...........Hypotéka.........poraďte....

Príspevok v téme: ...........Hypotéka.........poraďte....
Adulka

Ahojte, chcela by som si zobrať hypotéku cca 1.300.000 Sk/ 43.152,09 €...Som slobodná, bez detí.Nemáte niekto s tým skúsenosti, pri akom plate by to bolo schválené?? Nemám iné úvery, len napr.keď si vyrátam na stránke dexia banky , tam mi to vyráta že by mi to bolo schválené.Keď zadám na stránke VUB tie isté údaje, vypíše mi, že by mi bol schválený o polovicu menší úver ..... Ako sa to vlastne ráta?? Chcem to na 30 rokov, prípadne v CSOB aj na 38 rokov. Proste čo najmenšie splátky... Keď si prerátam svoje výdavky a prípadnú splátku za hypotéku, ostane mi o niečo viac ako je životné minimum, stačí to, aby mi to schválili??? Hypotéku si v pohode trúfam splácať, len ako na to, aby mi ju schválili???? :-/// hm.....mám 25 rokov a chcem si to brať sama, bez spolužiadateľa......Ako na to??

wrrba

byty by nemali ist hore ani dole vyzrazne.Skor sa zhorsia podmienky poskytnovania.Financnych poradcov je vela. Odporucam ti overenych odbornikov., Financny poradca ma percenta zisku ,z kazdeho klienta, a radi investovat do banka fondov, s ktorymi on ma prave zmluvny vztah, tazke by som zdaleka nahovorila o nestrannosti a nezaujatosti.Na tvojom mieste by som sa obratila na niekoho s profesionalov s e trendu ,pripadne s inych ekonomickych stranok na nete.Cena jeho provizie sa odvija ako velke prachy mas ,a ako ich chces investovat.Kupit stary byt nie je tak zle,mnoho krat je kvalitnejsi ako novostavba, a casto mas dokonca nizsie prevadzkove naklady.{co by sa ocakavalo od novostavby ,ale opak je kupodivu pravdou,prave pre to ze v tej novostavbe je velka kazivost a vela firem sa nabaluje na servis}stary byt, kde je prerabka kupelky sa oplati, ta prerabka je totiz najdrahsia cca 100 tis, ostatne ako kuch linka su uz lacnejsie polozky, na to by som nepozerala pri vybere.a nekupovat prizemny byt ten sa zle predava.Tie tri mesiace sa nevie co sa stane presne s cenami ,ale nejaka vyrazna zmena by nemala byt, kym ty budes ziadat o hypo uver. vela zdaru....

Adulka

Ale na svojich stránkach majú stále písané, že dávajú aj 100%, akurát v tatrabanke som si všimla, že to zmenili.

wrrba

100 nedavaju !!! davali naposledy ako posledna banka csob,,ale neveim od januara ci este davaju 5 .1 sa menili podmienky bank, 100 percent nedostanes

Adulka

Písala som, nemám iné úvery, vlastne mám, no kým budem chcieť hypotéku, budem mať všetko splatené, čiže tak som to myslela.

Adulka

Ja chcem kúpiť nejaký starý byt, ale aspoň čiastočne zrekonštruovaný, tie sú lacnejšie ako novostavby. Všimla som si, že sú ceny o niečo nižšie ako napr. pred pol rokom, dúfam že vyššie už nepôjdu.Čo si o tom myslíte??? Nepôjdu už vyššie ceny starých bytov??..Lebo tú hypotéku chcem až za cca trištvrte roka, pretože si chcem ešte splatiť jednu pôžičku,aby som potom nemala žiadne dlhy, skôr mi asi hypo schvália, keď nebudem mať iné dlhy..

wrrba

zaujma ma tato tema, a este nico k prispevku grace, aby si pockala,,kriza este na slovensko neprisla, a prve skutocne nasledky sa budu prejavovoat na jesen,,prip v lete,,a to az potom uvidis ,,ako budu zle uvery a uroky...a odoznenie krizi?? planuje sa podla tych najlepsich prognoz 3 az 5 rokov..........a v tedy budu ine ceny bytov,,,za 4 roky..koli miere inflacie,, vyssie..teraz su najnizzsie v historii. staci si pozriet ,krivky predajnosti atd. .klesat uz viac nemozeu ,koli cenam stavebnin a investory jednoducho nepojdu dole, len pockaju. ale banky nepockaju.Stare byty padli o 30 percent, ale uz padnut tiez nemaju kam,, ludia jednoduchu prestanu predavat a vsetci budu cakat a tym sa trh zastavi

Adulka

Ale ja nemám žiadne našetrené peniaze, možno niečo, ale to chcem na zariadenie..Takže ja potrebujem úverom zaplatiŤ celý byt, nie len 80 %, veď dávajú aj do 100%, nie?? Chcem zatiaľ len nejaký mini byt, zatiaľ mi to stačí, no platiť podnájom, to stojí oveľa viac a u rodičov už nechcem byť... :-//