mužský hormón

dr. pavol

clanky o tomto probleme :
www.mamatata.sk
www.babetko.sk
www.diagnose-me.com

pripominam ze PCO syndrom ako nasledok zvyseneho testosteronu sa vyskytuje naozaj pri velmi vysokych hodnotach, nie len takpovediac zvysenych

kuba

To znamená ze sa antikoncepcie, ktorú gyn. predpisuje ako liečbu nezbavím? Stále budem musieť ju užívať aby mi nevypadali vlasy....? Prosím poradte mi.

J-LU

som po menopause asi 3 roky uz nemam menstruaciu a stale uzivam Phyto-estrogen a Progesterone cream su to prirodne hormony,ak ich beriem spolu ,potom nemam horuce navaly,beriem ich uz asi 4 roky a ja mam 42 rokov,ako dlhobudem musiet brat tieto hormony a tiez by som chcela vediet,ci tiez nie su skodlive,co mam robit ak nechcem brat synteticke hormony od gynekologa,ktore sposobuju rakovinu pri dlhodobom uzivani ?

kuba

Ahoj regina. Reaujem na to čo si napisala. Aj ja som sa dnes dozvedela, že mám zvýšenú činnosť mužského hormonu. Nemá to ziadnen vplyv na otehotnenie. Lieči sa to HAK. Gyn. mi predpisal Jeanine. Len by som chcela vedieť, že či sa to da vyliečit, či nadosmrti zostanem na tabletkach.Teraz pomôžte niekto mne.

poradkyna

No nepocula som, ze by sa zvyseny testosteron prejavoval takymito zavaznymi nasledkami (tazkosti s otehotnenim)...pokial su ostatne pohlavne hormony relativne v poriadku, tak si nemyslim, ze by to suviselo...
FRANTHO:nie kazde zvysene ochlpenie u zeny je sposobene vysokym testosteronom...to je vseobecny mytus,kazdy to hned pripisuje testosteronu, pritom z vlastnej skusenosti viem,ze najcastejsie ide skor o tzv. idiopaticky hirsutizmus, kedy su hormony v norme a ochlpenie nema zjavnu pricinu a ide v podstate len o citlivejsiu reakciu na pigment...alebo take cosi :-)...

frantho

no prejavuje sa to napr aj ochlpenim mozes si vsminut ze niektore baby maju ochlepenie nad hornou perou a to sposobuje testosteron