Neviem sa uvolnit v spoločnosti

anjelik123

Ani si neviete ako ste mi touto témou zlepšili deň že niesom jediná ktorá sa neviem uvoľniť v spoločnosti, pomôže mi iba keď si dám jedneho alebo dvoch a je to lepšie no je to hlúpe to stále riešiť tak..

Matúš prosím ťa ak sa niečo zlepší alebo tam napíš mi čo si robil, fakt ma to unavuje pozerať na ostatných ako sa zabávajú a ja len sedim ako bez duše

kvaki

matus, urcite sa oplati!
k odbornikovi sa neboj ist, je to uplne normalny problem, ako ked ides lekarovi s nadchou, tak sa chodi psychologovi prave s takymito vecami.
je to dlhodobejsi proces, ale urcite sa to oplati! budes musiet trosku uvazovat nad sebou, porozmyslat, co by si dokazal urobit, co je pre teba dolezite a pod. relaxacne a podobne cvicenia. aj to, ze ides do obchodu moze byt cvicenie. treba najst veci, kde sa da aktivne pracovat sam so sebou. myslim si, ze psycholog dokaze pomoct, ale najvacsiu pracu musite urobit vy sami. urcite necakaj, ze ti lekar da zoznam, co mas spravit a si vybaveny.
kazdopadne, dobre je, ze si uvedomujes, ze je nieco, co by si chcel zmenit! to uz si na polceste. ver tomu, ze vela ludi sa ani tam, kde si ty teraz, nedostane.

george303

Zacat brat antidepresiva je najvecsia hlupost aku mozes spravit ... Mozno ti to pomoze nachvilu lenze co potom ? antidepresiva prestanu ucinkovat tak budes zvysovat davky ? A ked ich potom vysadis tak to bude horsie ako na zacfiatku ....

Matus18

Ja mam uplne podobny problem.Mam akusi fobiu vdaka ktorej mam strach s ludi.Vsetci sa zabavaju a ja tam len tak stojim ako keby bez ducha..... Podobne to mam skoro zo vsetkym..... Nedokazem sa uvolnit dokonca ani pri hudbe.... Dokonca ked sa mam stretnut s osobou ktoru poznam dlhe roky, alebo dokonca aj s rodinnymi prislusnikmi mam pritom podobny pocit , a vaham ci sa toto stretnutia zucastnim.Tymito pocitmi trpim uz viac ako 2 roky... U psychologa ani psychiatra som nebol , lebo mam strach ze mi predpise lieky po ktorych sa tato fobia zhorsi.... Mam skoro 19 rokou , a zatial som este nemal priatelku a nezazil co to je vlastne poriadne zit... Som uplne uzatvoreny sam doseba....Oplati sa mi vobec existovat?

fobička

tiež trpím fobiou nechodím do spolocnosti je to zle beriem lieky od psychiatra ale na toto nepomahaju psychoterapiu som neskusala

trochusmutna

ivka. ja mam obcas situacie a stava sa ze sa viem zabavit. Ale to vacsinou len ked som so sestrou a jej priatelom, čo je velmi zriedkakedy :(
ale obcas to nejde ani s nimi
smuth..ja mam skor obavy ze ma neprijmu taku aka som

smuth

no ja mam cosi podobne, ale mne to prameni z niecoho ineho..ja mam strach ze sa mi medzi ludmi stane neaky trapas..neviem, nerada by som to tu rozoberala lebo mi to je trapne..ale normalne sa uz bojim chodit medzi ludi:( a ked aj idem tak mam strach a potia sa mi dlane a tak..ja neviem co s tym, lebo aj k psychologovi by mi bolo trapne s tym ist, ze sa mi aj unho stane ten trapas ktoreho sa bojim:(

ivka.

TIEž MáM TEN PROBLéM . BOHUžIAL BEZ ANTIDEPRESíV TO NEPREKONáš. MôžEš BYť V AKOKOLVEK DOBREJ SPOLOCNOSTI, NEJDE TO. JA BERIEM FRONTIN. DOKONCA MáM TEN POCIT AJ KED S IDEM STRETNUT S PRIATELOM.