Rozculuje ma ako su diskriminovani ludia...

Príspevok v téme: Rozculuje ma ako su diskriminovani ludia...
odynka

rozculuje ma ako su diskriminovani ludia , ktori maju niaku dus. poruchu. Myslim tak ze napr. ked niekoho vidite na vozicku poviete si ,,chudak je postihnuty ,, ked je niekto slepy - vseci ho polutuju ,, ked niekto ochorie na rakovinu vsetci mu pomahaju a sucitia s nim , ale ked zistia ze chodi k psychiatrovi vsetci sa mu posmievaju a maju ho za blazna . vsimli ste si to ja hej , preco je to tak ???

denisa

ja som sa sama pytala u mojho obvodneho lekara na psychiatricke vysetrenie ked uz som sama citila ze dalej to uz nevdrzim ked sa u mna prejavila depresia a on mi povedal co ma uplne sokovalo nech tam nejdem lebo ze ci neviem ake maju ludia voci tomu predsudky to som fakt od lekara necakala

filipka

musska nie je pravda, ze dusevne chory clovek nemoze pracovat hlavou. Ja trpim na dusevnu chorobu a pracujem na VS mieste vysoko specializovanom. Nie je kazda psychicka choroba sprevadzana demenciou! Ale aspon vidno, ake "vedomosti" a predsudky ludia maju.

fany12

Odynka myslim ze mas pravdu sama chodim k psychiatricke a hanbimsa aby ma nikto nevidel tam ist . Ani v praci o tom nikto nevie lebo by vsetci na nma pozerali ako na blazna

katkaxxxx

odynka suhlasim... je to tak. ludia ktori psychickym ochorenim nikdy netrpleli to tazko pochopia. ide o to ze ochorenia ako depresia alebo uzkost maju svoju pricinu a ludia co tieto ochorenia maju maju casto na ne dobry dovod a prezili v zivote nieco co ini nie a za nasledok maju toto ochorenie na krku. da sa to vsak liecit a pre mna taki ludia nie su nicim menej hodnotni. ja sama trpim uzkostou a viem preco a ako to vzniklo a pracujem na jej odstraneni. napriek tomu som normalny clovek a dlho mi trvalo kym som v sebe prekonala to ze som sa prestala za to obvinovat alebo mysliet na to ze co si ini pomyslia atd. smutne je aj to ze o tom moji rodicia vobec nevedia, lebo si myslim ze by to nepochopili. ale ja zijem, som stastna a pracujem na sebe a som normalny clovek :)

lu-lu

presne...su ludia a LUDIA. ja som raz zazila, ze sa mi vysmievali za chrbtom kvoli mojmu krstnemu menu. mala som chut im dat vsetkym po papuli.. a to ani nemam smiesne meno, len je malo pouzivane. niektori ludia su prosto tupi. smeju sa tomu, co ani nepoznaju...co ani nie je smiesne. to nezmenis. hlavne je nebyt taky, ako oni.

musska

aha, no uz chapem, co si chcela povedat:) ono je to tak, ze su ludia a LUDIA. Mne napriklad z toho smiesno nieje, je mi ich luto a aj vacsiny podla mna. Z takych ludi sa vascinou smeju deti a pubertiaci, co je smutne, ale to sa smeju aj z tucnych aj chudych, s ludi s velkym nosom, malymi prsiami, s cudnym svetrom, alebo prizvukom...

odynka

musska , prepac zle si ma pochopila myslela som to tak ye ludia maju pochopenie pre vsetky choroby a postihnutia len si myslim ze njhoreie su na tom psychicky chori ludie lebo tym sa kazdy len posmieva.

musska

nie nevsimla, ja lutujem aj ludi s rakovinou, dokonca aj s chripkou ci alergiou, vsetkych chorych mi je luto a myslim si nejde o diskriminaciu... poznam par ludi co su na vozicku, a su napr spickovi programatori, ale clovek s mentalnou poruchou napr. pracovat nemoze, aspon nie hlavou a naopak. Takze podla mna tu nejde o nejaku diskriminaciu. Na pomoc velmi chorym ludom sa snazi pomahat aj spolocnost, robia sa rozne zbierky a pod... a nemyslim si, ze lutost znamena diskriminaciu. ozaj, preco ta ta tema napadla?