SOS vysušená pleť!

Príspevok v téme: SOS vysušená pleť!
suns

pls pomôžte, používam zelený GARNIER gel, červený GARNIER krém, používam peelingovú hubku, pleť nemám mastnú, občas nejaký pupáčik, teraz mám svoje dni, takže je toho viacej. Ale na na licach sa mi robia suche supinky, nanesiem si make up a je to hrozne.. troska aj na brade.. tak som musím oškriabať, teda odstrániť tie supinky ale chcem im zabrániť! A neviem ako.. vody pijem dosť cez deň.. nemáte niečo sos na to??? Aj nejaký domáci recept može byť.. ĎAKUJEM

suns

inak spravila som si vcera masku - nastruhana uhorka+biely jogurt, super to vyzivilo:) akurat ta uhorka bola po celej kupelni:D riedke jak slak:D

suns

ja nastastie nie som alergička:) takze odporucas harmancek? super dakujem:) a delphia - ja a moj radiatorik sa nemame asi velmi v laske, nikdy ho neviem dobre nastavit:D niekedy sa zobudim ako lovec v jaskyni a inokedy ako borec v saune:D

vševedka

Venujem sa už mnohé roky fytoterapii, repík má síce veľmi dobré protizápalové účinky, ale veľmi vysušuje. Harmanček je tiež protizápalový, nesuší tak pleť, ale čoraz viacej ľudí je naň alergických, tak opatrne skúšat.

suns

ten uterak je super napad! Niekedy sa rano zobudim a vyjdem z izby ako zo sauny... mozno je to v tom - dakujem moc za tuto radu. Pijem vela ked som doma, ked idem do skoly ani nie, pretoze po 3 deci vody bezim na zachod:D mam maly mechur alebo co:P caj si sladim medom... alebo vobec... dik za rady, fakt si mi pomohla:):):)

lena22

Repik je lepsi. Zvlhci si vzduch v izbe, kurenie velmi vysusuje plet. Maj na radiatore stale mokry uterak. No a pitny rezim je dolezity. Podla teba pijes dost, su to aj 2 litre vody alebo cajov bez cukru? Nerataj sladke malinovky, cukor a farbiva v nich plet zhorsuju. Pijes kavu, fajcis? Jes dost cerstvej zeleniny a ovocia? Lebo to vsetko treba alebo netreba ak chces mat zdravu pokozku

suns

ten zelený je na normálnu až zmiešanú pleť... pleť si potieram odvarom z repíku, ten je protizápalový, mohla by som použiť aj kamilky? Alebo nejakú inú bylinku?

delphia

pre znacku sa musis rozhodnut uz ty sama. ci chces prirodnejsiu, ci viac chemie, ci lacnejsiu, alebo si ochotna aj zainvestovat,...
je tazko poradit, lebo neviem ci tvoja plet nezareauguje na nejaku zlozku v kreme. preto je najidealnejsie vyskusat najprv vzorky. co jednemu vyhovuje, nemusi druhemu. kazdy sme individualny.

suns

super dik delphia:) zeleny je cisto len na *cistenie*, modry pure je na mastnu.. hydratacny vyzivny krem ktora znacka pls? dik

delphia

ten zeleny garnier nie je na aknoznu plet?
podla vsetkeho mas dehydratovanu pokozku. ak je zelena rada na mastnu plet, tak ta ti este viac vysusuje a odmastuje. prestan si denne drhnut plet hubkou a zacni hydratovat- hydrat. krem a na noc vyzivny krem.
vynikajuce su ajdomace hydrat. masky: jogurtova, uhorkova, tvaroh+ zltko, susena srvatka rozrobena s par kv. vlaz. vody na taku pastu + med