Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

klokanak...

V Bratislave by som byvat nechcela. U nas pekny dom ani moc velky aj s pozemkom stoji 8 milionov myslim tym novostavbu.O peniazoch sa tu vela nahovorí a vedie to iba do hadok...tak radsej uz pomlcim. Len som tym chcela povedat , ze sukromie sa da kupi,ale draho.

evitta

Klokanka, ze nie kazdy ma peniaze na dom? Nas byt v novostavbe stal 5,2 miliona, za to by sme mensiu vilu na dedine postavili. No ked chces zit v Bratislave, na dom vazne ani nepomyslis, lebo pozemok je drahsi ako samotny dom. A tiez musim riesit cigaretovy dym a ine chujoviny :-(

tinusska

tu kde byvam ja, suseda pravidelne cez leto prelieva jej muskatiky... samozrejme, ako to kvapka, kvapka to aj na nas balkon, z kt. sa to odraza na stojan s pradlom.. ale co bolo tuto noc... este som to tu nezazila, ale zobudila som sa na to, ze niekde u susedov strasne "trieskala" postel... :))

malickasom

boze to nemate chodbu vo vchode? sak si to chod vyprasit z okna co je vo vchode na vasom poschodi a nemusis chodit dole a nikomu to nebude vadit. my mame takych susedov co maju stupidny zvyk prasit deky na nase pradlo. Ked si tu deku prasi niekto 5 poschodi nad nasim balkonom tak OK ale priamo nad nami??? nasi susedia maju vela debilnych zvykov hadzu spaky na balkon, fajcia na hajzli a nam potom smrdi cela kupelna. Dalsia vec ze mame par alkoholikov vo vchode cize v noci sa dost bojim chodit sama dnu ze na jakeho debila natrafim. Susedom na neviem akom poschodi zas furt steka pes a strasne to pocut- taka mala pisklava metla. Nastastie tych psov tam mame asi len dvoch. S tymi psami to je des. Dnes mat psa je ako mat televizor a psa ma uz naozaj kazdy debil, potom bobky po celom sidlisku, to sa deti maju hrat v tej spine? Ludia su arogantni a preto nevedia spolu vychadzat...

klokanka...

Ja mam dvojizbovy byt a vedla mi vkuse fajcia 4 zeny ...stara matka, matka a jej 2 dcery. Deti maju prave v tej izbe detsku , lebo je vacsia. Najhorsie to je v lete ked je teplo a ja necham detom otvorenu vetracku, alebo mikrovetranie a pridem nahodou do izby a nafajcene....ble. So susedou som sa bavila ,ale ona povedala , ze to chapu , ze nam to vadi ,ale oni sa fajcit neodnaucia. Je to hnus ...no nie kazdy ma peniaze na dom, aby mal pokoj ohladom takychto zabomysich vojen.

reee

inak to je dost velky problem v bytoch,ze tam clovek nema sukromie,ake si velakrat predstavuje.zajacinec-ine slovo mi pri tom nenapada.vacsinou tam zije 30-40 rodin,z ktorych kazda ma inu predstavu o pokojnom zivote.a treba viac k nezhodam?za par tyzdnov sa stahujem do bytu,nikdy som tam predtym nezil,po tychto prispevkoch mam krasnu motivaciu:-)))))

dd

aj my mame susedov co fajcia, zozadu mame spojene balkony, predelene ich mame len takym niecim ako nepriehladne sklo..na jesen ked bolo este teplejsie, nehrozilo mat otvoreny balkon alebo okno dlhsie..lebo hned sme mali celu izbu nasmradenu.mne tiez ten dym velmi vadi, je mi z toho na zvracanie a mame 1,5rocne dieta..v kupelni to u nas nastastie necitit, ale minule to bolo citit po schodoch aj vo vytahu, jak keby priamo tam niekto vyfajcil min.krabicku, skoro som sa pozvracala.len sme presli po par schodoch a vytahom na 3.posch.a uz sme boli nasmradeni horsie ako z krcmy..fuj..

janusinka

mno my byvame takisto na druhom poschodi a mamina mi stale vravi, nechod prasit na balkon,pretoze susedom pod nami to pojde na vypratu bielizen... myslim ze je to spravne, urcite by sa ani nam nepacilo, keby z vysneho poschodia susedia urobili to iste nam... my chodime prasit na medziposchodie - mame tam okno a nikomu na bielizen nejde spina - myslim ze tych par schodikov od nasho bytu nas nezabije.... a co sa tyka nocneho kludu, ten u nas respektuju, je pravda ze nieekdy niekto nieco rekonstruuje a pod. ale v ramci casoveho priestoru na to ureceneho...

Ale inak mali sme aj my zle skusenosti so susedmi...dlhe roky pod nami byvala rodinka, kde manzelia sa v noc stale strasne hadali, bali sme sa ci sa tam nepozabijaju, aj policiu sme volali stale, nikto im neotvaral dole dvere, trvalo to asi pol roka-potom ich odstahovali, pretoze mali aj nejake nedoplatky...

alebo susedka nad nami, manzel ju opustil a tak ostala strasne neprijemna :( ... isty cas sme na chodbe stavali vbudovane skrine, trvalo to asi tyzden (dodrziavali sme podmienky o nocmom klude)...no stalo sa, ze v noci ked sme uz spali nas zobudila s tym ze co vrtame, ci nie sme normalni? ..zavolala si aj svojho syna, ktory nas chcel udat na policii... nechapem co mala proti nam, v noci sme za ziadnych okolnosti nevrtali,... toto uz bol u nej asi naozaj vyplod fantaze :(

Takze ako susedia mozu byt aj mili,ale aj takito,... susedov si nevyberieme :(