silgard

inge

Ahoj! mam 21 a som uz po tretej vakcine silgardu a zrovna ked som si dala prvu sme planovali s priatelom skusit nase poprve preto som chodila po gynekologoch a pytala sa kedy mozem... poviem ti ze napriek tomu ako vsade pisu ze musi to byt pred prvym pohl.stykom ani jeden doktor mi nepovedal ze je to pravda, ale zhodli sa v tom ze ked uz teda tak mam pockat po druhej vakcine je uz ta hladina dost dobra na ochranu...a ak chlapec s ktorym to planujes nemal nikcy styk pred tym, tak sa nemusis vobec ani zaoberat tym...je to bezpecne

:)

Očkovanie je najúčinnejšie u dievčat vo veku 10 až 14 rokov pred prvým pohlavným stykom. Jedna očkovacia dávka však stojí 4300 Sk a v priebehu jedného roka musí pacientka dostať tri. ...

zrejme neratali, ze aj starsie dievcata mozu byt slusne

veronika

hmmm no ktovie, je to mozne...
pretoze predtym ti robia testy ci mas hpv.. ak nie, tak ta zaockuju... ak by si mala, tak by to bolo zbytocne. takze ak by si mala sex medzi vakcinami, tak by si sa mohla nakazit a bolo by to tiez zbytocne...

takze takto je to asi najlogickejsie :)

veronika

vakcina hpv nelieci, vakcina zabranuje infikovaniu 4 nebezpecnych typov hpv (okrem toho ich je dalsich niekolko stoviek, ale tie nie su take nebezpecne)

podla mna so sexom mozes zacat hocikedy.

grafik-adobe

Ahoj no podľa mňa možeš sexovať kedy chceš nemalo by ťa to obmedzovať v tomto smere ...... dala si si pichnuť tu vakcinu len tak alebo sa leičiš na HPV ??