...........Hypotéka.........poraďte....

Príspevok v téme: ...........Hypotéka.........poraďte....
Adulka

Ahojte, chcela by som si zobrať hypotéku cca 1.300.000 Sk/ 43.152,09 €...Som slobodná, bez detí.Nemáte niekto s tým skúsenosti, pri akom plate by to bolo schválené?? Nemám iné úvery, len napr.keď si vyrátam na stránke dexia banky , tam mi to vyráta že by mi to bolo schválené.Keď zadám na stránke VUB tie isté údaje, vypíše mi, že by mi bol schválený o polovicu menší úver ..... Ako sa to vlastne ráta?? Chcem to na 30 rokov, prípadne v CSOB aj na 38 rokov. Proste čo najmenšie splátky... Keď si prerátam svoje výdavky a prípadnú splátku za hypotéku, ostane mi o niečo viac ako je životné minimum, stačí to, aby mi to schválili??? Hypotéku si v pohode trúfam splácať, len ako na to, aby mi ju schválili???? :-/// hm.....mám 25 rokov a chcem si to brať sama, bez spolužiadateľa......Ako na to??

wrrba

a este,, chod do hypocentra, tam majju vsetky banky v jednom. www hypocentrum .,sk..tak nejak sa to vola, ale ja odporucam m -bank,,taj je bez poplatkov.nova banka a malo ludi ma skusenosti .ale maju vyobrne chat forum na strankach, tam sa vela dozives

Adulka

Veď je nechcem hypotéku teraz, plánujem to tak pol roka, alebo do konca tohto roka... A keď prídem do banky sa poradiŤ, či by mi bol schválený úver, za to sa platí??? Či je to zdarma...

wrrba

ak chces kupit byt tak to urob terz, myslim ze sa zacina otacat trh, a prave tym ze banky nebudu chciet davat hypoteku, a budu robit este vacsie problemy.Ceny isli dole ale ako to sledujem pomaly zas idu hore.Vedlajsi prijem ti banka moze a nemusi uznat.Ako viem davaju 80 percent ceny nehnutelnosti na konkretny byt. ale pozor na sudneho znalca, ktory ten byt pride ohodnotit., musis si to tak vypocitat ,aby cena toho bytu bola 100 percent a ty mala 80 percent istotu ze dostanes.Daj si vyhotovit certifikat bonity, plati cca mesiac, aby ti konkretny byt neusiel a az potom mozes smelo podpisovat kupnut zmluvu.

grace

Mala by si si pockat kym skonci hypotekarna (financna kriza). Teraz banky davaju strasne vysoke uvery, ked si to porovnas pred krizou. VUB-cka
davala pred krizou uroky 4,5 percent, dnes davaju 6 percent. Tak si to rozmysli. A to ci ti taky uver daju,zavisi aj od toho, ake mas mesacne vydavky, ci mas pravidelny prijem na bankove ucty.. Konkr. banka ti to presne vyrata. My sme si brali uver z VUB, lebo mali najprijatelnejsie podmienky pre nas.

Adulka

A ešte som sa chcela opýtať, že berie sa do úvahy aj vedľajší príjem, nejaký vedľajší pracovný pomer,brigády alebo také veci ich nezaujímajú??? Píšte prosím nejaké skúsenosti, ďakujem..