bez inzulinu?

pier

a skus si kliknuť aj na toto :
www.medatron.cz
potom vlavo kliknuť na : Diabetes a deti,potom uplne tole kliknuť na : zruš strukturovani a maš tam prehladne kopec aktualnych prispevkov ohladom toho.

kiki

ahoj,maly bude chodit k diabetologovi, podla mna si ho mozete vyhliadnut uz teraz,zajst za nim, kym syn nie je doma,poradit sa, zaobstarat si nejaku literaturu, su aj nejake spolky pre diabeticke deti...syna nastavia v lubochni na urcity rezim,kolko coho kedy moze jest,ale ked pride domov,bude sa to este upravovat,lebo v lubochni clovek nevydava skoro ziadnu energiu a 13rocny chlapec asi dost beha kade-tade,vydava energiu, tak si musite dat aj pozor na hypoglykemie, kym sa nastavi na domaci rezim. bude treba dohliadat,ci si meria cukor,ci si picha inzulin, pretoze urcite bude vzdorovat, tie ihly nie su ktovieco. drzim palce, nebude to lahke:(

mama miška

Dňa 3.2.2009 bola môjmu synovi diagnostikovaná cukrovka 1. typu. Syn má 13 rokov a ihneď bol odoslaný na hospitalizáciu do Národného endokrinologického a diabetologického ústavu v Ľubochni. Tam aj v súčasnosti je.
Ja som v tom úplný laik, nikdy sme takéto problémy v rodine nemali a neviem na koho a kde sa obrátiť, čo študovať, čo zistiť, aby som bola trochu pripravená, keď sa vráti domov. Rada by som si písala mailom s niekym,
kto by ma vedel trochu usmerniť a nasmerovať. Ja som teraz trochu z toho mimo, ale pre syna sa musím spamätať....

Liečba prebieha aplikáciou inzulínu inzulínovým perom, teraz 4-5x denne.

Veľmi pekne Vám ďakujem

Jana

kiki

na nete neviem, tam som nehladala, ale dnes mi doktorka povedala, ze tie testy mi robili uz na zaciatku, takze pre mna to nie je:(((

pier

no je to tam napisane,ze diabetolog moze poslat nasu krv na to specialne vysetrenie a podla vysledkov sa moze diabetik zaradit k tym 6000-com diabetikov,ktory miesto pichania uz uzivaju tabletky,ale asi diabetolog vie ci vobec treba poslat,alebo netreba poslat pacienta na to vysetrenie...to neviem.