Hrebeň alebo kefa?

Lucinka33

Ano, ja ich stale niecim natieram :) Ked mas kucerave vlasy, tak sa ich snaz co najviac hydratovat, rozne zabaly, masky, kremy, oleje. Skus, mozno sa ti spravia take pekne kucery. Pocula som, ze dobry je kokosovy olej, ale este som neskusala.

mogena

Ja mam tiez kucerave vlasy a vela vlasov. Za mokra sa lahko poskodia preto si ich preces rukov a potom opatrne hrebenom. Ja pouzivam na konce olej. Mam zdrave a krasne vlasy ale nejde len o cesanie ale aj o tom momente kedy si vlasy umyjes, nie kazdy den je vhodny. Ale kocky to je dlha tema. Kto uz pocul o lunearnom kalendary? Zacnime teda od zaciatku, nato som fakt expert.

sonka

Lucinka33... juj, tak ty máš aspoň konce, ja totálne kučeravé, ale to nie sú také pekné kučery, ale hrúza, tak čo už. No a to asi naozaj treba na vlásky niečo dať, aby po prečesaní nekrepateli.

Lucinka33

sonka, mne sa stava, ja mam vlnite konce vlasov a tie sa snazim cesat co najmenej. Ked ich potrebujem precesat, tak ich potom vacsinou natriem nejakym olejcekom alebo uhladzujucim kremom, aby neboli krepovite.

sonka

Inak, ešte dávno som hrebeň a hl. kefu používala aj niekoľko x do dňa, ale potom, po použítí akoby sa mi vlasy ešte viac rozleteli a začali elektrizovať. Nestáva sa vám to?

sonka

Vlasy, keď sú mokré by sa ani česať nemali, pretože takto sú náchylnejšie na poškodenie, ale na 2. str. ja mám vEľmi kučeravé vlasy a keby som si ich po umytí aspoň zľahka neprečesala s tým mojim hrebeňom, tak potom, keby vyschli, tak to by na ne nebol pekný pohľad :D. Preto to riešim tak.

Lucinka33

mogena ale ked ma niekto kucerave alebo vlnite vlasy, tak ich nemoze takto cesat, lebo bude mat na hlave krepovity vybuch :)