JATYON prosím poraď

Príspevok v téme: JATYON prosím poraď
Bobo

Prosím Vás poraďte mi niečo proti bolesti chrbtice. Bolí ma drieková časť -kríže- a bolesť vyžaruje do stehenného kĺbu a celej ľavej nohy. Veľmi tým trpím, ráno sa ledva viem pohnúť a poobliekať. Beriem na to len lieky proti bolesti. Milý Jatyon, jedenkrát si mi už veľmi dobre poradil, to psýllium zabralo hneď, preto pýtam radu od Teba aj teraz. Vopred ďakujem.

>:d

mna boli tiez driekova cast(ale do noh ani nikde inde to nezasahuje) a boli ma iba take kazde druhe rano ked sa zobudim...inak cez den v pohodicke :-)

alfa

drobcek,
ano, prave u sportovcov je to bezne, tiez som to tak mala a ked som prestala sportovat, ten dolny sa zvysil. tiez som mala vtedy o dost pomalsi tep

drobcek-zuzka

prosim,ako je mozne mat krvny tlak 136/60?? nie je systolicky tlak moc vysoky oproti diastolickemu?Mam 21 rokov a aktivne sportujem.Je to normalne?dakujem :-)

evik

Bobo, ide o lumbo-ischiaticky syndrom (LIS), ked mas podrazdeny nerv medzi 2 platnickami. mas pravdu, obstreky (boze, kolko som ich napichala!) nie kazdemu pomozu, a ked, tak len docasne. uplne najlepsie, co ti viem zo svojej dlhej praxi na neurologii poradit, je 1. prikladat si na tu postihnutu stranu, kde citis bolestivy bod napravo alebo nalavo od krizov teple obklady-vzdy pri LIS-ke pomaha teplo a za 2. ked napr. lezis, musis si najst svoju ulavovu polohu-kazdy s LISkou ju ma, len na to treba prist, v akej polohe ta to najmenej boli. odporucam natierat ten citlivy bod-urcite si ho vies nahmatat okolo krizov-Factum, alebo Veral gelom. ale najdolezitejsie je to teplo, nenamahat koncatinu, do ktorej ti to "vystreluje" a tieto gely. ono by to malo prejst, ale tato choroba je chronicka, moze sa znova vratit :(. trpi tym asi 60 = populacie! drzim palce

syma

takyto stav som mala a mala som zvysenu sedimentaciu, verdikt, zapalove lozisko v oblasti klbu, bolo to strasne 2 tyzdne som nemohla ani chodit, ak nemozes ist hned k doktorovi tak skus uvarit zemiaky, a pretlacit ich s lyzicou masla, daj si to teple na bolavy klb a prekry igelitom a uterakom kazdy den na hodinu
mne to pomohla ako doplnkova liecba k liekom

Bobo

JATYON, prosím Ťa pekne poraď. Minulý týždeň ma veľmi boleli kríže, ale teraz tá bolesť už pominula a prešla do ľavej nohy a je veľmi silná. Už som skúšala ibalgin, voltaren, coxtral, ale nič nezaberá. K lekárovi nemôžem ísť, lebo to je moc zložité v tejto situácii. Trochu zaberá oxazepam. Ako dlho môžu trvať tieto bolesti? Prosím ťa poraď najúčinnejšie tabletky proti bolesti. Počula som, že tie infúzie a obstreky aj tak nezaberajú. Prajem pekný deň.

cathy

Ak Ti to vyraza aj do nohy, tak s najvacsou pravdepodobnostou budes mat poskodeny stavec. Chod k ortopedovi a on Ti poie, co dalej.

jatyon

Bobo, tesi ma, ze moja rada zabrala ....
Bolseti chrbtice - to je ale komplikovanejsie.
Bolesti sa daju tlmit liekmi - ale to nie je RIESENIE! (paralne brufen, flexcreme, flexor....)
Ortoped by mal zistit pricinu tazkosti - a podla toho urcit liecbu.
rehabilitacia, cvicenie, spravny pohyb, spravna poloha, spravna postel ... potom liecenie a ak treba az operacia ...