Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

RNG

ako vidite, je tam plno umelin(artificial) a roznych eciek, ktore rozhodne nepotrebujeme.
Vseobecne, kedze Jamieson nie je firma, ktora by vyrabala GMP produkty by sa asi v USA vobec neujala, hlavne so svojimi vysokymi cenami a nizkymi obsahmi.
Totiz napr ked hovorime o vitamine C a bioflavonidoch, tak napr v kapsule s 500 mg kyseliny askorbovej alebo esteru C je 200 mg bioflavonidov, nie 1.4 mg.....
Pozrite sa napr na vybewr jednej zo spolocnosti, kde si objednavam ja doplnky, na vitamin C vyber a obsahy.
-odkaz odstránený-

elle

RNG mozes mat pravdu, ale ja sa mozem spolahnut len na to co si viem precitat, co je uvedene na obale. Ale asi sa vratim k firme Green Swan, tam je viac prisad-neskodnych, ale aspon ze su uvedene bod po bode.

RNG

nejak to dobre nenaskakuje(ze by naschval???)
Ale ja s tym vyhupem, dam to rovno z Canady
well.ca
well.ca
well.ca
Este aj na kanadskych strankach sa maskuju, aby obsahy ludia cez internet nemohli najst, tieto som ale zobral priamo z kanadskeho obchodu, ktory musi uviezt skutocny obsah.

RNG

elle, nebud si taka ista. Jamieson vyuziva toho, ze na Slovensku a inych postkomunistickych krajinach nie je zakon, ktory by sa vstahoval na potravinove doplnky, ze sa musi uviezt celkove zlozenie.Preto davam prednost originalnym baleniam z krajin, kde tieto zakony existuju a su respektovane.
Tu ti davam ale preklad z Anglictiny z kanadskej stranky na ten vitamin C
translate.google.sk
Normalne clovek vie, ze akakolvek tabletka musi byt drzana dokopy tabletovacimi agentmi.
Jedine ciste doplnky, bez pridavkov mozu byt v praskoch alebo zelatinovych kapsuliach. Este aj tam si treba davat pozor, aby neboli v nich vysusovadla(desicants) a rozne doplnky na zachovanie prasku(proti zhrckaveniu).
V pripade cistej kyseliny askorbovej a bioflavonidoch to ale nie je potrebne

elle

Cecko od Jamiesonu tiez obsahuje pridavnu latku bioflavonoid, dalej hesperidin a rutin. Nic viac, nic menej... Takze nielen ze sa tvari neskodne, ale aj je neskodny..

kaciatko7

ake mate skusenosti s Ester C? ja uzivam praskovy C-salt dost vysoke davky (do 20g denne) cca polroka. pomaha mi, len rozmyslam, ci by esterovana forma nebola este lepsia a ucinnejsia. vdaka

mirka 23

Elle, nepochopila si Damiana, on pisal o C od inej firmy, nie o Jamiensone. Ak máš aj ty google, tak si tie prispevky najdi. Samozrejme, že ked maš kupene C od Jamiensonu, tak to dober, aj ked ja som trištvrtiny balenia vyhodila, ono sa nič tragicke po vybrati jedneho balenia nestane.
Btw, mne je 15 ake C ty budeš brať, len som ti napisala, že Jamienson nie je taky neškodny ako sa prezentuje.

elle

Na co mas Google? Ale to je jedno, lebo pre chvilkou Damian napisal ze su tie prisade zdraviu neskodne, tak konecne sme sa k tomu dopracovali a ja ich nemusim prestat uzivat..

mirka 23

Elle, ja nie som taky expert aby som vedela naspamäť škodlive prisady každej značky. Bolo to tu už raz pisane ale bohužiaľ, neviem kde. Napisala som sem zloženie vit. C (1000mg)od Jamiensonu a Damian mi presne vypisal, ktore veci su škodlive a ako. Teraz už nemam ani obal od toho, takže ti v tomto ja nepomôžem.