Diabetes insipidus

jaja

KLASIFIKÁCIA CUKROVKY:
1. Diabetes mellitus 1.typu: autoimunitne podmienený
2. Diabetes mellitus 2.typu: najčastejšie sa vyskytujúci
3. Iné špecifické typy diabetes melitus: vynikajú ako následok poškodenia organizmu rôznymi známimy vplyvmi – dokázanou genetickou poruchou, používaním niektorých liekov, orgánovým poškodením slinivky brušnej, štítnej žľazy a iných orgánov z vnútornou sekréciou
4. Diabetes mellitus tehotenský: vyskytuje sa len počas tehotenstva
Prejavy ochorenia: časté močenie, pocit smädu, strata hmotnosti, celková slabosť, porucha videnia. Po určitom čase trvania choroby sa často objavujú komplikácie, ktoré môžu mať dvojaký priebeh.
1. akútny, ktorý sa prejaví kómou
2. chronický, ktorý sa prejaví závažnými komplikáciami metabolizmu s následným poškodením predovšetkým cievného a nervového systému.
Počas priebehu ochorenia sa môžu akútne a chronické komplikácie striedať najmä u ľudí, ktorí nedodržujú liečebný réžim, určený odborným lekárom- diabetológom.
CUKROVKOU SÚ OHROZENÍ ĽUDIA :
1. deti, ktoré nie sú kojené: materské mlieko ovplyvňuje priaznivo dozrievanie a správnu funkciu slizničného imunitného systému a mechanizmus trávenia.
2. rodinný výskyt cukrovky
3. nadmerná hmotnosť detí a dospelých
4. fajčenie: v horiacej cigarete sa nachádza 4720 samostatných chemických škodlivých látok. Fajčenie obzvlášť znižuje hodnotu tzv. dobrého cholesterolu HDL a zvyšuje hodnotu „ zlého choresterolu LDL v krvi, čim vystavuje diabetika s ešte vyššou pravdepodobnosťou vzniku cievných komplikácií.
5. so závažnými nedostatkami v zlých stravovacích návykoch a v nevhodnom zložení potravy, v nedostatku fyzickej aktivity.
Dodržiavanie zásad správnej výživy je základom liečby cukrovky.
Produkty ako doplnok výživy spľňajú všetky kritéria pri dodržiavaní tejto požiadavky.
Organizmus diabetika je v neustálom boji so svojim metabolizmom, k čomu potrebuje nepatrné množstvo rôznych stopových látok.
Významné miesto spomedzi týchto látok patrí hlavne minerálu chrómu. Tento prvok má zásadný význam pre metabolizmus cukrov. ˇYivý organizmus dokáže chróm využiť len vtedy, ak je naviazaný na vitamín B3 a aminokyseliny. Pre diabetika je osožný produkt /nemenujem/ pre obsah enzýmu amylázu, ktorá natravuje cukry, bráni vzniku enzýmu histamín-dekarboxylázy, čim znižuje intenzitu svrbenia, prítomnosťou sterolov, antrachinonov zabráni zápalovým komplikáciam,
saponíny prečistia organizmus,
acemanan posilní imunitný systém,
lignín dokáže všetky tieto látky svojou penetračnou schopnosťou vtiahnúť do hľbky slizníc a kože.

kiwinka

ahojte. pred par dnami som zistila, ze existuje taketo ochorenie.
isla som k lekarovi s tym, ze som pribrala od novembra 20kil. s mojimi niekdajsimi kilami 45 je to hrozne. vypijem 8litrov denne idem niekolkokrat denne na toaletu. a stale sa citim unavena a vycerpana!!! poviem vam pravdu. ja som tam ani nesla druhykrat, lebo tak neskutocne som sa bala:(( ani neviem preco!!! chcem len vediet ci niekot z toho tak isto vela pribral ako ja!! ja sa stravujem velmi zdravo.. sportujem. a stale mi kila idu hore:((( asi tu nikto nenapise, lebo vsetko je stare uz rok:( ale aj tak dakujem:))

kooki

mala som tento problém ako dieťa,tále som bola smädá a vnoci som sa pomočovala,trvalo to až kým mama so mnou nevyhľadala super lekárku,ktorá mi nasadila adiuretín nosné kvapky a pyridoxín tablety. vybrala som tri dávky a je po probléme.

didi

prosim vas , aj ja mam tento problem a chcem sa skontaktovat s niekym, kto by mi vedel poradit a odpovedat na moje otazky

nitranka

Ahojte, dakujem za odborny vyklad, takto mi to teda za tie roky nevysvetlil.Len pre upresnenie, ja som adiureticky hormon stratila z dna na den, skoncilo mi skuskove prisla som domov a rano stanem s tym ze ma nesmierne smedi a toto trvalo polroka pokialma prijali v nemocnici a zistili ze mam nulovu hodnotu tohto hormonu a ze vlastne takto to zostane do smrti.Z laickeho hladiska som pochopilaco ste odborne nazvali, hlavne preto co vsetko mi kontroluju za tie roky, lebo rau ma bolesti v oblickach raz tlaky v ociach, inokedy mi zas neposobia lieky tak ako by mali.Podlas vasich slov usudzujem ze ste medici alebo nadcenci lekarstva alebo zeby pacienti ako ja?Problem preco som zacala hladat informacie o tejto chorobe je taky, ze sa mi stupnuju tlaky a bolesti do oci a do hlavy, ked mi to nastane musim lezat zavriet oci a najlepsie je to v uplej tme.Viete, ked mi povedali co je to za chorobu a ze nevedia pricinu straty hormonu v tele, upozornil ma doktor na mozne problemy v buducnosti a to boli problemy s ocami a mozny vznik nadoru v hlave.A tieto dve veci mam napameti kazdy den a hlavne ked mam bolesti v ociach alebo v hlave.Tak preto haldam tie informacie.Musim uznat ste zlati, ze niekto ma zaujem pomoct druhemu.vdaka...

RNG

Omluvam sa , spoliehal som sa na svoju pamat, a ta zlyhala.
Tak som musel siahnut k Google Tam som sa dozvedel, ze zvysene vylucovanie vody(diabetes) nie je sladke(melitus) ale insipidus(bez chuti).
Rozdeluju ju na vrodenu, ta sa prejavi okamzite, alebo ziskanu neskor
Pricina zvyseneho vylucovania vody je v nedostatku vylucovania hormonu vasopresin, ktory sa vylucuje v mozgu v hypotalamus-e ktory reguluje vylucovanie v ladvinach, alebo nedostatocnej reakcii-necitlivosti ladvin na tento hormon.
Ak sa nic nepodnikne, sposobuje chronicku dehydrataciu, nizku telesnu teplotu, zvyseny tep, nizky tlak a slabost. Moze viest k poskodeniu ladvin (presilenie)
Porucha vytvarania moze byt dosledkom poskodenia mozgu(poranenie hlavy, virusove choroby, tumor alebo prasknuta cievka v mozgu)
Lieci sa to dodanim vasopresinu, vlastne desmopressinu(znacka DDAVP) vo forme spray do nosa, kde sa absorbuje sliznicou. Ak to nezaberie, tak chyba je v necitlivosti ladvin na vasopresin a vtedy sa na regulaciu cinnosti pouziva hydrochlordiazid.

Moj nazor je, ze velmi pravdepodobne by sa nieco dalo urobit na regeneraciu poskodenej casti mozgu, iste to cele neodumrelo.

Na regeneraciu mozgu vseobecne je dobry piracetam(2,4 az 4,8 gramu za den) s pomocnymi latkami cholin, lecitin, DMAE,omega 3(hlavne EPA , DHA v rybacom oleji antioxidant/regenerator L-carnosine(500 mg) alfa lipoicka kyselina(400mg), (pravdepodobne aj regeneracny sylimarin-250 mg) a ine antioxidanty pracujuce v mozgu, predtym spominane na zvysenie inteligencie-vitamin C(2g), vinpocetin(20 mg), huperzinB(50 mcg)aj rozne karotenoidy a anto a proantokyanidy(vytazky zo semien-spominal som ich uz niekde na pruzne zily a cirkulaciu)
Viem, je to dlhy list, ale nieco z neho je lepsie ako nic. halvne tie prve su dolezitejsie.
Ak zostali na mieste mozgu zapaly a kalcifikaty(scan), pomoze chelacia.to som uz spomenul pri cisteni ciev od mineralov.K organickym kyselinam pridam len NAC a cinsky pertzlen=cilantro, vnat(semeno je zname ako koriander.

kali

zatial aspon tolkoto > ADH je antidiureticky hormon. Je vylucovany adenohypofyzou, co je vlastne endokrinna cast mozgu(co znamena ze vylucuje do krvi hormony, teda latky ktore, ktore sa dostavaju krvou do inych casti tela a tam posobia)ADH je zodpovedny za to ze reguluje obsah vody v organizme a to tak ze podporuje jej spatnu rezorbciu v oblickach, cize jej navrat do organizmu, cize sa jej tolko nevyluci normalne von z tela. Jeho dalsi ucinok je v tom, ze sposobuje vazokonstikciu, teda stihnutie ciev. Cize jeho dosledky su zvysenie krvneho tlaku a znizenie osmolarity extracelularnej tekutiny, cize tej co nie je v bunkach, cize hlavne tej co je v cievach. No a teda ak som to spravne pochopila, tak mozu byt dve priciny ako vznika tato porucha. Jedna je ta, ze je porucha vo vylucovani tohto hormonu, takze sa netvori v adenohypofyze a teda ho mas v tele malo, cize sa ti vstrebava menej vody spat do tela a tym vznikne polyuria, co znamena zvysene mnozstvo mocu. Druhy druh je taky, ze tie bunky ktore maju reagovat na tento hormon v oblicke na neho nereaguju a vysledny efekt je vlastne rovnaky.
Dufam ze som aspon trohcu pomohla...

nitranka

Kali vdaka, to som nasla aj ja, no nepomohol mi ani slovnik cudzích slov, tolko ich tam je, aby laik pochopil cely zmysel textu.Tato choroba nema nic spolocne s inzulinom, lebo ja mam jedine problem s vodou v tele.Zato cukrovkari to maju ovela zlozitejsie, a ovplyvnuje im to ostatne organy, to nastastie u mna nie.Mne moze IBA nador na hypofyze sposobit slepotu, nastasie mi ho prave vylucili na zaklade magnetickej rezonancii.Ale vdaka za rady.