schizofrénia

mac24

matusa nie kazdý to pochopí, lebo nie kazdy pozna akí su ludia so schizofreniou, ale je aj vela takých co by ta určite neodmietli

maťuša

no a keby som ju mala, tak by ma ľudia odmietali na pokraj spoločnosti??? veď ja mám len 19 rokov! viem, že je to choroba, ja sa cítim dobre, len niekedy mám taký hrozný strach, že sa nedokážem ani pohnúť akoby som bola v tranze. Inak a ako je to u toho psychiatra? pls

maťuša

keď mám strach zo svätých obrázkov a sôch a bojím sa byť v noci doma, radšej som vonku, tam sa tmy nebojím, keď vidievam osoby v bielej hmle, často mám pocit, že ma niekto prenasleduje, počujem kroky a keď príde do izby mama, tak nikdy tam nikto nie je. môže byť somnou niečo v neporiadku??? ak by som chcela ísť sa dať prezrieť psychiatrom platí sa za to??? pls odpíšte

evelina

...p, nemáš schizofrenie, len prechadzaš nejakou vnutornou zmenou a vlastne aj niečo chceš zmeniť v svojom živote. Možno sa len cítiš sám a nemáš sa komu vyrozpravať zo svojich citov a vobec pokecať o tom, co ta zaujima. To su normalne stavy , ktore sa dostavia obcas u každeho.Najma v tejto dobe počítačov, bohužiaľ.Najviac pomože, ked sa začneš zaujímať o druhých, len tak volne a nezaoberať sa sebou.Chce to len rozhodnúť sa. Ale fajn, že to rozoberaš aspon takto na fore. drz sa.

schizo.

a je tu viacej príspevkov na schizofreniu daj si vyhladat tému a napís schizofreniu vyhodí ti tam aspon 8 tem alebo kolko

....p

S toho čo napísala uzavtretosť na mňa pasuje socialne stiahnutie. Od istej doby nemám náladu vidieť nikoho, na nikoho sa neteším chcem byť len sám...
Čo sa týka ostatku mal som také stavy ale dostal som sa s toho. Zvládam sa učiť a baví ma cvičiť vo fitku. Ale sám...Čo sa týka tej reči. To si myslím, že sa mi nikdy netýkalo ani netýka.
A tak v podstate dokážem zahodiť za hlavu čokoľvek. V poslednej dobe sa stalo toľko vecí že nič ma nemôže rozhádzať už.
A samím sebou sa zaoberám až príšliš. Niekedy dokoca si aj 20 krát prečítam svoj prfil na pokeci. Ale zbavujems a toho postupne ale nejde mi to. Niekedy mám pocit že mi ani už na ničom nezáleží a žijem len tak. Mám isté sny a možno pre ne ale neviem. Tie sny sa týkajú len mňa a nikoho iného

uzavretost

sabik a.... p.. aj taká je forma ze schizofrenici sa zaoberajú, co obyčajný zdravý clovek zahodí za hlavu, pre schizofrenika to nie je také lahké

uzavretost

napísem ti negatívne symptomy lebo tie pozitívne asi nemás:
- znízená motivácia Mozete stratit záujem o vsetky oblasti svojho zivota. Moze sa Vám stratit energia a vykonávanie i tých najzákladnejších vecí sa vám moze zdať zložité, napríklad vstať z postele alebo upratat byt.
- sociálne stiahnutie sa Mozete stratit záujem o svojich priatelov a budete radsej vačšinu času tráviť osamote a nezriedka pociťovať intenzívne pocity izolácie
- nedostatočná koncentrácia Môžete zistiť, že by ste museli vynaložiť veľké úsilie aby ste si prečítali knihu alebo dokonca pozreli televízny program od začiatku až do konca. Ako nemožné sa vám môže zdať zapamatať si alebo sa naučiť nové beci, i tie najjednoduchsie
- chudobná reč nedostatok myslienok Začnete nieco hovoriť, no v polovici zabudnete, čo ste chceli povedat. Musíte sa príliš usilovať, ked si chcete niečo premyslieť, zdá sa vám to veľmi náročné.
A či mas schizofreniu sa dá zistit takými testami.

sabik

prestan tolko sa zaoberat samym sebou lebo ti nacisto svihne , pozri radsej ci niekto v tvojom okoli nepotrebuje pomoc a zameraj inde myslinky