to nic nezmeni ,len vtdy by bol problem kebyze ju zabudnes uzit do 12 hod. takze podla mna v pohode.

bojko1984

no ved hej, aj ja si slubujem, ze uz ked to teraz (v piatok) dostanem, na stopercent to funguje :D a uz budem pokojna, ale vzdy vo mne hloda taky cervik. hadam ked nebudem uz nikdy zabudat presne ju brat, budem pokojna. a este mam otazku - dala som si ju aj o hodinu skor, kedze som vedela ze v bezny cas nebudem proste moct ktabletku. myslis, ze hodina popredu daco moze zmenit?

luila

ak ti to pomoze,tak ja som sa toho ako tak zbavila a po 4 mesiacoch uzivania a ked som nezostala tehotná tak asi v tom nieco bude :)

bojko1984

mas pravdu, asi to bude tym, ze nie sme ready. :) ale ked ja mam ine plany, ktore sa lisia od kocikovania miminka :) preto sa snazim zodpovedne brat HAK, bolo by nefer ostat v tom. uz len pre to. no som rada, ze v takej obave nie som sama, bala som sa ze uz zmyslam choro, ale je to to asi zdravy strach ..

luila

to je aj u mna,ze niekedy pozabudnem ale o hodinku alebo 2 si spomeniem,ale sa bojim,ze aj ta hodina moze urobit nieco hoci viem,ze ak tu zabudnutu tabletnu zoberiem do 12 hodin tak s anic nestane.tak je to s nami,proste nie sme pripravene na babo tak máme obavy.