marihuana a život

Príspevok v téme: marihuana a život
xbx

Je nejako nebezpečné fajčenie marihuany v malom mnostve? Možno 2-3 krát za mesiac trochu.
Ovplivňuje rast svalov som kulturista, činosť mozgu, alebo celkovo nejaké zdravotné problémy môžu vzniknúť? Mám 17 rokov. Alkohol nepijem vôbec ani kvapku, nefajčím teda obyčajné cigarety bez trávy. Mám veľmi zaplnený rozvrh študujem, učím sa na 1 lebo chcem ísť na výšku, aktívne sa venujem športovaniu, a mám aj brigádu. Takže niektoré dni mám také zaplnené, že chodím spávať o pol 1 v noci a vtsávam o pol 6. Trávu si dám s kamošmi niekedy cez víkend aby som vypol od toho všetkého zhonu. Niesom závislí, nechýba mi to, cez týždeň počas školy si na ňu ani nespomeniem len mávam občas tie "relaxačné" víkendy. Takže škodí marihuana nejako na moje telo? Hlavne teda ma mozog a svaly ale aj celkové zdravie. Ďakujem za odpovede

tHeMilan

Hmm Dana white hádam sa tu nejdešš baviť a popierať veci ktore sme tu viacerí zažili..Podobny názor na marihuanu ako ty,som mal aj ja..Konzumoval som ju od 9 triedy na zakladnej škole..Teraz mám 20..Tiež som ju fajcil kazdyy den a bolo to super.V škole, neskor v robote, doma stále, všetko som uhrával, bez toho aby niekto vobec len tušil , že si na nej pochutnávam.Miloval som ju..bola to pre mňa kultúra..životný štýl..ale nakoniec ma zničila aj banalitka ako ganja viešš..Bral som aj pervitín čo tomu pomohol, no z toho som uz vonku, travu som fajcil vsak nadalej. no a teraz mám diagnozu F12 to su poruchy psychiky sposobene užívanim marihuany a hašišu.A nechci vediet čo to obnáša.Stačil by mi jediný šluk a možem si volať rovno sanitku nech ma zavru do Bytčice asi také učinky by to malo namna teraz.Viem že teraz tu napíšeš že to je moj problem moja chyba.Ale láskavo si odpusť hentaké veci čo tu píšeš o Milošovi a pod, pretože má pravdu..Samozrejme, že su ľudia ktorým to neurobi takmer nič no vždy je to 50:50.Individualna vec.
Trávke keby som vedel čo mi spravii s odstupom času, by som sa oblúkom vyhol..Aj keď je to určite sympatická rastlinka a v niektorých štátov tolerovanaa..Je nebezpečná pri dlhodobom užívani ovplyvňuje silno psychiku..Nesnáž sa ani napísať, že nepocituješ aj ty osobne zmenu .Predstav si ako by si sa citil keby si tu ganju vživote nefajcil.Ake by to bolo teraz.Kolko mozgových buniek by bolo nažive, ako by sa ti dýchalo teraz a pod.Mysli AJ na buducnost.
To že Miloš skopíroval ten text urobil dobre a urobila by to väčšina.Možno ho už ani nebavii stále pisať toto takym ludom jak si ty..Možno tebe by sa to chcelo prepisovať, newiem..A Kľudne tu mohol dať aj odkaz na tu linku.Kľudne tu mohol napísať aj pozitívne veci.ano aj tie máa,pomáha niektorým ľudom a používa sa v medicíne.No je to droga.
Každopadne si mal pravdu v tom, že by sme to mohli riešiť donekonečna, lebo ako tu bolo poveané toto je silno individualna zaležitosť.Všetko je individuálne..

Tak toto som písal nedávno do jedného super toppicu na tomto foŕe..
Stále sa cítim ako je vyššie popísane vďaka marihuane..
Problém je v tom, že ja som ju fajčil dennodenne..U teba sa to môže prejaviť neskor alebo vôbec nemusi..
LEn chcem aby ste vedeli, že nie len dobré robi tráva.

xbx

Presne takéto názory mám ja.Keď som zakladal túto tému som skoro vôbec nič o tom nevedel, ale od vtedy som spoznal nových ľudí, čo to aj sám skúsil, dosť prečítal a rohodne radšej zostanem pri marihuane ako pri alkohole.Ale ani na ňu nemám moc chuť ako som písal už.Tie prázdniny možno trochu skúsim ale počas školy teraz to nehrozí...

jajka001_

shakti, ano marihuana ma aj pozitivne ucinky. alkohol je tvrdsia droga a fajcenie nie je vobec chutne ani zdrave. napriek tomu som proti legalizacii, jednoducho kvoli tomu, ze niektori inteligentni ludia su mozno schopni regulovat uzivanie, ale prevazna cast ludi toho schopna nie je. dostalo by sa to medzi sirsie vrstvy a hromadne by sa zneuzivala. co sa tyka lekarskeho vyuzitia, preco nie...fajcenie na predpis? thc v pilulkach? ak by to povolili, boli by silnejsie tlaky na legalizaciu....to si nemozu dovolit. osobne som proti tomu, aby ludia isli do vazenia za to ze ich chytia s travou. za alkohol sa do vazenia predsa nejde, a je to vacsie svinstvo

SHAKTI

áno marihuana rozťahuje cievy, preto je účinná aj pri migrénach. Oproti tomu alkohol a nikotín cievy zužuje, preto nás po alkohole bolí hlava. Zo zdravotných dôvodov by som bola za legalizáciu marihuany. Určite je menej škodlivá ako rôzne lieky. Keby za výrobou a predajom marihuany stál veľký monopol ako je to v prípade alkoholu či cigariet, tiež by vláda a kompetentí ľudia zaujali pozíciu mŕtveho chrobáka.
Namiesto rozumnej legalizácii míňajú nekresťanské peniaze na úplne zbytočnú osvetu, ktorá- priznajme si to, nikoho nezaujíma. Legalizácia áno- od 18 rokov. Keď sa bežne predáva alkohol a cigarety, prečo nie? Lebo sa boja že to v prípade napr. mladistvých neustriehnu? A s alkoholom a cigaretami to ako doteď ustriehli? :-) Nijako. Vláda by mala určiť hranice a ostatné hranice si predsa musí určiť každý človek sám. Keď nechceš húliť, tak predsa nehúľ! Keď nechceš piť, tak nepi. Všetci sa bijú do pŕs za škodlivosť marihuany, ale jej dobré účinky nikto nevyzdvihne. Napr. v prípade silných, neznesiteľných menštruačných bolestí, keď vám žiadny liek nezaberie, je veľmi účinná. Namiesto toho vám lekár predpíše nehorázne škodlivú Hak. Prečo? Lebo je to všetko nechutný biznis a lekár, ktorý vám má pomáhať, vám v mene peňazí, s čistým svedomím viac škodí ako pomáha. Každopádne je to na zamyslenie. Ja teraz vôbec nehovorím o puberťákoch, ktorí nevedia čo zo sebou a čo od dobroty a používajú či alkohol či marišku mírnix-dírnix. Všetko má svoje pre a proti. Nepáči sa mi keď niekto robí zo marišky strašiaka. A čo taký ďumbier? Tiež sa to používa ako liečiva, ako korenie ale tiež sa to dá použiť ako psychotropná látka. Určite má mariška aj svoje liečivé účinky, ale aký liečivý účinok má napr. vodka? Akurát s ňou môžte vydenzifikovať z vonku nejakú ranu. Aj červené víno je liek, no vo veľkom množstve sa stáva alkoholom.
Karla Lei, nie všetci čo fajčia trávu sú vymleté mozgy, alkohol a nikotín takisto zabíja mozgové bunky. Poznám veľa ľudí, ktorí marišku úžívajú rozumne a sú to veľmi inteligentní ľudia. Skôr než niečo odsúdim, tak to dobre spoznám. Nie iba to, že vídím napr. dva príklady, ktorí ju používajú bez rozumu.

transsilvanianbloodsucker

Trpel som castymi migrenami (3-4x do tyzdna). Okrem toho mi pred piatimi rokmi diagnostikovali neurologicku chorobu. Odvtedy beriem lieky. Choroba neustupovala. Vedel som z roznej literatury, ze marihuana ma na moju chorobu priaznivy vplyv. Po dlhsom vahani (predsa len mam uz dost cez 40 a pre mna bol najvacsi problem liek zohnat...) som sa rozhodol to skusit. Medicinu aplikujem denne a cuduj sa svete, vyse polroka som nemal migrenu a na poslednej kontrole bolo EEG uplne ciste. Doktorka valila oci ako Spejbl a Hurvinek. Nech mi niekto nieco hovori o nezakonnosti mojho postupu alebo osprosteni. Mne sa s travou zacal novy zivot. Kto nezazil pravidelne migreny, nikdy nepochopi, o com hovorim....
A teraz ma nechajte zavriet do toho najciernejsieho zalara!
P.S. Aj moja nastrocna dcera trpi prisernymi migrenami (neuspesne sluzi ako pokusny kralik na testovanie vselijakych liekov uz tri roky). Zatial nemam moral je ponuknut travu. Ked ale vidim, aku trosku z nej robia pravidelne migreny niekolkokrat do tyzdna, mam pocit, ze sa ta chvila blizi...

miro.83

V 16 rokoch som chodil kamaratovy do posilky cvicit tak v pohode cvicili sme par mesiacov ale neskor sa to zmenilo. Kamarad a bratranec, ktory posilovali si tam zacali nosit dost casto marihuanu, ktoru inhalovali aj ma nahovarali na to ale som im povedal, ze sem chodim posilovat a nie fajcit tak som tam prestal chodit. Roky utekali uz som sa snimi nestykal mali vlastny svet fetakov. A teraz su na tom dost biedne predali vsetko co mali, pracu nemaju, kradnu kade mozu otec mojho bratranca vykopol z baraku, pretoze mu popredaval jeho veci. Naposledy ked bol u mna na navsteve, tak mi ukradol kuchynsku vahu. Tak som ho hladal po dedine, ze kde je, no nakoniec som sa ho dopatral tak som mu vysvetlil co je vo veci a ze tu vahu chcem vidiet inak, ked ho nabuduce stretnem a nenajdem do vtedy vahu, tak ze nech si ma nepreje (nebol som si 100 percent isty, ze ma okradol myslel som si, ze som ju nekde neopatrnostou hodil ale vedel som ze by bol toho schopny), samozrejme popieral v tom momente, ze by ma v zivote neokradol. Tak som si isiel zaposilovat vtedy sa mi skvelo cvicilo daval som pomerne slusne vahy, skoda ze som nemal boxovaci mech pri sebe ale ako som dosiel domov tak uz vaha cakala na mna, ze dosla teta, po ktorej to poslal. A co ma najviac nasralo po tom incidente idem si po ulici vydim bratranca a pozdravil ma som myslel, ze sa neudrzim. Vytrety je jak vysmirglovana cinka.

SHAKTI

Trošku sa vyjadrím.. Robíte chybu že napádate marihuanu ako objekt problémov, väčšinou následných. Marihuana sama o sebe nie je zlá, je to bylina a dovolím si tvrdiť liečívá, pomáha mnohým onkologickým pacientom, kde im už žiadne lieky od bolesti nezaberajú, dokonca pomáha aj udržať v tele jedlo a tekutiny po chemoterapii atď. Problém nie je marihuana ako objekt, zameriavate sa úplne zlým smerom. Takisto ako nie je problém alkohol, to že si dám raz za mesiac pohár červeného vína alebo po dobrom obede pivko neznamená že v budúcnosti budem tvrdá alkoholička. Problém je úplne niekde inde. Ide o hranicu a povahu človeka,jeho schopnosť ovládania závislosti. Pokiaľ človek pozná svoju hranicu a veci si vychutnáva, nerobí to kvôli tomu, že má nejaké problémy alebo preto, že to robia všetci, je to v poriadku. Sú proste ľudia, ktorí by "návykové" látky nemali vôbec skúšať, pretože sú ľahkým terčom ovládania iných vecí alebo ľudí. Neviem či pochopíte čo chcem povedať. Je to všetko individuálne. Ja napr. o sebe viem, že závislosť ma ovládať nebude, som proste taký človek, ale môj blízky človek je ovplyvniteľný a ten by takéto veci skúšať vôbec nemal. Ono to hneď nemusíte skúšať aby ste zistili či patríte do kategórie možnej závislosti alebo nie. Za prvé sú dôležité dôvody prečo húlite, či húlite denne a potom či máte povahu možného závisláka. Dá sa to odpozorovať, ako reagujete na podnety z okolia, či máte tak povediac svoju hlavu a keď čosi nechcete tak to jednoducho robiť nebudete ani keby sa niekto postavil na hlavu. Či ste ľahko ovládateľný priateľmi, partnermi atď. Takže mariška sama o sebe nie je zlo, zlo sa stáva iba v zlých rukách človeka, takisto ako všetko. Peniaze tiež nie sú zlé, záleží ako ich človek využije. Opakujem je to individuálne, lebo ľudia sme rôzny. Je zbytočné aby ste sa tu hádali donekonečna či mariška zlá je alebo nie je. Áno môže viesť k závislosti na tvrdých drogách ale len preto lebo jedincovi už psychicky nestačí. Takisto ako alkoholik prejde na tvrdý alkohol a vo väčšom množstve, pretože ak to robíte denno-denne vaše telo si na túto látku zvykne a vyžaduje pravidelnú dávku vo väčších množstvách = závislosť. Ako keď dostávate do tela každodenne istý vitamín, telo si ho po čase prestane vytvárať sám, pretože mu ho jednoducho dodáte umelo. Keď mi núkali marišku ešte v puberte a nechcela som, nepotrebovala som to, zabavila som sa aj bez chlastu či drog, odmietla som, keď som mala na ňu chuť, dala som si, do dnešného dňa si myslím, a nik ma nepresvedčí o opaku, že alkohol a nikotín sú oveľa väčšie svinstvá ako mariška a oveľa návykovejšie. Závislý človek nemá hranice, nikdy ich nemal a nikdy ich mať ani nebude, nevie odhadnúť "povolené" množstvo. Veci si treba vychutnávať- to sú hranice.

panča

dufam, ze si videl aj takych, ktori skusili a neskor presli na tvrde drogy..ked sa raz zacnes pohybovat vo svete drog ( i ked podla teba lahkych), nemusis si uvedomit (ako vacsina podporovatelov travy), ze sa pohybujes vo svete dilerov a bez problemov raz mozes prejst k tvrdym drogam. Prave ta vstupna brana je nebezpecna...ale v podstate je to vasa vec a ked vam to o par rokov vratia vase deti, uz bude neskoro....

xbx

Je to pár mesiacov čo som založil túto tému. Ako to čítam dosť mi vadia reakcie ľudí čo písali, aby som s tým hneď prestal.Kedysi som bol aj ja taký ale až teraz si uvedomujem aký som bol hlupák,ani som to nepoznal a nadával som na to...A teraz si myslím svoje o ľudoch čo robia to isté.
kayxz on to vystihol celkom slušne. Mám spolužiakov čo fakt už aj každý deň sa shulia a niekedy aj viac krát.Učia sa tak na 3 ale inteligentý sú dosť, len na školu kašlú.Ale podľa mňa to už fakt preháňajú a je to na nich niekedy dosť vidieť, že nie sú až tak úplne pir zmysloch aj keď nemali trávu. Ale k šťastiu im veru nič nechýba.Sú to úplne v pohode kamoši a oveľa lepší než tí čo rozprávajú aké je to svinstvo.Len ich mám pocit chytá aj závisloslosť trochu, lebo to fakt preháňajú a mali by sa krotiť a riadne...
Marihuana má aj pozitívne účinky a je ich pmerne dosť, dačo som študoval :D. Myslím, že ak človek je v pohode a pomocou drog nehladá cestu s problémov ak je všetko v pohode. U mňa je to práveže tak ak mám nejaký problém na marihuanu ani nemyslím, potrebujem chladnú hlavu aby som sa s toho dostal a marihuana ma chladným veru nenechá :D. Mám dosť tie známe "haluze": Potom som síce pár hodín odpísaný, že sa mi nič nechce ale dá sa to rozhábať.Za ten čas čo som s tým začal /niekoľko mesiacov/ som nemal nikdy chuť na ňu.Fajčil som len pre pobavenie sa a nejako vybláznenie.teraz som si dokonca našiel i deivča a marihuanu som nemal asi 2 mesiace a aj ke´D ma ponúkali povedal som nie. Proste nie je kedy. Každý deń mám niečo dôležité na práci a viem že ma to na pár hodín odpíše tak si to nemôžem dovoliť.Ale na letné prázdniny sa celkom teším :D.
Môj názor : Ten kto je v pohode, je schopná osobnosť,a má nejakú tú vôlu a vie dodržať slovo nech skúsi.ŽIjeme len raz a treba sa aj baviť. Ale určite nech to neskúša niekto kto hladá únik od problémov, nech si ich vyrieši a potom ak bude mať na to chuť nech skúsi. Videl som dosť ľudí čo skúsili a už nechceli viac.Ale aspoň vedeli čo to je a nerozprávali hlúposti...