Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

mirka 23

Elle, ja nie som taky expert aby som vedela naspamäť škodlive prisady každej značky. Bolo to tu už raz pisane ale bohužiaľ, neviem kde. Napisala som sem zloženie vit. C (1000mg)od Jamiensonu a Damian mi presne vypisal, ktore veci su škodlive a ako. Teraz už nemam ani obal od toho, takže ti v tomto ja nepomôžem.

damian

To 250 g balenie sa rovna 250 tabletovemu baleniu vitaminu C 1000 mg.
To je 0.064 Eur za 1 gram vitaminu C co je 1.92 byvalych ceskoslovenskych korun.

damian

250 g kalcium askorbat (teda vit C v pH neutralnej nekyslej forme) bez akychkolvek inych prisad stoji cca 16 Eur.

vit C v tabletach 1000 mg s postupn. uvolnovanim s bioflavonoid. 180 tabl balenie stoji rovnako 16 Eur. Tie tablety su vytvarane len s nevyhnutnymi prisadami potrebnymi na vytvorenie tablety a pouzivaju sa neskodne prisady.

mirka 23

7,5 eur za 125 g askorbatu vapenateho. A to ty si minule davala link na to C čo ti poradil Damian. Možeš napisať, od ktorej firmy to je?

elle

Mirka, tak samozrejme by nebolo odveci sem presne vymenovat o ake latky sa jedna a ake maju vplyv na organizmus, nie len tak sa domnievat a pisat vo vseobecnosti ked hovorime o konkretnej znacke...