preco laska netrva?

Príspevok v téme: preco laska netrva?
bibkal

Preco laska nemoze byt taka krasna ako na zaciatku stale?? Mam rok a pol priatela, moc ho milujem, citime sa spolu obaja krasne, ale neviem si predstavit, ze by sa to raz malo skoncit.. /zatial sa nic nedeje, len nahlas uvazujem/ aj keby o 10rokov, viem, ze by ma to zranilo.. a mam pocit, ze ak toto skonci, uz nikdy nechcem mat vztah, pretoze v poslednom case citim, ze laska viac boli, ako robi stastie.. mozem byt stastna, ak sa zalubim a po prvotnom opadnuti si najdem noveho a zase budem tak krasne novo zamilovana, ale ak chcem stali vztah na cely zivot? Preco to nemoze byt naozaj ako vo filmoch? Myslim si ze by ich mali zakazat vysielat, len to zbytocne laka snivat:(( ja chcem zit svoj sen, ale ten asi neexistuje :((

moniqa87

tak ta prvotna zamilovanost musi kazdeho raz prejst... ved sa vam predsa nebudu triast kolena pri niekom, koho poznate 5 rokov?
ale laska je nieco ine, laska nie je chvenie sa kolien, laska je uz vyssi stupen a ma byt krajsi, nie horsi...
mnohi ludia si myslia, ze na vztahu treba pracovat len na zaciatku a potom uz na to kaslu a cuduju sa, ze prisiel stereotyp a ze sa akosi s tou svojou polovickou ani nemaju o com rozpravat...
vztah je nieco na com musite pracovat cely zivot, ale nie len vy, ale aj vasi partneri a v tom je casto chyba... jeden by sa aj snazil, ale druhy uz ani nie...
ja som s priatelom 3,5 roka, zavolame si minimalne kazdy den, spolu sme tiez skoro kazdy den a ked nie velmi mi chyba, cim sme dlhsie spolu, tym viac tuzime po tom spolu byvat...
ak chcete vztah zachranit a nemat z neho len stereotyp, musite na nom pracovat, ale musi na nom pracovat aj vas partner, inak to nepojde... a este nieco, ta prvotna zamilovanost sa uz nikdy nevrati, ale laska je ovela krajsia...
drzim vam vsetkym palce

zuuzu

bibkal:)to ako keby bol aj moj pripad...aj ja som s priatelom 2 roku uz, ale uz to nie je ako na zaciatku:(ano máme sa radi...aj mi to sem tam povie ale uz nie tak často..uz to berie ako samozrejmost..že sme spolu.Aj mi to tak trosku vadi..lebo vlastne mi tu lásku az tak nedokazuje ..ale tak ja ho k tomu prinutiť nemozem:(sice to nie ja az tak podla mojich predstav..lebo mi nieco chyba..ale zase jemu nechyba nic pri mne..to mi povedal ze je štatsný a jemu to takto vyhovuje..ale jaaa??no ne viem...

sisi678

no ja to tiez trocha poznam....my sme spolu skoro rok a niekedy ma prepadnu pocity ze po dlhsom case ma necha a pod veeci....asi raz som mu to povedala a on taky ze nad takym ani nemam rozmyslat...tvrdil ze niekedy velmi vela rozmyslame analyzujeme a vyvodzujeme len tie najhorsie zavery...ked som sa na to tak pozrela zistila som ze ma pravdu=D

orchidea18

Pozerali ste tajomstvo pohlaví dokument? Tam ukazovali ako v mozgu mu svieti ta cast mozgu, ktorá sposobuje tie pocity, vela lásky a ina cast mozgu ta co je zodpovedna asi za konflikty sa strácala. No a tam povedali, ze taká zamilovanost, či láska tá cast mozgu co svieti vydrzí svietit asi 3 roky. Ale netreba tomu verit. Su pary, ktoré zostarnú a sú stastné po celý zivot:-D. Nikto nechce, aby to skoncilo. Ak mate spolocné záujmy, ktoré splyvajú, a mnoho iného co naplna Vase potreby, tak Vám to snad dlho vydrzí:-D.

rodrigez

Fuuuu bibkal, tak teraz si udrela kliniec po hlavicke... ja som na tom uplne rovnako. Uplne viem ako sa citis...

katulla

ako ti mohol povedat, ze ta uz nemiluje..praveze podla mna by laska mala mat fazy - mat rad, lubit a najvyssim milovat. dolezite je, ze sa citite spolu dobre, ze ti tu lasku prejavuje, vsak keby ta nemal rad nie je s tebou. a kolko mate rokov? lebo mladi chalani sa neradi bavia o buducnosti, akoby sa bali, ze stratia tym volnost a niecim sa zene zaviazu..a ako povedala whee nestresuj, lebo potom sa len kazi to pekne, zi pritomnost, uzivaj si lasku.

rené

bibkal: ja som s priateľom dva roky a nie je to čo na začiatku. Máš pravdu zamilovanosť pominie. Predtým každý deň volal a písal, teraz raz za tri dni. Predtým sme sa milovali aj každý deň aj v aute . Teraz sa milujeme raz za týždeň. Ono je iné ak ste ešte mladí, my máme 32 rokov, pracovne sme obaja vyčerpaný. Ešte nebývame spolu. Ja ho ľúbim stále rovnako, ba ešte viac, ale z jeho strany cítim ochladenie. Bojím sa aby si raz neuvedomil, že už ma nemá rád. Jednoducho nastal stereotyp. Poznáme sa tak dobre, že už sa nedokážeme v ničom prekvapiť. A dokonca aj v tom sexe je to už také akoby stále rovnaké. Poznám každý pohyb. Ľúbim ho, nechcem ho stratiť, ale čas robí svoje. No možno si to nahováram a on sa len upokojil a získal vo mne istotu. Ale mne chýba tá vášeň, iskrenie, vzrušenie, čo bolo na začiatku.