Bojim sa letu

Príspevok v téme: Bojim sa letu
...simonka...

o par dni ma caka moj prvy let, lenze ja odmalicka mam strach z lietania:(( strasne sa bojim tej predtavy, ze budem tam hore vysoko a ze mi pride zle, nebudem vediet dychat, lebo budem mat stiesneny pocit, nebudeme moct pristat.. odkedy to viem, neviem dobre spavat, bojim sa najviac.. a neustale v noci ked idem spat mi buusi srdce, cize uz niekolko tyzdnov, no a ked si predstavim, ze budem v lietadle a sa mi rozbusi srdce, co ak tam hore mi este aj zlyha??:( bojim sa, ze to moze byt pre mna nebezpecne.. mam strasny strach z toho vsetkeho, uplne.. neviete mi poradit?? su moje obavy opodtstatnee, je tam nejake riziko zlyhania srdca, nevediet sa nadychnut alebo take cosi?? bojim:(

ssia

lietanie je supeeeer!!! nič sa ti nemôže stať, je to najbezpečnejší spôsob dopravy, fakt. je to úžasný pocit, veľmi dobrý...
keď lietadlo vzlieta, je to úplne super=skoro ako na kolotoči, taktiež keď pristáva a keď sa dotkne zeme, trochu to môžeš cítiť, ale len niekedy...ale je to najlepší pocit pre mňa, keď to cítiť, a tiež som sa toho pritom obávala. neboj, nie je to nič hrozné...ešte sa hore aj zabavíš. je to pohodlné a vôbec nie nejaké stresujúce:))))))
no a keď si hore tak necítiš že nie si na zemi...iba keď sa občas nakloní lietadlo doprava alebo doľava, ale je to super, len také malé kolísanie...ako v nebi!!!

lietanie je geniálne, nemáš sa čoho báť:))))))))))

ewitkaaa

simi, tam pocitujes zmenu tlaku len ked stupas,alebo klesas, pomoze ti ta spominana zuvacka alebo cukrik. JA som vyzuvala jedno clee balenie kym sme vystupali:-) Ale potom je to uz v pohode, zase ono to nie je take strasne, ba povedala by som ze ked sme leteli tam sme sa na tom smiali,len naspät mi bolo trochu horsie. NO ja mam nevyhodu, ze mam problemy so srdieckom, aj s tlakom,ale nezistili mi zatial co to sposobuje a vlastne k lekarom uz aninechodim,lebo ked som raz bola v BA, tam som mala ist na vysetrenie, tak ten pako co tam bol sa so mnou rozpraval ako s hypochondroma odmietol mi to vysetrenie uroit. Vtedy som uplne zanevrela na lekarov. MAx co absolvujem preventivky v ramci obvodacky, gynekologa a zubarky. NEboj bude to v pohode, a fakt ak mas az tak velky strach daj si pred odletom na letisku v restike pred odletom "frtana" a budes uvolnenejsia. Je to naozaj neopisatelny zazitok.

debiiii

Sininka,ja mam vysoky krvny tlak a bala som sa tak isto pred prvym letom.Chodila som od lekara k lekarovi a vsade som sa na to vypytovala,ci sa mi nic nemoze stat.Velmi som sa bala,ked som na to myslela,tak mi busilo srdce ostosest.No let bol v pohode.Nestresuj sa,ved denne lieta miliony ludi s nejakymi problemami.

...simonka...

ewitkaaa, strasne pekne dakujem!!! takze tebe bolo povolene lietat aj napriek tomu, ze mas nejaky problem so srdieckom?? to si ma potesila, lebo ja som sa nepytala lekara, akosi som myslela, ze to nic zle nemoze obnasat.. si zlata, dakujem za pomoc..

ewitkaaa

simonka, nestresuj, ja mam problemy so srdcom, zbytocne sa nenervac. Spanielsko, to je cca nejaka hodka a pol letu nie? To je v poho, vzlietnete, o chvilu vam ponuknu kavu, pit, potom papanicu vam donesu, potom zase kavicka alebo pitie a ani nebudes vediet a uz pristavate. JA som cez leto bola v Egypte, tam sme leteli 4 hodiny, zazili sme aj turbulencie, ale ono v tom leitadle mi pripadalo,ako keby sedim v buse:-) Nestresuj sa. AK budes velmi nervozna, daj si pred odletom za poharik na letisku a uvolnis sa, neboj. JA som mala problemy pri ceste naspät,lebo ja neznasam dobre kavu a v Egypte som si v hoteli dala kavu tamm bola nenormalne silna, a potom v lietadle mi bolo strasne zle od srdiecka. Ale vezmi si Magnezium so sebou a nestresuj, hlavne zhlboka dychat, neboj, nie je to nic take strasne, v podstate sa ti nic nemoze ani stat. Neboj uvidis, bude to ok. MOj priatel vtedajsi sa strasne bal, on pred tym nikdy neletel a nakoniec mna vystersoval tak, ze ja som sa bala viac ako ona to som s apred tym na to tesila:-) Da sa to prezit a po prvom lete uvidis, bud si to zamilujes alebo do lietadla uz nesadnes. Ale mysli ze to bude ok, ja som pred prvym letom- do Bulharska tiez mala nervy ale uzivala som si naplno. INak pri starte a pristavani si daj zuvacku alebo cukrik, dost to pomaha pri zmenach tlaku, nevnimas to az tak velmi:-)

...simonka...

kellysa, no ja mavam zvyseny krvny tlak, ale vsetko to zo stresov:( tak teraz sa citim este horsie, ked viem, ze taki by nemali cestovat, ach:(