idem so sebou nieco robit-potrebujem len rady :)

Príspevok v téme: idem so sebou nieco robit-potrebujem len rady :)
odhodlana

Ahojte, chcela by som poprosit o radu tych, ktori sa skutocne vyznaju a vedie poradit.

Som dost silna, mam 172 cm a 103 kil. Lekarka mi odporucila schudnut na 69kil. Len neviem ako na to. Mam hlavne problem s velkym bruchom, hlavne v oblasti zaludka.

Sladkosti nejem, mozno tak raz za tyzden dostanem chut na nejaku tu tycinku, ale to je vsetko.

Je pravda ze nemam cas na pohyb. No rozhodla som sa to zmenit, len potrebujem akysi "navod". No vsak ako chudobna studentka nemam moc penazi na caste chodeie do fitiek :) to mozem tak 1 krat tyzdenne, ale privitam aj nejake alternativne rady-mimo fitka.

A ako na stravu? Viem ze dolezita je pravidelnost, ale neviem si to rozhodit, co mozem, co nemozem, a co s cim nekombinovat.

Dakujem za rady

[zruseny8]

najskor si treba uvedomit ze chudnutie sa nerovna nejedenie. prave naopak. treba papat pravidelne 5x denne v mensich porciach!! (najlepsie kazde tri hodiny) to je dolezite na zaciatok.
ranajky by mali byt zaklad dna. mozete si dat co chcete, na co ste zvyknute - pecivo by malo byt hlavne tmave (vylucit biele - skuste grahamove alebo cerealne ci celozrnne), len vsetko s mierou.
sacharidy je dobre prijat do 12:00. cize najvhodnejsia je na ne desiate. mozete si urobit ovocny salat alebo misu..atd
na obed je velmi dobra kuracina. je to lahke maso, a mozete na kadejake sposoby, avsak moc nevyprazat! ako prilohu si dajte ryzu, zemiaky su dost kaloricke. na veceru odporucam to iste co na obed, nejaku mensiu porciu.
najlepsie by bolo keby ste po siestej, alebo po piatej uz nekonzumovali nic.
a ked k tomuto jedalnicku pridate este aj beh, tak kilecka pojdu dole.
mne sa to lahko pise, ale tiez ma nik nevie prinutit...ja by som potrebovala dat takych 10kg dole, mozno ani tolko nie, len sa mi strasne nechce.
dufam ze vy budete mat vacsiu chut a prajem vam vela stastia a vytuzeny vysledok!!

odhodlana

nech sa paci :)
snad nam tu niekto aspon na zaciatok poradi co so straavou, nejak si to neviem rozhodit, kedy sacharidy, kedy bielkoviny a tak :)

gretka

Jeeej, môžem sa pridať? Ja mám 176 cm a 109 kg, a tiež už asi by bolo načase konečne sa pohnuť s váhou dolu...