Vyber nosnej mandle

jesika

Ahojte,moja dcera ma 3 a pol roka a minuly rok nam doktorka tiež povedala že nosne mandle treba vybrať.Odkedy nastupila do školky je často chora aj dva krat do mesiaca som s nou na očr-ke.Je to ťažke stale nadcha noštek zapchaty,chrapka v noci.Ale ja sa toho stale bojim.Neviem sa rozhodnuť.Tu čitam že deti zo zvačšenou mandlou aj slintaju?To som nevedela.My zatial nie a dufam že ani nebudeme.No fakt neviem čo mam robiť.Dufam že sa spravne rozhodneme aby sme jej ešte viac neubližili.

jela

ahoj mojej dcere vyberali nosnu mandlu ked mala 6 rokov,3roky sme mali pokoj bola menej chora,teraz ma 9 a musime ist znova vyberat nosnu mandlu lebo dorastla a sme chory kazde 2 tyzdne som zvedava ako dopadneme

miska31

ivko ano mame ich vonku už dva mesiace,bol často chory a možem povedat že za tie dva mesiace nebol ani raz chory apredtym bol stale skorov kuse.On stale slinta jemu teču sliny skoro potokom z ust a poveedali že sa to po vybrati nosnej mandle napravi že už nebude ale je to stale a ja mam už z toho nervy,tak ja neviem z čoho to ma

ivko111

platí taká zásada, ak sú nosné mandle zväčšené a robia nejaký problém ktorým sa prejavia, tak majú ísť von.Ak sú zväčšené a nerobia problém, môže sa počkať, nakoľko sa môžu vekom zmenšovať.ALE ak problém, tak von! Stačí ambulantne v lokálnej anestéze.
Je to veľmi častá "operácia" detí.

liberrta

ivet999, moj syn ked sa prebudil po narkoze, tak asi hodinu plakal, ale nie preto, zeby ho nieco bolelo. anesteziologicka mi hovorila, ze je to normalne, dokonca aj u dospelych, ze maju taketo pocity bezprostredne po narkoze.

ivet999

Ahoj, môjmu synovi vyberali nosné mandle a časť krčných, keď mal 2 roky. Mal sa celkom dobre, prestal chrápať a bol menej chorý. Teraz bude mať 5 rokov a zase začal byť častejšie chorý a pochrapkáva. Na krčnom nám odporučili znova vybrať nosné mandle /bez uspatia/. Ja sa len odhodlávam, kedy ho pôjdem objednať. Obávam sa ako to zvládne, keď bude pri vedomí.

liberrta

ahoj. mojmu 8 rocnemu synovi vybrali nosnu mandlu v anestezii a som velmi spokojna, vobec nebyva chorlavy, nechrape, nechrci, proste je to v poriadku. ja som tiez vahala, ci mu dat vybrat a lutujem, ze som to neurobila skor.inak ani po zakroku neboli ziadne problemy, na druhy den sme isli domov, 2 tyzdne sa fyzicky nenamahal, nesiel na slnko a dal sa do poriadku.

miska31

Ahojte no tak synovi tu mandlu vybrali,nebol v celkovej anestezii.

0109 a prečo celkovo uspat?
Ak to dieta po vybrani nosnej mandle nebude smrkat a dychat nosom tak ona znova dorastie a ak sa bude musiet druhykrat vybrat tak vtedy sa ide do celkovej anestezie tak mi bolo povedane na krčnom odeleni.Uvidime či nam to pomože

0109

Ahojte mojej dcere tiez lekarka odporucila vybrat nosnu mandlu nakolko ju ma zvecsenu a je stale chora.Ja sa toho bojim nakolko ju chcu uspat.Mam sa rozhodnut ci jej ju dam vybrat alebo nie.Neviem co urobim.Lekarka povedala ze vo vecsine pripadou sa mandla zmensi sama.A v niektorych pripadoch aj po vybrati mandli sa stav nezmeni.Neviem co urobim.