Psychické poruchy

Príspevok v téme: Psychické poruchy
luciano

Ahojte. Zakladám novú tému ohľadom depresie, panickej poruchy, agorafóbie, sociálnej fóbie a iných psychických porúch. Ako sa vaša choroba prejavuje, kedy ste navštívili lekára, aké užívate lieky a koľko, do akej miery je vaša liečba úspešná, či pracujete, alebo ste na invalidnom dôchodku. Ja trpím ťažkou depresiou, užívam 375 mg venlafaxinu, coaxil, 15 mg abilify a 450 mg Trittica. Môžem povedať, že táto kombinácie liekov mi veľmi pomáha a cítim sa takmer úplne zdravo.

nestastne_ziena

Susannah, hodila som jej meno do googlu a naslo mi na nu nejaky kontakt. Zatial som jej napisala mail, som rada, ze si mi o nej napisala, lebo radsej pojdem takto na odporucanie ku niekomu, ked viem, ze niekto s nou bol spokojny. To je najlepsia vizitka. Ak nebude reagovat na mail, tak jej zavolam na tie cisielka, co su tam. Ale ak by si mala moznost niekedy nahodou a nezabudnes zistit tie cisielka, mozes ich sem hodit. Budem len rada, ale to len tak, keby si mala prilezitost. Skusim inak zavolat na tie na nete... Dakujem Ti strasne moc moc moc ahoj

susannah

No kamoška hovorila, ze tá doktorka Loncková je aj lekár-psychiater a zároveň aj psychoterapeut, vraj má nejaký výcvik v psychoterapii (ja tomu moc nerozumiem). Lieči všetky psychické problémy (kamoška tam chodí s nejakou uzkosťou a depresiou). Je mladá (niečo po 30 tuším). Však jej zavolaj a sa opýtaj, alebo napíš mail, ak teda vieš adresu, lebo ja na nu kontakt neviem, jedine ze by som zistila od tej kamaratky.

nestastne_ziena

Susanah, dakujem velmi pekne za radu, hladala som ju na nete a nasla som na azetovych strankach ale ze lieci alkoholizmus, toxikomaniu a tak,myslis ze aj vseobecne? skusala som jej napisat na ten mail, ktory mala uvedeny na nejakej stranke. Priatel sa pytal jeho praktickej v Ziline a ta mu odporucila Mgr. Kollárovú Emíliu - psychologicku, ale zas len rozmyslam, ze ked neni psychiatricka,ci ma zas neposle inam :( Sice tam ma, ze lieci aj psychoterapiou (KBT, hypnóza a iné relax.metódy), ale keby som ja vedela, co mi pomoze, pomozem si sama, ze :((( No a na nete som nasla taku 2v1, teda psychologicku aj psychiatricku Mudr. Lubicu Čapkovú, ktorá sa venuje poradenstvu v oblasti zdravot. zivot. stýlu, psycholog. a psychiatr.poradenstvo. Neviem, myslite ze mam ist rovno za tou, na ktoru nemam ziadne dobre slova -ale je psycholog aj psychiater, alebo mam ist rovno za odporucanou co je iba psychologicka alebo iba za odporucanou psychiatrickou? sak clovek aby sa aj z tohto zmagoril a skusat nechcem, lebo potom budem znechutena :(((

gabika3333

...ahoj Pista55...pekne od teba ze si pridal odkaz a poradil si co mam robit..no pokusim sa to cim skor riesit, aj ked si to stale iba hovorim, pri mojom rychlom sposobe zivote, 5dni v robote a 6den skola:(((bleeee..stale sa snazim, nejak to potlacit a nahovarat si ze je vsetko o.k., niekedy to ide ale inokedy nieee...viem, ze je prvorade zdravie, ale ked ja si stale poviem ze mi nic nie je a ze ludia na svete sa maju aj horsie a vsetko zvladnu:)))

luciano

nestastne-ziena, čím skôr navštív psychiatra máš klasické príznaky depresie, nasadí ti lieky a uvidíš, ako sa ti uľaví

nestastne_ziena

ahojte, neviem si sama diagnostikovat, ci mi nieco je a co konkretne, ale mam pocit, ze ma ovladaju depresie a to niekedy az do takeho stavu, ze sa citim maximalne zufala a mam chut urobit nieco, co som este neskusala (nemyslim tym sebatryznenie)...proste ten pocit, ako by ste mali chut len tak vyskocit napr. z okna, ale nevyskocite. Stale myslim negativne a asi vsetko privolavam. Prisla som o oboch rodicov, studujem VS a posledny zazitok je ten, ze ma prepadol a pokusil znasilnit nejaky cudzi uchyl, ktoreho nepoznam (nastastie k sexu nedoslo, zachranil ma paradoxne iny muz). Som z toho uz fakt na nervy, nedokazem sa na nic sustredit, zacinam mat vnutornu triasku, pocit nepokoja, nic ma nebavi, nic ma netesi, teraz sa stale niecoho bojim a chce sa mi stale spat a snivaju sa mi same otrasne sny, preto sa bojim zaspat, ale nakoniec spim dlho.... Neviem, ako to mam v skratke opisat. Chcela by som aj navstivit psychologicku a ak ma odporuci, aj psychiatricku, no neviem najst ziadne odporucanie od niekoho, kto bol s nejakou vazne spokojny v Zilinskom kraji. A len tak ku hocikomu sa vybrat nechcem, obavam sa (moje negativne myslenie), ze natrafim na nespravnu osobu a nepomoze mi (a bude to len tou osobou). Uz som naozaj zufala, lebo obcas robim veci, ako by som to ani ja nebola a strpcuje mi to nasledny zivot :((((

pista55

Ahoj gabika3333. Cital som si a ty pises ze mas mas niekedy zle dni.ze ti srdce bucha silno samo od seba. A k tomu uzkost.a ruky sa zacnu chviet same od seba. Nic v zlom,len chcem pomoct a poradit! Cim skor vyhladaj psychiatra! Je to panicka porucha! Ja to poznam lebo to mam aj ja! Treba cim skor vyhladat a brat lieky a sa liecit lebo sa to bude len a len zhorsovat! Aj tocenie v hlave to sposobuje panicka porucha ktora vystupnuje tvoj stav k vysokemu alebo nizkemu tlaku. U mna to zacina silnejsim busenim srdca.potom trasenim ruk.tocenim hlavy a ked nezoberiem liek tak nasleduje vysoky krvny tlak a niekedy odpadnem.a strasna uzkozt. Beriem jeden super liek ktory ucinkuje rychlo a za pol hodinu ma vsetko prejde a zabudnem ze mi nieco bolo.vola sa rivotril. Super liek. Strasne uvolni cloveka.za 15 minut posobi. Bez toho lieku bi som skolaboval. Gabika,to co som cital ake mas problemy,to je rane stadium panickej poruchy.odporucam navstivit cim skor odbornika.

adka000

Gabika a inak vsetko najlepsie k zajtrajsim meninam aby sa ti darilo a ta?,,mrcha co ta pokusa""z daleka obchadzala AHOJKY