HAK-vynechanie tablety po 23 hodinach

Príspevok v téme: HAK-vynechanie tablety po 23 hodinach
luna1111

potrebujem poradit, nemohla som uzit tabletu nacas, lebo som bola odcestovana a proste nebolo mozne vratit sa po ne spat, najskor som ju uzila po 23 hodinach. a co potom s tou druhou ktoru som uz mala uzit nacas. viem ze sa to ma uz co najskor a potom normalne pokracovat ale co ked je to v takomto casovom rozmedzi. je normalne uzit obidve tablety naraz?

zdendi

Dobry den,
Uzivam antikoncepcne tabletky,minuly mesiac som si neurobila 7 dnovu pauzu,pokracovala som v dalsom baleni,pretoze mi nevyhovovalo mat menstruaciu ako mi to vychadzalo.Lenze nastala zmena a zase mi tak vychadza ako mi to nevyhovuje.Chcem sa informovat ci mozem teraz vysadit tabletky tyzden skor pred dokoncenim balenia.Ci nebude znizena ochrana v prvom tyzdni uzivania dalsieho balenia po tejto 7dnovej pauze kedy menstr.pride.dakujem pekne

luna1111

ok diky za info, ale tak ked som sa nepredavkovala prednisonom tak snad to nic nebude, toho uzivam 30 mg, a nastastie mam pri seba par ludi takze keby mi bolo fakt naozaj zle snad nebude problem.

http://www.nobelplus.sk/

fu, no pozeram o tom prednisone a fakt to moze byt problem .. ak mas niekoho doma, urcite povedz ze sa necitis dobre a ak sa to zhorsi zajdite na pohotovost ... www.nobelplus.sk
pisu ze by mohlo pomoct zivocisne uhlie na vstrebanie nadmernej davky .. no radsej by som asi konzultovala s lekarom ...

luna1111

urcite to nie je dobre pre telo, ale citala som akurat tolko ze pri predavkovani mozu byt akurat nevolnosti a vracanie, tak snad nic horsie ma nepostihne, pretoze som v zahranici a neviem ako by som si tu tak poradila

niekto

ze sa absolutne nic nestane by som nehovoril urcite to je pre organizmus vacsia zataz ako ked zobere iba jednu ...

luna1111

ten navod som si citala a uzila som to presna tak ze po 23 hodinach a potom po 24. lenze teraz su dve hodiny po tej druhej tabletke a ja sa necitim moc dobre, som uplne bleda a cele telo mam take utahane. takze preto sa obavam aby som sa nepredavkovala, totiz uzivam okrem toho na inu chorobu aj ine hormonalne tabletky prednison. nie su to sice antikoncepne ale tusim mi spominala doktorka ze znasobuju ich ucinok.

asdas

"aj keby to malo znamenat uzit dve tablety naraz" ... cize ak je to do 12 hodin, je logicky nemozne uzit dve naraz (tablety sa beru raz za 24 hodin). Ak je to 23 hodin, znamena to ze tableta okamzite a druha po hodine ... a vobec nic akutne sa nestane co sa tyka zdravia ak uzijes obe naraz. Jediny problem by bol so spolahlivostou ak ide o prvy tyzden a v poslednom tyzdni bol dovod na otehotnenie. A tiez ak je to v tretom tyzdni - nasledujuci tyzden sa treba chranit. Treba si pozret poriadne navod .. ale takto je to pri vacsine tabletiek. Cize akutne nic z uzitia dvoch tabliet naraz nehrozi, treba to tak urobit v tomto pripade. Skor by som sa obavala nasledkov dlhodobeho uzivania hak.

luna1111

je tam pisane o 12 hodinach a 36, a to ze do dvanatich hodin v pohode uzit nic sa nedeje a po 36 uz neuzivat len pokracovat v dalsom uzivani. lenze co medzi tym, nestane sa mi nic ked som uzila dve. lebo sa citim blbo. o tom chraneni, s tym neni problem.