Vtacia chripka - vseobecna diskusia

iceman

ludkovia ked si spomeniete nedavno sme tu mali "šialene kravy"tzv.BSE a už niesu,teraz "vtačia chripka"a ta sa tiež strati ,len čo politici musia rozvyriť hladinu a mi hladame vakcinu,zamyslite sa najprv a nekonajte tak ako je to preferovan,len klidek.!za porozumenie dakujem!!!

anonym_877

ja som sa dala zatial len zaockovat proti ludskej chripke a zatial mi este nic nie je. a ak by to aj prislo, verim mojej obvodnej lekarke. ak by sa mi nieco stalo, da mi vsetky mozne lieky, len aby mi pomohla. je fakt zlatucka. a ked to MUDr. Alena Rozmanova cita, tak jej velmi krasne dakujem za vsetko co pre mna robi. fakt skvela lekarka. :o)

keren

zaujimali by ma nazvy tych dvoch antivirotik o ktorych sa hovori, ze by mohli zaberat (nejake praskove a tabletove) diki

Doky

Nerobte paniku.My veterinari Vas ochranime.Kazdopadne ak,tak prvi to schytame my.Treba sa dat zaockovat proti normalnej chripke,z Rakuska si zaobstarat Tamiflu,ale len ked to buchne.Zabera to naj len ak priznaky netrvaju dlhsie ako 48 h.Myslim,ze silny organizmus to zvladne.Takze papat vitaminy,otuzovat.Spanielska chripka si sice vyziadala skoro 150 milionov zivotov na svete,ale este neboli antibiotika a take lekarske moznosti ake su dnes.Vtacia chripka je vtacia,je to zoonoza,je prenosna na ludi ako aj ine : Newcastle - pseudomor hydiny a ine,maju slabsi prejav u cloveka a len u velmi oslabenych mozu sposobit aj vazne stavy.Drzim Vam palce.

peta

Kazdopadne nepodliehajte panike. Ja osobne tu chripku vysetrujem. Minimalne sa dajte zaockovat proti humannej chripke, co v pripade nakazenia vtacou chripkou (mala pravdepodobnost - len priamy kontakt s nakazenou hydinou) zmierni priebeh ochorenia. Treba sa vyhybat hlavne volne zijucemu vodnemu vtactvu...