Ozvat sa?

Príspevok v téme: Ozvat sa?
robbko

Vidim tu rozoberanu temu ako sa ludia chceju santit v mladosti. Mne sa stalo, ze ma priatelka kvoli tomu nechala. Boli aj rozpori ale myslim ze nie take aby sme sa rozisli. Pri rozchode mi povedala ze chce byt sama. Nie aby skusila novych chalanou, no mozno aj to, ale aby mohla byt s kamoskami a blaznit sa. Ja ju dost lubim no po rozchode asi 3 mesiace sme sa velmi pohadali a navzajom sa poslali niekam.S mojej strany to bolo ale myslim tvrdsie a o dost.U nej skor lahostajne. Teraz som si az uvedomil ze vlastne este nebola az tak vyzreta na vztah. Ona ma dost ohovara aj ked nepriamo a pretom nema ani ako.Ona nechala mna. Myslite ze sa jej mam ozvat nech aspon prestane ma ohovarat a necha si tie pekne spomienky len? ja som to tak spravil aj ked mi hrozne chyba ale sa aj na nu hnevam ze ma takto nechala.A mam jej aj povedat ze je nevyzerata na vztah a teda obaja sme od toho vztahu cakali nieco ine a rozisli sme sa aj ked sme sa mali radi? Ja by som ju mozno chcel aj spet. Neviem. Alebo mam na nu radsej zabudnut a neozyvat sa jej? aky mate nazor? ja mam 18 ona 17.A neberte ze som maldy mam len 18 ale naozaj mam uz vsetko usporiadane a viem co chcem. Dakujem,

mary-kate

No u nás to bolo tak, že po pol roku sme sa rozišli práve preto, že ja som sa potrebovala vyšantiť. Potom mi začal chýbať a nakoniec sme sa dali zase dokopy, čo nám vydržalo ešte asi 3 mesiace a rozišli sme sa s tým, že sme sa obaja dosť zmenili... Dnes nemôžeme byť spolu, hoci by sme obaja chceli, lebo ja ho nemilujem takého, aký je teraz, ale takého, aký bol, keď sme boli spolu, on rovnako... Tak sa obaja utápame v spomienkach... Ale určite by si za ňou nemal behať, nech už je to s čímkoľvek-prosby, výčitky, priania... nechaj to na nej, ak bude chcieť, vráti sa, ak nie, je to zbytočné... Skôr jej daj pocítiť, že si tu pre ňu, keď ťa bude potrebovať, hoci aj iba ako kamarát, že máš pre ňu pochopenie, povzbudenie, keď o to bude stáť, ale naozaj iba ak jej dôjde, že si potrebuje pokecať s niekým blízkym a s tebou si rozumela najlepšie. Netlač ju do vzťahu, vyčkaj. Baby neznášajú, keď za nimi niekto dolieza, ale ocenia, keď ich má kto vypočuťˇ, keď to potrebujú a dotyčný si hneď nenamýšľa, že ide o čosi viac... A možno vtedy si uvedomia, že ide o čosi viac z ich strany...

robbko

Len ja ju hrozne lubim taku aka bola. Kym ju nechytilo to "santenie".Myslite ze niekedy taka bude alebo na nu mam zabudnut ako na taku a ist dalej?

mary-kate

viem, že je to ťažké, ale nech sa budeš akokoľvek snažiť urovnať to, ona bude mať pocit, že ju prenasleduješ a odcudzíte sa ešte viacej, ako ste. Tiež som bola v jej veku, tiež som bola mladá a hlúpa a spravila som to isté... Tiež som mala pocit, že ma chalan obmedzuje a brzdí v rozlete, pritom naozaj neurobil nič, čo by ma nejako obmedzovalo. Rozišli sme sa.

Odvtedy prešli tri roky, dospela som a ten chalan mi dodnes chýba, až časom som si uvedomila, ako veľa pre mňa znamenal...

A ak si to neuvedomí tvoja baba ani časom, zabudni na ňu, nechaj si krásne spomienky, ale žiť musíš ďalej... ohováranie treba ignorovať.

andy

Ahoj,
ty možno vieš, čo chceš, ona evidentne ešte nie. Ale aj tak si nemyslím, že je to len o tom. Zrejme ťa už nemala natoľko rada, aby s tebou ostala. Brala by som to ako dobrú skúsenosť, život ide ďalej, báb je dosť, nechaj si pekné spomienky a.... určite by som ju nekontaktovala, nech prestane s nejakým ohováraním, na ohováranie je najlepšia ignorancia. Skôr si skús zachovať chladnú hlavu, keď sa náhodou stretnete, poprípade jej môžeš povedať, že také niečo si od nej nečakal. Ale už sa nedaj vtiahnuť do nejakých detinských urážok, to len navzájom ubližuje a dokazujete si tým svoju nevyzretosť.