Konská masť - pozná niekto?

vsevedka

Tak dúfam, že ti pomôže, ja som mala klasickú chladivú, ale tiež si teraz idem kúpiť asi forte, ona má zvýšený obsah liečivých bylín, má mať vyššiu účinnosť.Teraz po úraze kolena som mala Allgasan od dr.Theisa, kosodrevinový gél s arnikou, ale to je len 100ml tuba a stál 6 eur, takže je drahší a obsahuje menej liečivých bylín.

ala:)

Ďakujem za info... dnes som si ju kúpila,mám Konskú masť FORTE,v lekárni mi povedali,že táto má väcsie úcinky. Chladí teda poriadne:)

vsevedka

Ala, konská masť originál je švajčiarska masť s obsahom 25 liečivých bylín: pagaštan konský, arnika, kostihoj,echinacea, calendula, rozmarín,eukalyptus, ginko biloba, levandula, thymus vulgaris...
Používa sa na kŕčové žily, artritídu, reumatické potiaže, opuchy, bolesti svalov a chrbtice, čiže je vhodná i pre teba. Ja osobne mám s ňou dobrú skúsenosť. Upozorňujem, že v lekárňach majú dva druhy: konskú masť chladivú a hrejivú.Bylinné zloženie je takmer identické, ty sa musíš rozhodnúť, či potrebuješ efekt chladivý alebo hrejivý.

,,,

je súčasťou priemyselne vyrábaných liečiv používaných pri srdcových ťažkostiach a poruchách krvného obehu. Vplyvom eskulínu sťahuje a posilňuje stenu ciev, rozširuje vencovité cievy a ovplyvňuje krvnú zrážanlivosť. Gaštanové drogy sa používajú aj na liečenie rozšírených ciev, trombofebitíde ( zápaloch žíľ ), kŕčovitých žíľ, pri žalúdočnom katare a zápalov horných dýchacích ciest ( kloktanie ).V ľudovom liečiteľstve sa plody používajú pri, dne, ischiasi ( bolestiach bedrových kĺbov ), bronchitíde, čiernom kašli, tuberkulóze, rakovine, maternicových krvácaniach, reumatizme, silným hnačkám aj úplavici ( dyzentérii -infekčné črevné ochorenie ) a kedysi aj proti malárii. Odvar slúži na vonkajšie použitie pri ranách, omrzlinách, lišajoch a hemoroidoch. Kumarínové zložky semien sa pridávajú do antiskola.sk opaľovacích ochranných krémov.