Neviem napisat sloh

Príspevok v téme: Neviem napisat sloh
jaja18

O rok maturujem a sucastou maturity je aj sloh. nikdy v zivote som este ziadny sloh sama nenapisala!!! bojim sa, ze neprejdem..to bude hanba :( prosiiim pomozte mi, co mam spravit aby som ten sloh na tych maturach zvladla?? ja pochybujem ze to napisem.....to bude hanba :( pritom mam jednotky, dvojky ale sloh ten napisat neviem...:(((( ja sa strasne bojim, normalne to tam psychicky nezvladnem :( prosiim poradte mi ako mam prist na tie myslienky co by som mohla napisat ?? lebo mna nic nikdy nenapadne, mozem rozmyslat aj neviem ako dlho.. vobec nic !!! :( ja neviem ci mam nejaku vadu alebo co to je so mnou ale to uz neni mozne :( ach jaaj, co by som dala za to keby som napisala aspon 5 viet !!!!!!!!!!!!! :-(((((

lussi8999

ahojte ja mam tiez problem so slohmi a moj jeden velky problem nie je fantazia ale sytilizacia viet poradili by ste mi co mam robit aby som sa zlepsila :(((

lienocka2

Ešte, že si sa tak skoro zbadala.. Veď slohy sa píali už na prvom stupni na základnej škole. Ešte teraz si pamätám, ako som písala o stratenom škrečkovi :-D A to je základ. Cvičenie. Teraz ti zostáva jedine sa tomu venovať. Vyskúšaj si prečítať rôzne slohy, napríklad aj na internete na viaceré témy a na viaceré typy - Ja rozprávanie, úvaha, diskusný príspevok, opis, umelecký opis atď. Popozeraj si teóriu k jednotlivým štýlom, aby si vedela, čo tam treba písať. A hlavne vyskúšaj si slohy písať aj sama. Myslím, že ide pri maturite dosť aj o šťastie, o to, aké témy budete mať na výber. Na niektoré také všeobecné témy ako rodina sa dá napísať aj kniha. Však rozprávať vieš, nie? Tak to treba dať len na papier :-)

jajka001_

zacala by som pralesmi, pokracovala moriami, uhynom druhov, fauny aj flory, klimatickymi zmenami a dolezitostou ochrany prirody, nakoniec uviest, ako sa da tej prirode pomoct a ako kazdy z nas by mal prispiet a zacat sam od seba