Zabúdam a strácam pamäť

Príspevok v téme: Zabúdam a strácam pamäť
mariank

Mám 30 rokov, ako študent som sa učil výborne, potom nasledovala vojenská služba a práca. Dnes si čoraz viac uvedomujem, že si neviem skoro nič zapamätať. Napríklad prečítam niekoľko článkov v novinách a neviem o čom boli, pozriem nejaký film alebo správy a neviem o čom bol, neviem si z toho nič zapamätať. Dosť ma to znepokojuje, pretože rozmýšľam, že sa prihlásim na vysokú školu, ale s takouto pamäťou - nemám šancu sa niečo naučiť.
Vďaka za každú radu, pomoc.
Pomôžte mi..

smalhol

ahoj, urcite by ti pomohlo brahmi.. na pamat, ucenie aj ukladanie info. na www.naturveda.sk o tom maju pekne popisane. ja ho beriem 2x denne lebo som strasidelne zabudal a priatelka z toho bola na prasky, ale uz je to o dost lepsie, cize jednoznacne odporucam :D

Merleni

Mhm, mozno je tam nejaky problem s nejakych dolezitych latok v strave, co sposobuje nesustredenost, slabu schopnosti koncentrovat sa na veci a vnimat informacie.
Jeden clanok o tom, ako zlepsit svoju pamat som cital na -odkaz odstránený-

Je tam niekolko rad ako zvysit svoju pamat prostrednictvom dodania dolezitych latok v strave a dalsi informacie.

RNG

derba, ja som z predavania na Slovensku uz von.
Ale lecitin dostat aj na Slovensku z viacerych zdrojov, vyhladaj si na nete.

sovic

kludne sa na skolu prihlas.ja mam 37 a bola som na tom podobne.strach z toho,ze sa nic nenaucim bol velky.moja obvodna lekarka mi predpisala GINGIO a beriem ho len tyzden pred skuskou.mam pocit,ze zabera.

RNG

Lecitin 1-2 krat tyzdenne lyzica na precistenie ciev a tym zlepsenie cirkulacie v mozgu.
Tiez gingko, vinpocetine, huperzine a ine antioxidanty(vitamin C-niekolko gramov, extrakt z hroznovych semien, cucoriedky, skorica....

pamat

presne ako pise xxxx,staci ked si clovek pamata veci dolezite,lebo teraz je tolko info,ze keby mal vsetko clovek nosit v halve musel by mat hlavu ako balon,AJ TAK SI LUDIA PAMATAJU LEN TO,CO SI ONI SAMI CHCU PAMATAT.
A ak chces zlepisit pamat,na to je dobra ginkobiloba-doplnok.

xxxx

A veci co ta velmi bavia alebo nieco musis ozaj vediet si zapamatas? Nove miesto kde si bol si zapamatas? Ci je to len text video. Alebo sa to zhorsuje? Kto ma alzhaimera si pamata stare dlhodobe veci. Kratkodoba pamat na nove veci je slabsia. Neurolog. Aj mne sa casto stava ze zabudnem. Cvicit si pamat. Schvalne si nieco pokusit zapamatavat. Teraz ked ma kazdy mobil, nikto si nenamaha pamat a ta ochabuje.