Očkovanie proti pneumokokom je len biznis?

Príspevok v téme: Očkovanie proti pneumokokom je len biznis?
svedomie genocídy

Slizničný imunitný systém tvorí najväčšiu zložku imunitného systému. Svojou imunoregulačnou funkciou sa aktívne zúčastňuje na vzniku
a priebehu alergických chorôb. Prudký nárast výskytu alergií v ostatných rokoch súvisí pravdepodobne s rozšírením očkovania, zlepšením hygienických podmienok a častým užívaním antibiotík. Tieto faktory majú za následok pokles antigénnych stimulov, dysreguláciu
imunitnej odpovede na antigény a nerovnováhu vo vývoji subpopulácií T lymfocytov. Slizničný imunitný systém prispieva k vzniku a rozvoju
alergických ochorení nedostatočnou tvorbou alergén špecifických T regulačných lymfocytov a/alebo nedostatkom mikrobiálnych
stimulov, ktoré navodia Th1 typ imunitnej odpovede.
Pozri:
-odkaz odstránený-
štúdie preukázali jej neúčinnosť:
ockovanie.org
Prevnar spôsobí zmeny v prirodzenej rovnováhe medzi jednotlivými sérotypmi, čím spôsobí selektívny tlak na mikrobiálnu ekológiu:
iuro.awardspace.com
www.solen.sk

damian

Treba sa BURIT a chranit deti pred jedmi. Treba sa burit co najviac a hromadne, pokial mozno. LEN TAK prestanu do nas tlacit chemiu denno denne nejaku chemiu.

Mimi323

Paloma, veď to, že dieťa si buduje imunitu a lekári mu ju hneď po narodení stopnú očkovaniami. Je super, že máš takéto názory. Uvidíš, že s bábätkom to bude dobre.

paloma

Mimi dakujem, ja sa budem snazit urobit maximum pre moje dieta, hlavne dlhodobe kojenie je myslim si najdolezitejsie, kravske mlieko sama nepijem dlhe roky a mam myslim si dobry prehlad ohladom potravin ktore mozeme a ktore nie,dost sa o to zaujimam. No predsalen dieta si buduje imunitu do urciteho veku a niekedy ani rodic nedokaze ovplyvnit to, aby sa nenakazilo po styku s mikrobom . Ja sa urcite budem snazit porozpravat sa o tom s detskou lekarkou a hladat riesenie.Dam vediet :-)

Mimi323

Paloma, ja ti držím palce, akokoľvek sa už rozhodneš, daj potom vedieť ako to prebehlo a ako sa vám darí.

Mimi323

Paloma, to nie je pravda, tieto reportáže treba brať s odstupom. Len strašia ľudí, aby dali očkovať deti a aby sa neopovažili odmietnuť. Ja som tiež počula všeličo, že vám odoberú dieťa, že vás bude riešiť sociálka... Je to len zastrašovanie. Musia to robiť, lebo veľa mamičiek odmieta očkovanie.
Paloma, keď budeš svoje dieťa správne krmiť (stravovať), nedávať mu kravské mlieko, dávať doplnky, aké deti môžu papať, tak neochorie.

paloma

Praveze minule som pozerala reportaz ohladom povinneho ockovania novorodencov a tam sa hovorilo o tom, ze matka moze sice odmietnut, normalne sa to podpise na papieri, ale ked dieta nedajboze ochorie na cierny kasel alebo pneuokoka, matke hrozi odnatie slobody. Tak neviem co je horsie,chore dieta alebo chore dieta a matka vo vazeni :-(..

lenkaL

paloma, kopirujem prispevok, ktory pridal do jednej temy damian /dufam ze damian nebude mat nic proti tomu, ze to kopirujem:) /

damian napisal:
akurat dnes som dostal email od cloveka, ktory sa tymito vecami aktivne zaobera.

Napisal mi toto:

Inak u nas sme zistili ohladom novej vyhlasky :

Vyhláška 585/2008 Z.z., ktorá definuje povinné očkovania, je neústavná, lebo týmto obmedzuje ľudské práva a slobody garantované ústavou, pričom
ústava stanovuje, že ľudské práva a slobody je možné obmedzovať len zákonom, nie ako podzákonným aktom, akým je vyhláška.

Zákon č. 355/2007 Z.z. síce stanovuje existenciu povinného očkovania a pokutu za jeho odmietnutie, ale nedefinuje špecifické očkovania, z
ktorých každé jedno predstavuje ďalšie obmedzenie ľudských práv a slobôd.

V podobnom prípade v inej oblasti Ústavný súd už raz potvrdil, že podzákonnému aktu toto podľa ústavy neprináleží.

Cize podla tohto sa vobec nic nezmenilo a ockovanie je stale nie je povinne na Slovensku.

Mimi323

Paloma, musíš sa dohodnuť s lekárom. Oni dobre vedia, že je to škodlivé, ak to nepomôže tak treba zmeniť porodnicu.
A rodičia majú právo rozhodovať o svojom dieťati, lekári to dobre vedia.