Moderne pekne meno pre dietatko

laloa556

peknemeno - o 40 rokov to bude teta Sára :-)
mne sa napr. veľmi to meno páči - Sára (určite by som ju nikdy nevolala Sárinka - to sa mi vôbec nepáči, také zdrobňovanie), taktiež Laura, Linda, Simona... a aj Barbora je pekné..
a z chalanských Patrik, Martin.. no pozerám do kalendára, celý som ho prešla a akosi ma iné mená neoslovili, ale nehovirím, že pekné nie sú, ale tieto čo som vypísala tak také sú moje top :-)

peknemeno

ALAN; Damian; Tadeas; Erik; Viktor; Branislav(Brano); Roland; Norbert; Robert; Kamil; Karol; Denis ; Milan; Tibor.......pre dievca :Daniela; Tatiana; Erika; Liana; Livia; Olivia; Frederika; Sona; Adriana; Petronela; Karolina; Valeria; Paulina; Patricia; Nina(tak sa sice vola aj moje morca); Kamila; Hana; Silvia; Miriama; Sabina; Klara; Henrieta; Bronislava; Ivana; Ivona....

podla mna tieto mena este pridu do mody, su v kalendari, cize sa da povedat,ze su normalne (myslim pre tych,kt. sa nepacia mena typu christian, kevin, alberto a pod.) mat sarinku je sice velmi roztomile, no predstavte si ju o 40 rokov :)

tapika

a co tak patka(Patricia)to je tiez pekne meno a pre chlapceka norko(Norbert)to ties nie je spatne no nie moja mama pomenovala tak mna a mojho brata a teras sa trapim ja s vyberom...

Iveta Michael

A inak ja mám dobrého priateľa ktorý má krásne meno...Gerard.
A ešte ma napadlo jedno pekné...Sebastian!
No máš ich na výber dosť,tak porozmýšľaj...veľa šťastia!

Iveta Michael

No panthera má pravdu že netreba hneď zatracovať cudzie mená...mne sa tiež páčia ale pozor...je potrebné aby to meno nejako ladilo s priezviskom dieťaťa,mne sa náramne páči meno pre chlapčeka:

Ruben,Michael,Simon,Pavol,Ronald,Norbert,Patrik,Gorazd,Leon,Benjamin...

Pre dievča: Greta,Chloe,Samantha,Abigail,Ráchel /aj ja som Iveta Rachel/ La Toya,Beatrice,Laura,Kimberley,Natalia,Perla,Miriam,Dalida,Dakota,Stella,Xenia,Oksana...atď...

marry689

ono ani tak nejde o to, ze slovenske mena, ale skor "na slovensku zauzivane". cize aj zahranicne, ktore sa tu uz desatrocia alebo starocia pouzivaju. samozrejme ze rydzo slovenskych mien je pramalo, to by sa kazdy druhy volal rovnako.
ale ked niekto nazve svoje decko po chuanovi-carlosovi alebo esmeralde z telenovely, pripadne po niekom z modernejsieho americkeho serialu, tak holt musi ratat s tym, ze sa nad tym viacero ludi pousmeje.
a k tym cinskym menam- to nehrozi, lebo zoznam cinskych mien neexistuje, ale to by niekto musel mat aspon zakladnu znalost jazyka aby pochopil princip cinskych mien.

pantheraa

no pekne,tak detom so zahranicnymi menami sa budu smiat v slovenskej skole????????:o)))))))))v dnesnej dobe su to samí nicolasovia ,Alexovia,Lucasovia...skor janko,Jurko bude zniet vselijako:o)))))))a moje zbozne zelanie nie je aby moje dieta islo do cudziny ale aby bolo predovsetkym zdrave...a inak kt.slov mena su naozaj slovenske?napr.Svetozar,Slavomir a pod.Estaa-ak je toto prezyvka od mena tak si Ester?ak ano tak to je rydzo madarske meno...:o)ja som Lucia a to je povodom Francuzske....tak o co tu ide?udzie mena tu boli vzdy a aj budu,o 20 rokov sa budu nasim detom davat asi cinske mena co ja viem....ale tvrdit ze len slovenske mena su fajn,je podla mna...na hlavu:o)))

bazalka

dceram som dala mená, ktoré končia na -ka, znie to pomerne nežne, netreba zdrobnovat.
Jedna je Šárka a druhá Eliška - čo je mimochodom staročeská obdoba mien Elisabeth-Alžbeta, syn je Šimon

miaa8

To je velmi zaujimava teoria dat meno ditatu kvoli tomu ze pojde do zahranicia. Podla mna ked aj pojde trebars do Finska, tak tam Victoria-Grace bude rovnako cudzie meno ako Viktória alebo ine slovenske meno a neviem preco by to mal byt "problem". To je pekna blbost. Radsej by ste nemali vymyslat smiesne a sibnute neslovenske kombinacie a mena, kvoli ktorym sa vasim detom budu smiat spoluziaci na slovenskej skole- pretoze predpokladam ze zakladnu este vychodia tak ci tak tu ;D