Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.

Príspevok v téme: Hernia disku 2 krat, operacia, 17r.
daniellllll

Ahoj všetci ochotní poradit.
Je tu niekto kto je po operacii hernie disku L4,L5 ?? Mam sice aj L5,S1, ale to mi nezoperovali, lebo mi pobieha Stavec L5 a museli by to srubovat, kedze rastiem, nemohli. lezim v posteli s notebookom(kedze pooperacii by som nemal sediet) .. a stale mam bolesti ale zvlasne, keby mi mohol nietko kto je po operacii presne opisat ako to za ten mesiac prebiehalo. Prosim, lebo ja si myslim, ze nieco nemam v poriadku, kedze tie bolesti su zvlastne. ako to u vas prebiehalo?? kedy prestali bolesti? atd. Je tu niekto kto ma 17 a ma ten problem?? dakujem

marcia57

Pali, práveže strašne veľa ľudí má problémy s chrbticou, toto je novootvorená téma, pozrite si všetci tému s názvom OZONOTERAPIA.

lubo bukov

milý priatelia, je rok odvedy čo mi diagnostikovali dve hernie discu L5-S1 A L4-L5 plus bulging na poschodí nadtým rozsiahle 8mm-odporučanie nevihnutná operácia inak nebudem chodiť ležal som tri mesiace anemohol som prejsť z iby do izby...no bol som zúfalý a nevedel som čo mám robiť, či operácia a tieto diskusie ma privádzali do šialenstva lebo pcit že zdravý už nebudem bol hrozný, navyše ked má človek 25 a život pred sebou je to o to horšie...už som bol jednou nohou na operačnom stole ked som sa rozhodol že to skusim inak bez rezania dnes je presne rok čo som začal cvičiť yogu...mal som obdobia ked som cvičil menej ale prvé pozitívne výsledky sa ukázali po dvoch týždnoch intenzívneho cvičenia ráno večer hodinu a pol je pravda že som šiel aj cez bolesť ale to nie je jediná možnosť mäkké techniky sú príjemnejšie...dnes možem povedať že som vo výbornej telesnej kondícii a robím turistiku a venujem sa roznym športom samozrejme dávam si pozor mám 26 a verím že ked vydržím na svojej chrbtici makať ešte rok na staré kolená budem fit odhliadnuc od toho že yoga mi pomáha aj po mnohých iných stránkach teraz som akurát dostal tinnitus a tak sa opäť vydávam na cestu poznávania svojho tela a prekonávania nových uskalí o ktorých europska medicína nemá šajnu...piatelia nevzdávajte sa a verte že všetko ludské telo je nesmierne úžasný svet nekonečných možností a preto je treba hladať cesty ako mu pomôcť...postupná citlivá práca prinesie regeneráciu a to je najučinnejšia cesta...držím palce

ťapko

Prosím o radu. Čaká ma 4-tá oper. HD L5/S1, teraz mi majú dávať titán.náhradu + šróby. Veľmi sa bojím, hlavne tých pooperač. bolestí, po tretej oper. to bolo veľmi veľmi kruté, keď na to pomyslím, mám panický strach z toho čo bude teraz. Prosím vás napíšte mi svoje skúsenosti na e-mail, kto to má už za sebou. Ďakujem!

mirkamirka

Prosila by som mareka K ktory pisal 1.4. keby mi mohol poslat svoj mail.
Chcela by som kontakty na tu Vieden ak by to bolo mozne.Dakujem mirkamirka@centrum.sk

Marek K

Ahojte všetci. Rád by som z vlastnej skúsenosti všetkých pozvbudil, aby nestrácali trpezlivosť a bojovali. Osobne viem, že to nie je lahke, ale vyplatí sa.Pred vyše rokom som prišiel k objemnej hernii disku L5 S1 o velkosti 12 mm. Neskutočné utrpenie, bezvýchodisková situácia, kopa liekov, infúzií, injekcií, problémy v práci, rodine, alkohol, stres a začarovaný kruh, čo trvalo približne pol roka.Avšak po prvej ozonoterapii sa stratil silný zápal, odvtedy som absoloval ozonoterapiu celom 4 krát a 1 krát PRT kortikoidmi vo Viedni. Okrem toho postupné cvičenia, plávanie a pod a výsledok - po cca 9 mesiacoch je z 12 mm hernie už len 6 mm. Zdravotné problémx postupne odchádzali s teraz je mi už takmer celkom dobre. Moja rada - pozor pri ozonoterapii velmi záleží od skúseností lekára, lebo pri aplikácii ozonu rozhoduje aj 1 mm !!! Ďalšia vec pri hernii L5 S1 a dráždení koreňového nervu S1 si pýtajte aplikáciu aj cez furamen sacrale do segmentu S1-S2 - práve takto sa dá k hernii čo najefektívnejšie priblížiť, osobne mi to vysvetloval súdny znalec z oblasti intervenčnej rádiológie vo viedni. Ak nepomôže ani opakované PRT, vyskúšajte intradiskálnu aplikáciu ozónu - ja som to osobne chcel, ale nebolo to potrebné. Je toho na veľa debaty, ak chcete píšte na mail. Držte sa všetci a hlavne nevzdávajte sa !!

weronikaBB

ahojte všetci pred rokom mi zistili že mám herniu disku L4,L5. Už som vyskúšala skoro všetko: špeciálne cviky na spevnenie svalstva chrbtice a brucha, obrovské množstvo liekov, injekcií, infúzií, rehabilitácie a stále nič. Mám hrozné bolesti v oblasti drieku a čím ďalej mi to postupuje nahor aj na dol. Obidve nohy mi tŕpnu až po prsty a vyrážajú mi ostré bolesti do stehien. Neviem čo mám robiť. Už nemôžem ani len sedieť v škole. Ja by som chcela vyskúšať operáciu ale doktor v NZ mi po 3 mesiacoch povedal že ma nezoperuje kôly tomu že mám 16. Prosííím poraďte mi na koho sa mám obrátiť aby mi vyriešili tento problém....´ĎAKUJEM :))

MRENKA 13

ahojte vseci zistili mi hermiu disku som na PN 3mes.cakam na rozhodnutie zo Ziliny na ozon stale sa mi neozvali neviem ci tam mam ist osobne dovolat sa tam nemozem poradi mi niekto ako postupovat?Posudkova na mna tlaci ze tam mam ist bez objednania s pozdravom MRENKA

pali 1

ja som po 3 operáciách a 5.11.idem na ďalšiu.3x ma operovali v Ružomberku,3x kúpele,dennodenné cvičenia a rastúce bolesti.Už som skončil na ópiátoch/DHC CONTINUS/a žijem ďalej.Každá operácia je čiastočným vyslobodením.Teraz mi už musia vymeniť platničku a 3 stavce zafixovať.Prebdeté noci sú samozrejmosťou.A ešte perlička:druhá operácia bola robená bez anestézie a akéhokoľvek umŕtvenia.To sú iné bolesti.Trvalo to nekonečnú hodinu.LYRIKOU začína závislosť na liekoch.Aj to som vyskúšal.Toto sú moje skúsenosti.