pozitívne myslenie

negativistka

t333, presne ten film som chcela spomenúť, tiež som ho asi pred rokom videla, celkom zaujímavý film :) presne ako píšeš, taká amer.komedia, ale má to niečo do seba!
livia001, tak to je super, že sa dokážeš takto donúniť a stáť si za cieľom.. ja mám v tomto trošku zmätok, viem, že by som chcela niečo iné, ale hovorím si, ešte počkám, lebo sama sa bojím ísť napr.bývať a pracovať do veľkého mesta. viem, že potrebujem zmenu, tak som aspoň knihy začala čítať o poz.myslení :) a knhiu-Tajomstvo mám v pláne tiež prečítať, ale teraz neviem, ked o nej nepíšete moc lichotivo..
ľudia proste chcú čo nemajú a nechcú, čo majú... sme my ale hrozní :)

livia001

asi aj sa mi zmenil zivot. no hlavne ja som ten clovek kt. stale ide za niecim a exerimentujem aby mi bolo lepsie. napr. som bola nespokojna s mojou postavou a teraz uz pol roka aj 5 krat do tyz. sporutjem asi hod. ,mala som socilanu fobiu, tak som sa z nej a snad uspesne po 2 rokoch vyliecila. hovorim rychlo tak som sla k logoedicke- trapas netrapas, ale ak sa chcem mat lespie a zbavit sa komplexov...

tiez by som mohla tu zacat plakat, ze ja chcem mat uz vlastne byvanie, ved mam 28 a som v podnajme a tiez moja praca je ok ale nic moc a vyhliadky na postup su nulove, bla bla. no ale tento stav urcite je len docasny, urcite. kto vie co bude zajtra? ved zivot sa meni zo skeundy na sekundu.. no len aby sa nieco aj stlo tak musime k tomu aj my prispiet. ved praca mi asi tazko sama spadne ked si zivotopis neposlem... ako ked ma taketo chvliky zasiahnu tak si poviem ze som krava ze sa LUTUJEM lebo mam super byvanie, mam super kolegov a sa to aj tak vsetko niekam posunie.

ako jasne je v pohode mat aj slabu chvilku ale zas sa v tom prestat umarat a LUTOVAT sa!

klud, pohoda, zivot velmi rychlo nam uteka a o chvilu bude koniec tak si to dovtedy uzijme, ved potom to uz aj tak bude jedno:-)))

ach ale som muuudra hahaha (lahsie sa radi.-))))

t333

tiez suhlasim livia a knihu Tajomstvo uplne nezavrhujem, ale myslim si presne to co ty - je prilis jednoducha.
btw, teraz som si spomenul, ze nedavno som videl jeden film o pozitivnom mysleni.. Yes, man! s Jimom Carey-im. Je to sice taka jeho typicka strelena komedia, ale v podstate to ma aj nejaku myslienku tykajucu sa pozitiv. myslenia.
Takze okrem knih odporucam aj tento film ;)

negativistka

livia001, krásne si to napísala!! a zmenil sa ti týmto postojom život? myslím si, že niečo na tom bude..ak človek bude hovoriť áno, môžem, pokúsim sa..namiesto to sa nedá, nemôžem, nie.. treba všade vidieť to, že sa to dá! aj keď k cielu možno bude viesť dlhšia cesta. otázku-prečo práve ja?! si dávam pomerne často, ked som smutná a plačem.. ale upokojím sa tým, že sú ľudia na tom horšie a sú aj ťažšie problémy.. veľmi sa mi páčil jeden citát"nikdy nikomu nezáviď, lebo nevieš či náhodou neskrýva niečo, čo by si s ním za žiadnu cenu nemenil!" čítam knihu teraz, v ktorej je pekne napísané, že máme prežívať prítomnosť, žiť každým momentom. lebo ak si niekto určí-že budem šťastný,ked budem mať vačší dom, budem šťastný, ked sa ožením a pod..a potom ked sa to stane, si uvedomí, že šťastný nie je, lebo neprežíval každý moment,ked sa to dialo..

livia001

preco sa ludia utapaju v negativnych myslienkach... no v prvom rade, vzdy ma kazdy plno dovodov byt negativny a ked chces vidiet vo vsetkom nieco zle tak to tam najdes.. rano prsi, kavu som rosypla, sef bol ku mne nespravodlivy... a cely den bol zly, preco prave ja??? nedari sa mi, vzdy sa len zamylsam preco a co ak by...

pozitivne mysliet sa da naucit, ano kniha secret je mozno jednoducho- jednoducha a vsetko sa da a vlastne sa to az tak neda, ale mna naucila jedno, presta pouzivat zapor. a to je dost podstatneeee. prestala som vraviet vo vsetkych padoch nie(aj teraz som to mohla napisat ze uz nevravim nie)

a tiez ked nieco chcem tak sa na to zameram aj ked sa mi to nedari tak stale prosim (mozno mojho imaginarnho anjela aby mi pomohol, ak ked fakt veci stale idu inym smerom ale stale ho dookkola prosim aby to tak bolo ako si to prajem)

no a v nepodlenom rade je velmi ale velmi podstatne co od zivota chceme- odpoved neviem vas len dalej tiahne k umaraniu. napr. ja chcem mat rodinu, pracu kt. by ma naplnala, byvanie kt. nazvem mojim a partnera s kt. sa budeme navzajom naplnat. a myslim si , ze prave preto sa vsetci umarate lebo v tom vztahu asi vam nieco klape neklape... vas to nenaplna..

a zalkad je sa porestat konecne riesit, zamylsat sa, a staaaaaale len premyslat... naco??? co sa tym vyriesi.. ziot je o praxi nie o teorii.

fakt sa to da, naucit sa byt pozitivnejsim:-)

M74

Spoločné záväzky nemáme žiadne, akurát že ona býva u mňa a nemá moc kám ísť ( ale myslím že to nie je neriešiteľný problém ). V poslednom čase sme skôr spolubývajúci ako partneri. Ja mám napríklad trochu strach, že potom si už žiadnu babu nenájdem.
Tá kniha je práveže veselá, ale hlavný hrdina má dosť svojský životný štýl a je trochu nekonvenčne založený. Ak chceš napíš mi sem: nebulus@szm.sk , mám pocit že tu sme sa nejako dostali mimo tému diskusie :-)

negativistka

huuuups..tak som sa sekla, bo ty si tak napísal,akoby teraz niekedy si mal narodeniny..
takže ste sa o tom bavili..a čo vám bráni v rozchode? zvyk?? nie ste zobratí... máte deti? spoločnú hypotéku? či niečo viac zaväzujúce? ak nie..tak myslím, že ani nemusí byť hrozný koniec, aký bude, taký si ho spravíte. možno si obaja po ňom oddýchnete a budete konečne žiť!
úúúha..tak tá kniha môže byť asi na psychiku..ked tam nie sú nechutnosti a pritom jej bolo zle..