Nemozem spat

Príspevok v téme: Nemozem spat
nevyspata:(

prosim vas, pomozte mi:(
uz je to piaty den co sa nemozem vyspat.. nikdy som taketo problemy nemala, len teraz po prazdninach ako zacala skola sa to vsetko zacalo.. idem si lahnut do postele, mam chut spat, moje telo je uz strasne unavene, ale mne sa neda zaspat.. telo je unavene, ale mysel a mozog pracuju na plne obratky a to ma nuti byt hore.. najhorsie je, ze mne sa k tomu pripleta aj busenie srdca a potom k tomu sa viaze aj problem, ze sa strhavam na to ako strasne busi a tazko sa mi dycha.. je to nieco strasne, fakt nikomu neprajem zazit a uz je to 5 den co sa to opakuje:( cez den sa nemozem preto sustredit, som strasne unavena, citim sa strasne slabo, hlava ma boli.. ale vecer sa to zopakuje, aj ked som velmi unavena, neda sa.. poradte mi, co mam robit alebo nejake volnodostupne lieky, ktore ked uzijem, tak sa mi naisto podari zaspat a nebude ma uz nic rozrusovat.. velmi prosiiim.. dakujem!!!

haja

to je super:)
ale fakt som uplne rada, ze som ta spoznala a ako si mi teraz prehovorila do duse.. akoby som citila, ze si ma tak silno navnadila, ze mam pocit, ze uz vsetko zvladnem:)

haja

a este k tym ad aby sme mali jasno. niekedy to bez nich naozaj nejde. musite same vycitit ako na tom ste, navstivit psychologa, popripade psychiatra. ad pomahaju, ale je to len pomocna barlicka, ta najvacisa praca bude vzdy na vas. ako to viem? lebo som ich par krat vysadila a vzdy sa to vratilo. vtedy som pochopila, ze to nie je len o liekoch, ale aj o mojich navykoch, postojoch k zivotu, mysleni atd.
Pricinu treba hladat aj v detstve, uvedomit si to, preco sme take ake sme. uzkostliva vychova nasich rodicov? ich prehnane ocakavania od nas? je toho velmi vela...presla som skupinovou, individualnou psychoterapiou, arteterapiou, aj hypnozou, ale takou jednoduchou po vedenim skusenej psychiatricky. vtedy som pobjavovala vela veci, preco som taka aka som. zaroven som si zacala osvojovat nove navyky a postoje, a lepsie riesenia krizovych situacii, ktore ma uz stretli, je to trening vaseho psyche, osvojujete sinove navyky, postoje, vytvarate nove myslienkove vzorce, lepsie pre vas zivot.
inak obom radim jogu, je skvela...a ked mas Sf, tak len pekne na nu chod, naucis sa ovladat svoje telo a zaroven budes v kolektive.

haja

no toto je na dlhsiu debatu...
1. nemozes si dopredu hovorit a rozmyslat nad tym, ze triaska pride, lebo naozaj pride, to je vsetko o psyche v nasej hlave. teba by to nemalo ani napadnut. takze, skus si povedat nasledovne, co sa mi stane, keby aj triaska prisla, budu to ludia vidiet, zosmiesnim sa, atd? ved nic take zle by sa vlastne nestalo, toto by ta malo odbremenit.jednoducho aj ked to uvidia, noaco, bud viac lahostajna, potom sa s tym same telo popasuje.. Skus sa viac uvolnit, predtym ako ides von ponatahuj svaly, vynikajuca je joga...napr. ja som sa niekedy nemohla na verejnosti ani najest, nedokazala som zdvihnut pohar, lebo sa mi tak triasla ruka, ze by som porozlievala. AD uz neberiem. teraz som isla nato tak, ze ten pohar som zdvihla, aj ked sa mi triasla ruka, niekto mal mozno aj poznamku, a ja nato, ze noaco, aspon mozem posypavat cukrom buchty, ked sa mi tak trasie, zacala som si zo seba robit prcu a fakt, ze teraz to zvladam, ziadny tras ruky, nic. zdvihnem, napijem sa, pohodka. ale neslo to hned.
co sa tyka ad, pomahaju velmi, ale naozaj len kym ich uzivas, ak sa to da zvladnut bez nich, tak nenasadzuj ich, skus sama so sbeou vybabbrat, nepojde to naraz, ale postupen sa clovek moze naucit vsetko. Hlavne nestresuj dopredu, uz len tym si to privolas, inak o takychto veciach sa najlepsie keca osobne, lebo tu clovek nee vsetko tak podrobne napisat a popisat vsetky skusenosti.

nevyspata:(

insom, uz je nastastie lepsie.. snazim sa.. naozaj.. a aj budem nadalej.. mam lieky na prirodnej baze.. zatial AD nechcem.. to az keby bolo naozaj horsie, ale dakujem..