Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

tinka228

nie v každom paneláku to tak počuť od susedov. pred tým keď som bývala s rodičmi to tak počuť nebolo, ale kde bývam teraz keď sa sused sprchuje tak mám pocit že je v našej kúpeľni.

blavacik

Klokanka ale ja som maximale vesely :))))
Cez panel je pocut uplne vsetko, tehla je ovela lepsia,hlavne stare tehlove domy maju hrube steny.Je to hlavne o stasti na dobrych susedov.

tinka228

som si to tu všetko prečítala. viete, ale prečo by som mala ja brať ohľad na druhých keď na mňa nikto. to je proste daň za to že bývame v paneláku. aj ja mám v lete plný balkón muškátových listov a gumu celú poprepalovanú od ohorkov. na vonkajších parapetách nachytané dlhé vlasy a chumáče z diek čo prášili susedy nado mnou. takže ja budem výnimka a ostatní to robiť budú? no určite. a ešte niečo k mojim susedám. tak tá čo má vedľa nás balkón má na kúpeľni zaťahovacie dvere. každé ráno okolo šiestej ich asi 350krát zatiahnu a odtiahnu. tak strašne to počuť, že sa mi normálne budí malý. a keď u nás spala mama normálne vyletela z postele čo nevedela čo sa robí. a tiež som niekoľkokrát videla ako jej to prádlo zmoklo. a taktiež v lete keď je veľa hmyzu to jej nevadí? ja si tiež preto prádlo nesuším von ale dnu. a k tej susede čo býva pod nami mám tiež pár pripomienok. oni sú celkovo "problémoví" u nás vo vchode. oni keď doma prerábali (znižovali stropy) tak bolo všetko OK. Môžte mi veriť že nepraháňam keď poviem, že prerábali asi mesiac a denne vŕtali od rána do večera v kuse. náš ročný syn už chodil s ručičkymi na ušiach a reval od nervozity. a nedávno sa malý hral s tatrou a náš podarený sused napísal mužovi sms že aby sme neboli takí hluční lebo on má horúčku a chce spať. a keď on vŕtal a naše dieťa chcelo spať? a podotýkam, že obidva susedské páry, čo sú mi v oku sú okolo 35-roční ľudia. ja by som vedela vyjsť ľuďom v ústrety keby to vedeli aj oni voči mne.

ivanka_83

neni pravda.stale sme byvali v tehlovom, az posledny polrok v panelaku.v tehlovom nic neni pocut.ale mozno je to kombinovana stavba, ked pocujes

klokanka...

Poznam vela ludi z Btratislavy a ziadny sa nechova arogantne. A byva mi tam aj rodina. No to je asi zas len o ludoch. Blavacik je smutne ako si na tom smutne.

.

v tehlovom je viac počuť ako cez panel bývala som v tehlovom a keď bolo večer ticho všetko som počula cez stenu čo sa susedia rozprávali,mali sme spoločné spálňové steny

ivanka_83

v blave neviem ake su lukrat.lokality, lebo tam nezijem.ale jak su nove vystavby domov, kde ziju bud mlade rodiny alebo starsi podnikatelia, tak take miesta su ziadane a aj pozemky dost drahe.pretoze take rodiny uz nemaju doma malu farmicku na zahrade, ale bazen, gril....asi tak.inak rodicia maju dom, a to tiez nieje sranda.ked su susedia trocha na hlavu..

ivanka_83

aha.nechapem.to ti nechuti maso?
no neviem, preco ludia nadaju na blavu.ale ja si myslim, ze kritika patrila skor tym panelakom...kazdopadne sa stahujeme z panelaku do cihloveho bytu-to je tehlovy, ze?tam neni nic pocut.

blavacik

Ivanka presne tak treba zostat v inych lukrativnejsich lokalitach (len by ma zaujimalo ake to su a kde) ako je BA. Nechapem preco by som mal byt namysleny, konstatujem realitu. Tiez som pochodil cely svet,ale ako rodenemu blavakovi mi to pije krv ked kazdy len na BA nadava a napriek tomu sa sem vsetci trepu byvat. Na dom tu nikto z beznych ludi nenaskreci tak ked pride clovek z dediny do bytu je z toho uplne paf. Mimochodom som vegetarian :)