učenie

smutnucka17

macko13..mam podobny sposob učenia ako ty. Snazim sa tak ucit aj tu nemcinu. Lenze ked sa to takto postupne aj ucim, ked mam povedat cely text naraz tak to proste nejde. Aj ked sa snazim, koncentrujem sa :(

macko13

tiez som mala problemy ucit sa texty naspamat teraz to robim tak ze si precitam odsek teda cast textu...dajme tomu nejakych 10 viet...a tu cast co som si precitala sa nutim povedat ale vlastnymi slovami......urcite nie naspamat to nema vyznam.....ked neviem nejake slovicko z toho textu snazim sa ho zamenit za slovicko ktore poznam a ak nie naucim sa ho...potom idem na dalsi odsek...zasa poviem si ho vlastnymi slovami..potom sa vratim k prvemu ten si poviem zasa a idem na treti.......ja som to zacala robit takto..sice mi to dlhsie trvaa....ale aspon sa dokazme z toho vymotat a viem ze by som o tom vedela povedat hocikedy a nie len na hodine na ktoru som sa prave pripravovala...

smtunucka17

krisha..text uz mam prelozeny ale nemecky sa ho naspamat neviem naucit. Uz som saucila viac ako hodinu. Viem prvu vetu lebo je jednoducha.
quaky..tak to asi nepojde. Mam problem, nedokazem si nic zapamatat ked to nevidim. Musim to mat napisane.

quaky

skus sa nahrat, ak mas na mobile diktafon alebo nieco take, a potom si to dookola pustaj, nieco sa uz na teba nalepi :)