Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

bod g

fenrir

manipuluje ja som teoretik, pracujem tak, že zavriem oči a rozmýšľam nad koko..., a ešte ma za to aj platia, toto bude treba počítať na anuloide, a ty ho vlastne našla

vinka

tak skús trebárs odmocninu, ale s pravítkom a ceruzkou, prípadne kalkulačkou sa tam dosť zle manipuluje chi chi

fenrir

cieľom našej ctižiadosti už zostáva spoznať tento tajomný bod, takže predstav si, že z bodu G vedieš priamku g a k nej vztýčiš kolmice presne takej dĺžky, aby ich koncové body ležali na priamke g1, ktorá bude pretínať priamku g v bode G, dĺžky kolmíc budú l1 až l nekonečno a ich vzdialenosť ľubovoľná, kolmica l0 bude teda bezrozmerná, keď budeme považovať bod G za začiatočný bod merania a zvolíme si nejakú dĺžkovú mieru, môže sa stať, že pata niektorej kolmice bude v bode, ktorý sa rovná iracionálnemu číslu. no podľa podmienok úlohy nám na tom nezáleží a hľadanú podmienku môžeme vyčítať aj vtedy, keď nemáme pre geometriu vačšie nadanie, z tohto vieme, že pomer trojuholníkov je v pevnom, stálom vzájomnom pomere- teda na bod G stačí poznať len pomer a zvolenú vzdialenosť- y= n/m*x a n/m=kx a toto je funkcia bodu G