MAM 90KG a iba 18 rokov!

lenus

podla mna preto, lebo si povieme: no, 5 kil, to nie je moc, s tym sa da zit. Potom je to 10 kil a povieme: no, zacnem drzat dietu, chvilu ju drzime, prestaneme a zrazu je to 12 kil navyse. Asi tak =)

majka_

fajn, poviem ti to (a sorry, ze som vyskocila, ale podobne veci ma naseru riadne):

je pravda, ze sme sa mozno trosku prejedali (i ked na mna, ked nosim volnejsie veci by nikto nepovedal, ze som tucna alebo co, ale ja sa tak necitim dobre), ale mi povedz, ze ty nemas nijaky svoj zlozvyk (neokusujes si nechty, nehras sa s mobilom, nesedis za PC, nejest sladkosti, ked si nervozna...). kazdy z tychto zlozvykov, ktore som ti vypisala, maju vplyv na zdravie (napr. ohryzanie nechtov poskodzuje zuby, od sladkosti sa pribera, PC kazi oci ked si za nim dlho... blablabla).

my, ktore potrebujeme zlepsit postavu, nechceme len preto, aby sme sa vosli do velkosti "S", ale preto, lebo v buducnosti by sme sa chceli vystrihat zdravotnym problemom (infarktu a pod.). takze si myslim, ze je to uplne normalne a v poriadku. mozno sme sa trosku neskor zastavili, ale podstatne je, ze sme sa v tom prezierani zastavili a chceme nabehnut na spravny system. si myslim, ze je to vzdy lepsie, nez sa napchavat tabletkami na chudnutie a podobnymi volovinami, ktore nemaju ziaden efekt a clovek z nich este viac priberie neskor (tzv. jo-jo efekt).

ty by si chcela v buducnosti dostat infarkt a takto zomriet? ak odpovies ano, tak potom to asi nebude normalne. prepac ze som to tka napisala tu poslednu vetu, ale nikto nechce zomriet predcasne nez by mal si myslim. jedine dobrovolny samovrah...

eliezer

majka_,ja len nechapem,preco "sa snazite" nieco robit,ked ta vaha je uz taka,ze aj ked clovek schudne,pokozka uz nebude taka elasticka ako predtym!nic zle som tym nemyslela!vies,ono je to potom hrozna "drina" schudnut!!!takze nikoho neurazam,len proste nechapem,preco???

majka_

ELIEZER: AK TA PODOBNE CLANKY ROZCULUJU, TAK CO PCHAS SVOJ NOS DO VECI, DO KTORYCH TA JE VELKY PRD? VIES CO? NEPRAJEM TI, ABY SI RAZ SKONCILA TUCNA AKO BOMBA A MALA KOMPLEXY ZO SEBA A SA NAPOKON ZBLAZNILA. TOTIZ MY ASPON NIKOHO NEURAZAME, KTORE MAME TAKITO PROBLEM A SA SNAZIME NIECO S TYM ROBIT TY...

KRASNA MODELKO :o(

eliezer

nie,nie som na tom podobne!!!ja mam 172 cm a vazim 56 kilov.som maximalne spokojna a keby som mala len nieco cez 60 kilov,uz by som menila jedalnicek a snazila sa udrzat vahu aspon do tych 60 kilov.neviem preco "VY OBEZITY" sa prezierate a ked uz mate "metrak" a viac, sa potom velice zacnete lutovat a sa cudujete ako je to mozne????to ked si akoze mala napr.70kg si bola spokojna??preco si uz vtedy nic nerobila a "zrala" dalej?sorry za vyraz.teraz mas uz skoro 100kg,preboha!sa uvedom a rob nieco!!!nechcela som nikoho urazit,ale podobne clanky ma uz rozculuju!!!

eliezer

nie,nie som na tom podobne!!!ja mam 172 cm a vazim 56 kilov.som maximalne spokojna a keby som mala len nieco cez 60 kilov,uz by som menila jedalnicek a snazila sa udrzat vahu aspon do tych 60 kilov.neviem preco "VY OBEZITY" sa prezierate a ked uz mate "metrak" a viac, sa potom velice zacnete lutovat a sa cudujete ako je to mozne????to ked si akoze mala napr.70kg si bola spokojna??preco si uz vtedy nic nerobila a "zrala" dalej?sorry za vyraz.teraz mas uz skoro 100kg,preboha!sa uvedom a rob nieco!!!nechcela som nikoho urazit,ale podobne clanky ma uz rozculuju!!!

majka_

TUCIBOMBA555:

prosim ta... ked ides na plavaren, si myslis, ze su tam nejaki fotografi, ktori ta budu fotit do najnovsieho modneho casopisu? ved tam ides prosim ta kvoli sebe, co nie?

ja osobne som nikdy nevedela plavat a to mam uz 20 (pomaly 21) rokov. tiez som mala so seba komplexy, pretoze nohy mam stihle, hrudnik tiez, ale vsetok tuk sa mi hromadi na bruchu (je to dost vela), na zadku a na stehnach. dokonca aj pas by bol vcelku OK. a tak som sa hrozne hanbila, ked som sla 1. krat na bazen. ale si predstav... videla som tam jednu pani, ktora uzasne plavala.

na tom by nic nebolo, kebyze ta pani nie je priblizne 170 cm vysoka a nema aspon 120 kg. a to nezartujem ani sa nevysmievam. fakt mala priblizne tolko. ale plavala super. a ten sport ju ocividne bavil. ju netrapilo, ze ci sa ludia na nu pozeraju alebo nie. ona to prisla robit pre svoje zdravie.

alebo napr. moja mamka. ma tiez okolo 170 cm a ked zacinala so mnou plavat (tiez to nikdy nevedela a to uz ma takmer 60 rokov a diagnoz viac nez dost, ale teraz sa to uz naucila), mala okolo 109 kg. a teraz? schudla krasne na 97 kg. samozrejme aj upravou stravy.

co ti tym chcem povedat? ze aj napriek tomu, ze mas mozno komplexy zo seba alebo sa hanbis, tak vezmi plavky a chod na plavaren. fakt nikto sa z teba smiat nebude a ty to budes robit pre svoje zdravicko. aj ja sa chystam opat zacat plavat, len teraz je zima, tak cakam na jar. zatial v zime si pojdem coskoro kupit pernamentku na speening.

lenus

treba skocit do vody a je to =) len upravou stravy sa chudne pomaly, efektivnejsie je to aj s cvicenim...ale to isto vsetci vedia =)