Antikoncepcia a fajcenie

kubko21

Mne dnes gynekológ ani nechcel predpísať antikoncepciu, keď zo mňa cítil cigaretu. Takže si myslím, že to asi škodí, ale zase keď som mu sľúbila, že to len OBMEDZÍM, tak mi ju dal. Takže myslím, že ak to obmedzíš, tak by si namala byť nejak závažne ohrozená.

janulicok

Dievcata ja som uzivala HAK z terapeutickeho ale aj antikoncepcneho dovodu 6 rokov.... nikdy som nefajcila...isla som na operaciu apendixu(slep.crevo)... dostala som plucnu emboliu!(zalezi od velkosti krvnej zrazeniny, moze koncit smrtou)...bola som v nemocnici.... nikto mi vsak nevysetril cievy....preddispoziciu na trombofilne stavy nemam...geneticky ma vysetrili...dozadovala som sa vsaj aj cievneho vysetrenia...a vysledok? tromboza! od kolena az po bok pravej nohy...neviem co so mnou dalej bude... POZOR NA ANTIKONCEPCIU! PS: o 18 dni budem mat 24 rokov

aluska

ja poznam aj babu ktora antiku nikdy nebrala, v zivote nefajcila a trombozu mala...cize niektori ludia by tu trombozu mozno mali aj keby tu antiku nebrali...nespajajte trombozu len s antikou a fajcenim...to vznika aj z inych veci, ktore si mozno neuvedomujete a hadzete to len na hak

bibuskaa

no trosku stara tema, ale po tom co som si precitala, sice zacala som s novou antikou len par tyzdnov a len par tyzdnov fajcim - depresie kvoli hocicomu (je mi potom lepsie a nenervacim) ale po tchto prispevkoch prestavam, nie som predsa odkazana na nieco co mi moze dokalicit zdravie aj ked mozno ani ta antika nie je najlepsie riesenie, ale zase nechcal by som este kocikovat babo tak skoro, diky baby

sway

Viete mi niekto povedat statistiku?Ake je % tych,ktori ked fajcia a zaroven beru HAK maju z toho zavazne zdravotne tazkosti?Verim,ze ak je niekto taky pripad z okolia,je to velky odstrasujuci priklad,ale myslim,ze je ovela viac ludi,ktorym sa komplikacie nikdy neprejavia.Ja som za nazor,ze je dobre si vypestovat ovela viac dobrych navykov aby tie zle neprevazovali.Uplne sa vyhnut skodlivym veciam sa predsa neda - uz len ked si vezmem,ze vsetci dychame emisie z vyfukov..

lylli

...len toľko...fajčiť, či nefajčiť...
...podľa mňa vôbec nebrať HAK...to nie je len o trombóze, je tu neskutočne veľa nežiad. účinkov, ktoré sa môžu, ale aj nemusia prejaviť...
...ale v dnešnej modernej dobe, je lepšie dať si tabletku a mať pokoj, ako rozmýšľať nad inými prostriedkami proti otehotneniu... farmakologické spoločnosti vrážajú veľa peňazí do reklamy atď...a lekári majú tiež kopec peňazí z toho, keď HAK (al. hociaký iný liek) predpíšu...hmm, čo už...(prepáčte, trocha som sa zamyslela nad 21. storočím) :)

lylli

poznám ženu (32 r.)...brala HAK, fajčila...vydala sa, brestala brať HAK, prestala fajčiť (nastálo), otehotnela...má 2 krásne dcérky (2 r. a 5 r.), znova začala brať HAK, dostala trombózu (upchala sa jej v mozgu cieva) a už 6. mesiac je v nemocnici na neurológii...treba ju kŕmiť, prebaľovať, polohovať...bez pomoci nezdvihne ani ruku...jediná komunikácia je obmedzená na žmurkanie očami a pár nezrozumiteľných citosloviec...
...prípad zo života...

beatiq

ako sa mozes nieco take pytat ... ved antikoncepcia a cigarety to je hotova samovrazdaa... ak fajcis antikoncepciu neber lepsie pre tvoje zdravie ... a naopak.:).. a ucinok to neznizujee.. iba je vyssie riziko srdcovo cievnych chorob nie hned az po nejakych 10 rokoch ..:)))papa

sway

Ty si truba,nenic si zdravie nervovanim sa z inych,lebo take prispevky vyzeraju,ze mas chvilu pred porazkou.Ja mam cigarety rada a velmi dobre viem,ze zdraviu velmi neprospievaju,aj preto fajcim mozno raz do mesiaca a vtedy kludne aj celu krabicku.Okrem toho HAK beriem rok a pol a zatial-nastastie ziadne problemy nemam.Zamyslela som sa,zeby som ich mohla obmedzit uplne,ale v sterilnom svete bez poteseni zit nebudem.