Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti

Príspevok v téme: Vytrhnut naraz 4 zuby mudrosti
bojimsa

Ahojte, o 3 tyzdne idem na vytrhnutie 4 zubov mudrosti. Hrozne sa bojim, nikdy som nemala problemy so zubami a teraz toto. Budem po procedure v ukrutnych bolestiach? 2 zuby mam vyrastene uplne, jeden ciastocne a stvrty je este pod dasnom, tak sa bude aj rezat. Bozeeeee. Mam to v piatok rano, myslite, ze budem schopna ist v pondelok do roboty? Dakujem.

bojimsa

Ahoj Majro,

dufam, ze ti tie bolesti coskoro prejdu. Jasne, ze mozu vytrhnut 4 osmicky naraz, v Amerike sa da vsetko:) Dat si ich vytrhat postupne, to by som si urcite nenechala, az taka dobra trpitelka zase nie som. Ja neviem, kolko umrtvovacich injekcii som dostala, mne dava zubarka dve injekcie bezne, ked mi robi plombu...Bola som pod vnutrozilovymi sedativami, ked mi trhali tie osmicky, nepamatam si nic a procedura ma nebolela, trvalo to pol hodiny. Bolest prisla az neskor, bolela ma rana len po jednom zube a bola to strasna bolest, bohuzial az po tyzdni som s tym sla ku stomatochirurgovi, kde mi na to dali "vlozku" a bolest hned prestala. Za ten cas som totalne vyslabla, lebo som kvoli bolesti nemohla jest, mala som tam ist hned...

Majro666

ahojte vsetci bolestivy. Ja som momentalne tiez po extrakcii osmicky. Najhorsia vec na svete. Tyzden pred tym antibiotika, v den operacie 5 injekcii. Cele to trvalo aj s poravenim zubu vedla, ktory mi osmicka znicila 1,5 hodiny. Neviem si predstavit 4 osmicky naraz. To asi ani nemozu? Ak hej tak lutujem tu pani co tu pisala

bojimsa

janulienka123 drzim ti palce, aby si bola fit co najrychlejsie. Mne bolesti trvali celych sedem dni, len na jednom mieste, odkial zub vyrezavali a bolo to narocne, pretoze bol velmi hlboko zakoreneny. Na kontrole po tyzdni mi sestricka povedala, ze co som s tymi bolestami neprisla skor. Vybrali mi stehy a na to miesto prilozili kusok akoby zuvacky, nejaky medikament proti bolesti. Bolest do hodiny ustupila a cele tri dni som bola fit. Konecne som sa najedla a podobne. Na treti den sa mi ta "zuvacka" zacala odchlipat a ja som sa velmi bala, ze sa bolest vrati. Nasledujucich par dni som si davala ibuprofen raz denne, zase som sa mala prist ukazat o tyzden. No a teraz som uz v poriadku, akurat usta este neotvorim uplne dokoran, ale vsetko mam zahojene. Co ti tam preboha robil 45 minut? To je dlho...Mala si pichnutu iba injekciu, ked ta to bolelo? Ja som necitila ziadnu bolest ani si nic nepamatam, nastastie.
ôkfaph zalezi na tom, ako su tie neprerezane zuby umiestnene. Mne dva zo styroch vyrezavali. S jednym vyrezanym ani s dvomi vytrhnutymi som nemala ziaden problem, ziadnu bolest...Len s tym jednym.

ôkfaph

tak mne trhali naraz 3 zuby múdrosti ale ani jeden nebol vyrastený.Tiež som si to dala na piatok a pondelok som bola relatívne ok ale tak ak v práci nechrúmeš bagety tak by si to mohla zvládnuť. A dalsí príklad je moja mamina ktorej trhaly iba jeden zub a 2 týzdne bola mimo proces

janulienka123

Ahojte, mne trhali dnes dolny zub mudrosti a cely zakrok trval dokopy asi 45 minut. Pocas zakroku som nemala takmer ziadne bolesti. Zubar mi predpisal antibiotika na 5 dni a dal par rad: prve dva dni treba oddychovat, polihovat, nepit a nejest nic horuce, nevyplachovat si usta, na lice prikladat ladove obklady. Plus mi odpurucil lieky proti bolesti. Zatial bolesti nemam, lico mam trochu opuchnute. snazim sa dodrziavat rady aby som si neprivodila dalsie komplikacie a v pondelok mohla ist do prace.
Vsetkym drzim palce.

bojimsa

franta, no vidis a ja za injekcie neplatim:) Su povazovane za samozrejmost. No a ide aj o to, ako casto je ten rontgen pouzity. Zrejme chodis na nejaku dobru kliniku, lebo z vacsej casti to na Slovensku este nie je take rozsirene, sudiac podla mnohych prispevkov.
Vies, na Slovensku je mozno lacne zdravotnictvo, ale len pokym nemas vaznu chorobu. Hovorim z vlastnych skusenosti. Ujo trpi chorobou na ktoru je liek, ale stoji strasne peniaze a dostanu sa k tomu len vyvoleni. Tu je to povazovane za beznu terapiu a clovek doplaca $15 mesacne.

franta

no urcite neplombuju nikomu "zaziva" ,u nas iba s umrtvenim aj pri malom kaze.Stoji to iba 2eur na co mame aj my slovaci,nemusime zit v usa.A rontgen ma vacsina dentistov priamo v ambulancii,su to vsetko odbornici so spickovym vybavenim.Ja nemozem zato ze niekto chodi k felciarovi,ja som si vybral spravneho dr.

tronka

bojim sa
ma pravdu normalne som bola prekvapena ked mi plomboval za ziva a pritom som ho prosila aby mi to umrtvil skoro som revala a on nie ze to musi byt bez umrtvenia ze to sa inak nesmie :( tak som to musela vydrzat ufff debiiil!!!! ja som tiez za hranicami a robil mi tu dva predne zuby mam tam malinkate neviditelne plomby a moj zubar na slovensku mi to obzeral dobrych 10 minut a vyjadril sa asi takto " TO JE NEUVERITELNE SKORO BY SOM PREHLIADOL TIETO 4 MALINKATE PLOMBY,DOKONALA PRACA" tak co dodat k tomuto???!!!

bojimsa

zivocich, kamilky som si naordinovala sama, lekar nevedel, ze si to dam...Nemam absolutne ziadne problemy, dufam, ze sa ani nedostavia. V mnohych slovenskych clankoch na nete som si precitala, ze je to v poriadku. Neviem, aky sajrajt by mi mal vytekat z raniek, mam to dokladne vycistene a tipujem, ze mi lekar podal aj lokalne antibiotika...Mam trosku opuch tam, kde ten zub nebol vobec prerezany, ale na rozdiel od mnohych vas, co si to davate robit v citujem: "najposlednejsej slovenskej dedine" nemam zle spomienky ani na operaciu ani problemy s tym, zeby som si necitila kus lica alebo pery alebo jazyk. A bola by dobra sprostost dat si to urobit postupne, takto to mam jednym vrzom a z tych styroch zubov ma boli len jeden, na co uplne staci 800 mg Ibuprofenu dvakra denne. Okrem toho, na Slovensku "zaziva" este aj plombuju. Tu dostanem dve injekcie, len aby som nahodou netrpela, ked mi trosku opili z povrchu zuba minikaz, ktory bol viditelny len na snimku. Ako casto sa doma robi rontgen zubov?