Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

tinka228

ja si prádlo na balkón nevešiam preto lebo máme rovno popod okná cestu. a dosť frekventovanú a keď vidím, čo nazametám do smetára v lete na balkóne a predstavím si že by som to mala mať na prádle ... fuj. preto suším prádlo doma na sušiaku. a nikdy sme žiadnu pleseň nemali ani vlhko. veď dnes už práčky dokážu prádlo vyžmýkať perfektne takže keď večer vyvešiam ráno skladám suché.
Preto ja nechápem, že niekomu môže vadiť "bordel" z deky a nevadí mu prach z cesty, hmyz, vtáky, ...

brekekcek

ja sa nemozem stazovat na nasich susedov z dectva,ale predsa,mali jedneho syna takeho,ze ked som sa opalovala tiez na streche,tak strielal vzduchovkou,no hrozne,jeho starsi bratia nikdy mi nic nevyviedli,ale ten najmladsi mi dal zabrat.

no a teraz v dospelosti jeden cas som byvala v rod.dome.Tak nic moc susedia,z jednej strany fajn sused,ale z druhej,boli sme tam ako pod mikroskopom,vsetko museli vediet,vidiet hrozne.

evitta

No ja som predtym zila s rodicmi 22 rokov v rodinnom dome s obroskou zahradou, v lete som sa fajne opalovala na streche nasej garaze. Verte alebo nie, tie velke tucne farebne muchy ma isli zozrat a to z toho dovodu lebo nas sused choval svine a mal ich dva metre od plotu. Ten zapach bol dost kruty. Dalsi sused z druhej strany zase vypustal zumpu do zahrady, kedze vtedy este nebola kanalizacia. Tu ani okna pozatvarat nestacilo, ten smrad sa valil vsade. Takze same delikatesy :-) A ked som sa ucila na maturity, alebo aj na statnice, sused oproti ma dielnu v dome, takze tiez vrtal od rana do vecera. Treba mat asi stastie, rodinny dom nie vzdy je zarukou pokoja.

berushka

ja si tiež myslím že sa treba ozvať alebo si to nevšímať keď si ozaj neviete rady so susedmi I love rodinny domček

brekek

To je ale potom ich blbost že si nadrbú šnúry von a ludia im na to hádzu odpadky. Tak sa dalej sťažujte a vešajte prádlo do bordelu.
To isté bolo svojho casu so satelitmi - ludia ich nadrbali von k oknu a hned sa im ponicili.

---.---

brekek ty si ešte nevidel/a/keď si niekto nadrbe železné konzoly na okno a tam si natiahne šnory?Nad nami svojho času býval jeden feťák v podnájme pravidelne tam bývali žúrky a to si asi viete predstaviť čo tam taká sebranka vyvádzala.Potom vyliezli na balkón a pľuli.Susedovi rovno na strechu auta.Čo myslíte čo asi spravila farba s pľuvancov od toluénu.Musel ju dať prestriekať a parkovať inde.

brekekcek

je to tazke zit v panelaku,ale niekedy clovek chyti zlych susedov aj v rodinom dome.Takze asi si clovek nevyberie.

brekekcek

no to je uz ich problem,kto nema balkon,ale ak niekto ma balkon,tak neviem preco by mal susit pradlo v byte.Ved,ked je krasne vonku,tak predsa nebude sa pradlo susit dnu.A zober si,ze tak potom vznikaju aj plesne po byte od vlhka.