Test na alergiu

July

juuj neboj. Ja som tiez zdravotacka. Ja si myslim, ze to mam po Ospexine.. teda urcite. Ale ked sa raz dostanes na prijem k blbcekovi tak ti nic nepomoze. Si len v ulohe pacienta a ich tvoj nazor nezaujima. Je to viac ako jasne a aj logicke. Uzila som predpisany Ospexin a bolo. Inaze ten lekar svato-svate trva na tom, ze po poziti 1.davky to nie je mozne. Ano je to neobvykle ale nie nemozne.

vševedka

Už mi oči zatvára, podebatíme zajtra.Teraz len toľko-anafylaxia fakt nie je o hra o fazuľky, ale vážna vec,predpokladám, že pele by to nerobili, snáď veľmi silná potravinová alergia, nejaká chemická látka, lieky...
Ja som mala anafylaxiu raz v živote, po podaní kontrastnej asi vtedy ešte jódovej látky /teraz sa podávajú iné/priamo do žily pri vyšetrení. Na ruke, kde mi to svinstvo pichli sa mi vyhádzali oranžové a modré fľaky a nedalo mi dýchať...
TY do zajtra dostaneš domácu úlohu porozmýšľať, čo si v ten deň robila,kde si bola /prostredie/ a čo si jedla, či si nebola ináč chorá, nebrala lieky, či doplnky výživy.

jenom ja

No ja som po anafylaxii ale nevie sa z coho... teda na nieco mam vaznu alergiu teda kdesi sa to ukaze. Teraz mi robili take v 2 radoch po 5 vpichov na obe predlaktia

vševedka

Neviem presne o aké kožné testy išlo, aj tých je viac druhov. Ale často sa robí aj bytový prach a plesne a tiež to čo písala miss-lili. Buď rada, že nič pozitívne, hoci mne tiež vychádzali testy roky negatívne a zrazu hups - palina, ambrózia, plesne, bakteriálna alergia...
Ja som však dlho predtým sama vedela, na čo som približne alergická, proste som to cítila.

July

hej kozny.. len ja som tam bola 1x a on sa mi zdal nejaky roztrzity... tak som sa ho ani pytat nemala ako.. to je v pohode ze nic nezistil, lebo mne to robil len aby sa mal od coho odrazit kedze mam potravinovu alergiu.. ci nejde o skrizene

miss_lili

ahoj.ti robil kožne testy?ak hej,tak potom by tam mal byť pes, mačka, perie, roztoče, a potom všetky tie trávy a stromy ako breza, lieska,púpava,...ale skorej by si s a ho mala spýtať sama, a keď ti nič z tohto nezistil tak skús krvný test