marihuana a život

Príspevok v téme: marihuana a život
xbx

Je nejako nebezpečné fajčenie marihuany v malom mnostve? Možno 2-3 krát za mesiac trochu.
Ovplivňuje rast svalov som kulturista, činosť mozgu, alebo celkovo nejaké zdravotné problémy môžu vzniknúť? Mám 17 rokov. Alkohol nepijem vôbec ani kvapku, nefajčím teda obyčajné cigarety bez trávy. Mám veľmi zaplnený rozvrh študujem, učím sa na 1 lebo chcem ísť na výšku, aktívne sa venujem športovaniu, a mám aj brigádu. Takže niektoré dni mám také zaplnené, že chodím spávať o pol 1 v noci a vtsávam o pol 6. Trávu si dám s kamošmi niekedy cez víkend aby som vypol od toho všetkého zhonu. Niesom závislí, nechýba mi to, cez týždeň počas školy si na ňu ani nespomeniem len mávam občas tie "relaxačné" víkendy. Takže škodí marihuana nejako na moje telo? Hlavne teda ma mozog a svaly ale aj celkové zdravie. Ďakujem za odpovede

beb

Posledný výskum zameraný na škodlivý vplyv marihuany uskutočnil tím vedcov troch britských univerzít: University of Bristol, Imperial College a Cambridge University. Sledovali desaťtisíce ľudí v období od jedného do 27 rokov a vplyv marihuany na ich psychické zdravie, pričom sa zamerali na psychiatrické poruchy ako bipolárnu poruchu, halucinácie, ťažké depresie, úzkostné stavy, neurózy a suicidiálne sklony. Záver ich výskumu skonštatoval, že aj nepravidelní užívatelia marihuany majú o 40 % vyššiu pravdepodobnosť vzniku týchto porúch, pričom riziko u ostatných ľudí je veľmi nízke. Čo sa týka pravidelných denných alebo týždenných užívateľov marihuany, u nich sú riziká vzniku psychických porúch oveľa väčšie: 50 až 200 percent. Riziko sa ešte zvyšuje u jedincov, ktorí majú v rodine už psychické problémy.

Dr. Stanley Zammit na margo 800 nových prípadov psychických ochorení vyhlásil, že predísť sa im dá neužívaním marihuany. Vládni experti Veľkej Británie teraz chcú pripraviť kampaň, aby vysvetlili ľuďom, že marihuana nie je neškodnou drogou. „Experti sa presvedčili o spojení medzi marihuanou a psychickými ochoreniami, teraz musíme zariadiť, aby sa to dozvedeli aj 14-roční,“ uviedol Dr. Robin Murray z King's College.

odpoved

Pokial to mnozstvo skutocne ustrazis len ked sa chces zabavit a inac zijes zdravo tak je to OK. Marihuana moye sposobit nesustredenost alebo zabijat mozgove bunky, ale alkoghol ich zabija dokonca viac. Na druhej strane, marihuana moze kratkodobo uvolnit psychiku a odburat stres. Pri primeranom mnozstve. Kedze sa fajci spolu s tabakom, spalovanie toho tabaku skodi rovnako ako spalovanie tabaku v cigaretach. Prehnane mnozstvo marihuany moze vyvolat depresivne nalady. Skratka, ma aj + aj -, dolezite je vediet kolko staci.